هیات دولت برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه ۱۸ استان اعتبار اختصاص داد


هیات دولت برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه ۱۸ استان اعتبار اختصاص داد

خبرگزاری فارس: هیات دولت برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه ۱۸ استان اعتبار اختصاص داد

هیأت وزیران در نشست روز چهارشنبه خود به ریاست رئیس جمهور، با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران، نو سازی زیربنایی و اقدامات پیشگیرانه در ۱۸ استان موافقت کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس جمهور، هیأت وزیران در نشست روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور ایران، با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران، نو سازی زیربنایی و اقدامات پیشگیرانه در ۱۸ استان موافقت کرد.

در این نشست، هیأت وزیران با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی کم هزینه نرخ برای جبران خسارات و نو سازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت نگاه کرده ناشی از سیل، حوادث غیرمترقبه و اقدامات پیشگیرانه در استان‌های قم، خراسان جنوبی، فارس، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، البرز، استان لرستان، یزد، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شهر تهران، قزوین، خراسان رضوی، زنجان، اردبیل و کردستان موافقت کرد.

همچنین ۱۰ میلیارد ریال برای تأمین تجهیزات نمونه‌برداری و انجام آزمایش‌های تشخیص نوبت DNA، پنجاه میلیارد برای تهیه کرد تجهیزات جهت اتهام تفحص پیکرهای منزه شهدای نبرد تحمیلی باقیمانده در خاک کشور عراق در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح و کمیته جستجوی مفقودین قرار خواهد گرفت.

هیأت دولت در ادامه با اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه اماکن مسکونی و وسایل خانگی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره در رویارویی با حوادث احتمالی به کمیته امداد امام خمینی ره موافقت کرد و همچنین ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای جلو گیری، مهار و رویارویی با حریق جنگل‌ها و مراتع و مراتع در اختیار سازمان مدیریت بحران کشور گذاشت.

هیأت وزیران همچنین به منظور توسعه صادرات کشمش، با تعیین حقوق وارد شدنی کشمش و اختصاص یارانه صادراتی به آن موافقت کرد.

به باعث این مصوبه، به ازای صادرات یک کیلوگرم کشمش، حقوق وارد شدنی یک کیلوگرم موز معادل ۵ درصد ارزش گمرکی تعیین می‌شود.

همچنین هیأت وزیران با اختصاص مبلغ دو هزار ریال یارانه صادراتی به ازای صادرات هر کیلو کشمش موافقت کرد.

————————————

متن از : خدايار ز.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرفته ساغر عشرت فرشته رحمت
««« »»»
ز جرعه بر رخ حور و پری گلاب زده

هیات دولت برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه ۱۸ استان اعتبار اختصاص داد

TT / 56 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال