برخورد نامناسب برخی مسؤولان با ظرفیت نخبگان همدان /میرسیدعلی همدانی مبلغ اسلام بود


برخورد نامناسب برخی مسؤولان با ظرفیت نخبگان همدان /میرسیدعلی همدانی مبلغ اسلام بود

خبرگزاری فارس: برخورد نامناسب برخی مسؤولان با ظرفیت‌ نخبگان همدان /میرسیدعلی همدانی مبلغ اسلام بود

یک پژوهنده حوزه میرسیدعلی همدانی گفت: متأسفانه برخی مسؤولان از روی نبود آگاهی با ظرفیت‌ نخبگان گذشته استان، برخورد عالی ای نمی‌کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از همدان، در آستانه مسافرت علی جیحونیان به هندوستان به منظور وجود در همایشی جهانی برای ارائه مقاله در رابطه با «تأثیر مردم کشورمان بر هندوستان» که یکی از این چهره ها میرسیدعلی همدانی است؛ مصاحبه ای با این مستندساز مدرس دانشگاه و پژوهنده حوزه میرسیدعلی همدانی ترتیب دادیم.

علی جیحونیان با بیان این که همدان دارای ظرفیت های ویژه نخبه پروری کم نظیر و نادر به لحاظ اقلیمی و جغرافیایی است، اظهار کرد: عقبه بسیار خوبی از نخبگان در جهان اسلام و ایران پس از اسلام داریم.

وی با بیان این که نخبگان پس از اسلام محیط پرامیدی را قادر هستند برای جامعه جوان بوجود آورند، به آگاهی کامل رهبر انقلاب اسلامی در محیط تاریخ شناسی، شخصیت شناسی و علم رجال‎شناسی و گفتمانهای حکیمانه ایشان اشاره کرد و متذکر شد: پیشنهادات ابلاغی ولی امر مسلمین جهان به جامعه مخاطب، توصیه های امید آفرین برای قشر جوان است و باید مد نگاه قرار گیرد.

این مدرس دانشگاه تشریح کرد: متأسفانه برخی مسؤولان از روی نبود آگاهی با ظرفیت های نخبگان گذشته استان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و داوری و صرفاً براساس شنیده ها و نه تحقیقات بد برخورد می کنند.

وی با اشاره به ملاقات جمعی از مسؤولان و نخبگان استان همدان با رهبر انقلاب اسلامی در ۱۹ تیرماه سال ۸۳، یادآور شد: در حوزه توجه به اظهارات ولی امر مسلمین جهان دارای ضعف مطالعه و تحقیق هستیم، در حالی که باید دید ایشان چه پیشنهادهایی در هر مقطع برای پیشبرد امور دارند.

جیحونیان، فراز اهمیتی می داری از سخنان ولی امر مسلمین جهان در رابطه با یک مقدمه تاریخی را یادآور شد و اظهار کرد: رهبری در این اظهارات فرمودند که این منطقه (همدان) به هر علتی یا دلیل جغرافیایی یا تاریخی ناحیه ای است که نبوغ در آن پرورش پیدا می کند؛ یعنی جوان امروز همدان، ملایر، نهاوند، کبودراهنگ و بقیه نقاط این استان قادر هست این امید را داشته باشد که بشود ابن سینا، بشود رشیدالدین فضل الله، بشود میرسیدعلی همدانی، بشود آخوند ملاحسین قلی و بشود آخوند ملاعلی معصومی.

وی با تأکید بر این که ولی امر مسلمین جهان در این اظهارات مدبرانه، توصیه‎های حکیمانه‎ای به جوانان دارند، تشریح کرد: از سوی برخی در بحث میرسیدعلی همدانی شائبه موجود بود که البته با فرمایشات ولی امر مسلمین جهان مبنی بر توجه به این اندیشمند بزرگ، مکان بحث باقی نمی ماند.

این پژوهنده حوزه میرسیدعلی همدانی با سبک این پرسش که باید دید با توجه به توصیه های ولی امر مسلمین جهان و شرایط فعلی جامعه، مسؤولان با این بحث به چه صورت برخورد می کنند؟ بیان کرد: متأسفانه برخی مسؤولان از روی نبود آگاهی و ناخواسته آب در آسیاب دشمن می ریزند و مراکز و حوزه های امیدآفرین را از ما می گیرند.

وی با بیان این که برخی مسؤولان عنوان می کنند به چه دلیل باید در رابطه با سه شخصیت میرسیدعلی، رشیدالدین فضل الله و بوعلی سینا کار شود؟ گفت: می گویند که به چه دلیل برای این سه شخصیت فعالیت میکنید.

جیحونیان اظهار کرد: به آنهایی که با نبود شناخت و آگاهی در بحث میرسیدعلی همدانی سؤوال بوجود آورده اند، توصیه می‎کنم در رابطه با این مرد بزرگ، اقدامات و خدمات شاخصش در جهان اسلام خوانند.

این پژوهنده حوزه میرسیدعلی همدانی با بیان این که شهید مطهری هم در کتاب «خدمات متقابل ایران و اسلام» درباره میرسیدعلی همدانی و نقش او در کشمیر برای اشاعه اسلام به نیکی یاد می کند، خواستار توجه به این مطالب شد.

————————————-

تهیه شده توسط: شكوفه ک.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

و از برای صيد دل در گردنم زنجير زلف
««« »»»
چون کمند خسرو مالک رقاب انداختی

برخورد نامناسب برخی مسؤولان با ظرفیت نخبگان همدان /میرسیدعلی همدانی مبلغ اسلام بود

TT / 130 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال