بازار کشورهای همسایه برای توسعه صادرات از زنجان مورد توجه قرار می گیرد


بازار کشورهای همسایه برای توسعه صادرات از زنجان مورد توجه قرار می گیرد

سرپرست اطاق تبلیغاتی استان زنجان با اشاره به این که بازارهای شرق کشور مغفول مانده است، گفت: کشورهای همسایه برای توسعه صادرات باید نکته توجه قرار گیرد.

تصویر و عکس   بازار کشورهای همسایه برای توسعه صادرات از زنجان نکته توجه قرار می گیرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از زنجان، غلامحسین جمیلی امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر بیان داشت: در تجلیل از صادرکنندگان نمونه گوناگونی بازارهای صادراتی نکته نگاه قرار گرفته و سال جاری ۵۰ درصد از منتخبان برای اولین بار نکته تجلیل قرار می گیرند.

وی توجه به بازارهای صادراتی کشورهای همسایه را مهم خواند و اضافه کرد: نباید از فرصت های صادراتی به کشورهای همسایه خود غفلت کنیم.

سرپرست اطاق تبلیغاتی استان زنجان با اشاره به صادرات محصولات صنعتی و معدنی شبیه به سرب و روی و مس به کشورهای همسایه از جمله کشور ترکیه ابراز کرد: صادارت به عراق محدود است و از بازارهای شرق کشور غافل هستیم.

وی توجه به بازارهای همسایه های شمالی کشور برای توسعه صادرات را با اهمیت عنوان کرد و گفت: روسیه به دلایلی شبیه به جمعیت، نوع رفتار مردمان آن و مصرف گرایی آنها ظرفیت شگفت انگیزی برای گسترش روابط تجاری دارد.

جمیلی به بهره گیری از ظرفیت تمام تشکل ها و سیستم های اجرایی برای ایجاد تحول معنادار در صادرات به کشورهای همسایه و ارتقای جایگاه استان زنجان در این زمینه تأکید کرد.

سرپرست اطاق تبلیغاتی استان زنجان با اشاره به بحث مسابقه پذیری در حوزه صادرات بیان کرد: صنعتگران باید هم در بازارهای داخلی و هم در عرصه های خارجی به مسابقه توجه بکنند که این بحث در درون کشور با توجه به مقررات یکسان برای همه متوازن است.

وی با اشاره به این که حمایت سایر دولت ها از صادرکنندگان با کشور قابل مقایسه نیست، ابراز کرد: در حال حاضر پشتیبانیهای مالی و تأمین پولی به نحوی نیست که امکان مسابقه پذیری در بازارهای خارجی را به تجار بدهد.

جمیلی با اشاره به این که برخی بانک ها امکان ارائه تسهیلات کم هزینه نرخ را دارند، تصریح کرد: ارائه بسته های پولی و مالی یکی از اصلیترین تقاضاهای صادرکنندگان است.

وی به آمادگی اطاق تبلیغاتی برای اعزام و پذیرش هیئت های تجاری اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم از طریق تأمین هزینه، نیروی انسانی و یا سایر امکانات برای وجود در نمایشگاه ها، نسبت به شناسایی نبوغ های استان زنجان اقدام کنیم.

در این آیین ۱۰ نفر از صادرکنندگان برتر استانی و یک صادرکننده نمونه ملی تجلیل شد.

****همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد****

نگارش از: بهرام ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق و رندم و ميخواره به آواز بلند
««« »»»
وين همه منصب از آن حور پريوش دارم

بازار کشورهای همسایه برای توسعه صادرات از زنجان مورد توجه قرار می گیرد

TT / 79 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال