آخرین جزئیات مرگ مادر پس از زایمان در بیمارستان دولتی


آخرین جزئیات مرگ مادر پس از زایمان در بیمارستان دولتی

خبرگزاری فارس: واپسین جزئیات فوت مادر پس از زایمان در بیمارستان دولتی

مدیر معالجه دانشگاه علوم پزشکی مازندران واپسین جزئیات فوت مادر حامله در بیمارستان آیت الله خمینی مازنداران را تشریح کرد و گفت: در صورتی که شاید قصوری در این زمینه موجود موجود باشد آن را اعلام خواهیم کرد.

رضا آگاه، مدیر معالجه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و معالجه خبرگزاری فارس، در رابطه با فوت یک مادر حامله ضمن عمل زایمان، بیان داشت: ۴ آبان ماه امسال مادر حامله ۲۹ ساله ضمن زایمان نرمال جان خود را از دست داده که علت این مسأله هنوز معلوم نیست و در حال وارسی این بحث هستیم. 

وی با اشاره به این که سرگرم جمع‌آوری مستندات و اطلاعات در زمینه پرونده مادر حامله ازدنیا رفته هستیم، اضافه کرد: مصاحبه‌های ضروری با عوامل مراقبت‌کننده از مادر حامله و خانواده وی در حال گرفتن است و روند وارسی نیز در حال گذرانده شدن است.

مدیر معالجه دانشگاه علوم پزشکی مازندران یاد آوری کرد: پزشک قانونی نیز در حال وارسی نتایج اتوپسی بوده و قرار است گزارشاتی را در این زمینه اعلام کند تا علت فوت معلوم شود همچنین چنانچه شاید قصوری در این زمینه موجود موجود باشد آن را اعلام خواهیم کرد. 

آگاه در انتها گفت: طفل این زن سلامت بوده و همان روز تحویل خانواده اش شده است.

قصوری که باعث فوت مادر حامله شده است

گفتنی است که برادر  این زن حامله در رابطه با حالت خواهرش نقل کرده است: خواهرم پا به ماه بود و  روز شنبه به‌دلیل نا خوشی با پای خود به بیمارستان آیت الله خمینی ساری رفت و اصلاً قصد زایمان نداشت، به این علت که دو هفته بعد زمان زایمانش بود و پزشک معالج خواهرم با توجه به این که در جریان بیمار خطرناکش بود ساعت ۱۰ شب دستور تزریق آمپول فشار را داد پس از آمپول حدود ساعت دو صبح زایمان نرمال صورت گرفت و بچه اش را سلامت به دنیا آورد و یک‌بار در آغوش گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به برخی مدارک مریم خونریزی داخلی یا تنگی تنفس گرفت ولی کسی متوجه این بحث نشد و حتی پس از متوجه شدن، پزشک یا رزیدنت ارشد متخصص آنکال زایشگاه در مکان کار حاضر نبوده که متوجه این بحث شود. از طرفی در پرونده پزشکی پیش از زایمان بیمار تأکید شده به‌دلیل شرایط ویژه بیمار و خطر ناک بودن باید حتماً متخصص جراح قلب و بیهوشی هنگام زایمان حاضر شود که کسی حضور نداشت همچنین تأکید شده بود بلافاصه بیمار پس از زایمان باید به اطاق آی‌سی‌یو جابجایی یابد که این کار نیز صورت نگرفت.

هدایتی‌راد بیان کرده است: همه این مسائل منجر به فوت خواهرم شد درحالی‌که بیمارستان علت فوت را تنها ایست قلبی اعلام کرد و حالا هم در حال سندسازی هستند که فوت را به معضلات قلبی رابطه دهند. البته علت دقیق فوت از پزشکی قانونی در حال پیگیری است.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد***

نگارش توسط: آرميتا د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين که می‌گويند آن خوشتر ز حسن
««« »»»
يار ما اين دارد و آن نيز هم

آخرین جزئیات مرگ مادر پس از زایمان در بیمارستان دولتی

TT / 113 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال