راه پیشگیری از هموروئید و شقاق/ درمان یبوست را جدی بگیرید


راه پیشگیری از هموروئید و شقاق/ درمان یبوست را جدی بگیرید

خبرگزاری فارس: راه جلو گیری از هموروئید و شقاق/ معالجه یبوست را مهم بشمارید

عضو هیأت مدیره اجلاس کولوپروکتولوژی کشورمان با اشاره به لزوم جلو گیری از یبوست از زمان نوجوانی نقل کرد: دلهره، نگه داشتن مدفوع و تغذیه نامناسب، باعث بروز یبوست و بیماری‌های ناشی از آن همچون هموروئید و شقاق می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، امیر کشوری در رابطه با دهمین کنگره سالانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری بیان داشت: محور اصلی این کنگره در رابطه با بیماری روده و رکتوم با جنبه جراحی میباشد, و متاسفانه سرطانها و مریضی های مرتبط با این بحث در کشور در حال ازدیاد است.

وی در رابطه با نکات رایج جراحی در حوزه کولوپروکتولوژی بیان داشت: بیماری‌های پیرامون مقعد شبیه به فیستول،‌شقاق و هموروئید از مشکلاتی است که هرچند احتمالا پر خطر نباشد ولی کیفیت حیات فرد را دستخوش تغییرات می‌کنند.

افزود: افرادی که دچار هموروئید و شقاق و فیستول بوده امکان می دارد بارها نکته عمل جراحی قرار گیرند و این مساله کیفیت حیات آنها را دستخوش تحول قرار خواهد نمود.

عضو هیأت مدیره اجلاس کولوپروکتولوژی کشورمان افزود: مریضی های این منطقه دارای نا خوشی و آزردگی بوده و یکی از اصلی ترین مسائلی که باعث بروز ا ین بیماری‌ها می‌شود یبوست یا بدکار کردن معده است.

کشوری افزود: وقتی که فرد دچار یبوست شود این مساله باعث ایجاد جراحت در مقعد شده و منشاء عفونت و خونریزی خواهد شد، بنابراین خوب تر است از زمان نوجوانی نسبت به جلو گیری از این بیماری اقدام شود.

وی افزود: بسیاری از دانش‌آموزان بدلیل نبود رغبت به بهره گیری از سرویس بهداشتی مدرسه, توالت خود را نگه داشته و این مساله باعث بروز یبوست شده و برای آنها مشکل‌ساز می‌شود.

عضو هیأت مدیره اجلاس کولوپروکتولوژی کشورمان دلهره و تغذیه نامناسب و کم خوردن آب را از دیگر علل بروز یبوست برشمرد و نقل کرد: کاهش دلهره،‌خوردن ناشتایی و مصرف سبزیجات و میوه‌ها و آب از بروز یبوست جلو گیری می‌کند و این مساله باید نکته توجه اشخاص قرار گیرد.

*******************

گردآوری از: كتايون ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مجلس انس و بهار و بحث شعر اندر ميان
««« »»»
نستدن جام می از جانان گران جانی بود

راه پیشگیری از هموروئید و شقاق/ درمان یبوست را جدی بگیرید

TT / 95 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات