خرید نفت مشتری بزرگ هندی از ایران نصف شد!


به گزارش صبحانه، آمار نفتکش‌ها و کشتیرانی نشان می‌دهد دومین پالایشگاه بزرگ خصوصی هند خرید از ونزوئلا را افزایش داده است.

بر اساس گزارش هلنیک شیپینگ نیوز، گروهی به رهبری غول نفتی روسی روسنفت اوایل ماه گذشته موافقت کرد ۸۹ درصد سهم در «اسار اویل» و نیروگاه و بندر مربوط به این پالایشگاه را به مبلغ حدود ۱.۳ میلیارد دلار خریداری کند.

ال کی گوپتا، مدیرکل این شرکت هندی در ماه اوت به رویترز گفته بود روسنفت پس از امضای توافق خرید سهم، ممکن است نفت ونزوئلا را برای «اسار اویل» تامین کند.

واردات نفت «اسار اویل» از ونزوئلا از ۶۷ هزار بشکه در روز در اوت به حدود ۲۱۱ هزار بشکه در سپتامبر افزایش یافت.

این آمار نشان داد اسار در سپتامبر حدود ۱۳۲ هزار بشکه در روز نفت ایران را وارد کرد که حدود ۸.۳ درصد در مقایسه با واردات ۱۲۲ هزار بشکه در سپتامبر سال گذشته افزایش داشت.

سهم ایران در واردات نفت «اسار اویل» در فاصله ژانویه تا سپتامبر به حدود ۴۶ درصد و سهم ونزوئلا به حدود ۴۵ درصد افزایش یافت. در مدت مشابه سال گذشته هر یک از دو کشور حدود یک سوم در واردات نفت «اسار اویل» سهم داشتند.

منبع :ایسنا

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال