روستاییان برای معرفی ضامن به بانک مشکل دارند/ دولت رسیدگی کند


روستاییان برای معرفی ضامن به بانک مشکل دارند/ دولت رسیدگی کند

خبرگزاری فارس: روستاییان برای شناسایی ضامن به بانک مشکل دارند/ دولت رسیدگی کند

نماینده مردمان گرمی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت حل ریشه‌ای معضلات معیشتی فرهنگیان نقل کرد: بحث ضامن در اخذ وام‌های بانکی معضلات زیادی را خصوصاً برای روستاییان بوجود آورده است که باید از بین برده شود.

به اعلان سرزه و به نقل از حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از منزل ملت، میرحمایت میرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۲ آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بزرگ داشت روز ملی مجادله با استکبار بین المللی نقل کرد: پیرو نطق قبلی دوباره تأکید می کنم که دولت در اجرای درست اصول ۳، ۱۵، ۲۱، ۲۸، ۲۹، ۳۱، ۴۸، ۵۲، ۱۴۱ قانون اساسی دقت کند.

نماینده مردمان گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جهت تحقق اهداف برنامه های توسعه کشور شاخص دقیق توزیع اعتبارات و امکانات در کشور بین سیستم ها و استان ها و شهرستان ها اگه وجود دارد شفاف و مکتوب در اختیار نمایندگان مجلس قرار بگیرد تا پیگیری مطالبات مردمان به جای لابی گریه کن به ترفند سنجیده و اصولی و علمی صورت گیرد.

این نماینده مردمان در مجلس دهم اضافه کرد: بر اساس قانون اساسی باید به بحث تبعیضات دشنام و توزیع عادلانه امکانات پرداخته شود و از دولت انتظار است نسبت به جبران خسارات وارده به روستاییان و کشاورزان گرمی اقدام کند.

میرزاده با تشکر از مسئولان دولتی و سرپرست سازمان شهرداری ها در حل معضلات راه، آب و درون شهر اضافه کرد: از دست اندرکاران مربوطه انتظار می رود در سالی که رهبر انقلاب اسلامی آن را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیدند، با اقدام و عمل معضلات بخش های سه گانه گرمی را حل کنم و وزارتخانه های بهداشت و معالجه، تعاون و کار و صنعت موجب شوند که علامت های عملی در این سال در جهت انجام تکالیف قانونی مسئولان در عمران و آبادانی گرمی مشهود باشد.

وی نقل کرد: بحث ضامن در اخذ وام های بانکی معضلات زیادی را خصوصاً برای روستاییان ایجاد نموده و انتظار است که دولت محترم جهت بها دادن به سکونت در روستا و نبود تشویق به مهاجرت و پشت میزنشینی، به جای ضامن کارمند ترتیبی اتخاذ شود که املاک و دارایی های روستاییان و یا خود روستاییان بتوانند ضمانت وام ها را به انجام رسانند.

میرزاده نقل کرد: باید اسامی اشخاص وام گیرنده انتشار داده شود که آیا واقعا واقعاً برای بخش تولید و اشتغال مخارج شده است یا خیر؟

این نماینده مردمان در مجلس دهم بابیان این که مشکل اشتغال باید در عمل حل شود نه روی کاغذ اضافه کرد: از مدیریت دکتر لاریجانی در خصوص اداره خوب نشست رأی اعتماد به وزرا و از نمایندگان عزیز که به در از زیاده روی وتفریط نهایت مدد خود را به برنامه های دولت تعادل نمایان کردند، تشکر می کنم اما روز پیش در مجلس اتفاقی افتاد که عزیزان به سادگی از کنار آن رد شدند، از ریاست محترم نشست با تیزبینی ویژه ای که دارند انتظار این بود که خودشان به استناد ماده ۷۸ آیین نامه داخلی مجلس تذکر دهند.

وی در این ارتباط ادامه داد: دیروز توسط یکی از ناطقان محترم صراحتاً به فرهنگیان شریف اهانت شد با این جمله «تعلیم وپرورش مریض است مریض که قادر نیست مریض را معالجه کند» عجبا! قربونش خوبم خدا را یک بام و دو هوا را، دیروز برای رأی گرفتن، فرهنگیان شریف بودند و شغلشان انبیائی(ع) اما امروز مریض.

میرزاده اضافه کرد: حالا کسانی که نمایندگان را به اینجا منتقل کرده اند آیا واقعا مریض هستند! که باید پاسخ داد نه، فرهنگیان مریض و کشور را معالجه می کنند، به فرهنگیان ستم و بی احترامی شده و حق وحقوق قانونی آنها به موقع داده نمی شود.

وی نقل کرد: حقوق فرهنگیان ناچیز است و ماها و شما حتی تحمل یک روز دیر شدن حقوق را ندارید بلکه این در حالی است که سال ها با تأخیر آن هم نه به صورت یکجا بلکه در چندین مرحله و با منت پاداششان پرداخت می شود بنابراین باید عذرخواهی کرد.

میرزاده اضافه کرد: امیدوارم وزیر تعلیم و پرورش با تخصصی که در رشته زلزله شناسی دارد همانگونه که وعده داده زلزله ای در کشور برای ازدیاد شأن اجتماعی معلمان و حل ریشه ای معضلات معیشتی فرهنگیان بوجود آورد و نمایان کند که اگه دولت بخواهد مانند مصوبه اخیر خود می تواند در زمینه رفع معضلات فعالیت کند.

وی ادامه داد: باید معضلات در زمینه احتساب سنوات حق التدریسی ها، استخدام افرادی که در مدارس و آموزشکده های فنی و حرفه ای سرگرم به کار هستند و هر روز به نوعی به نمایندگان مجلس مراجعه می کنند حل شود.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به مردمان شریف و همکاران عزیز اطمینان می دهم نه در صندوق ذخیره فرهنگیان، نه در مکانی دیگر، مجلس دهم مجوز تضییع حقوق آنها را نخواهد داد.

–لطفا نظر دهيد–

نگارنده: روشن ب.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاهد بخت چون کرشمه کند
««« »»»
ماش آيينه رخ چو مهيم

روستاییان برای معرفی ضامن به بانک مشکل دارند/ دولت رسیدگی کند

TT / 146 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال