۳۹۰ تن شیرخام غیربهداشتی در استان همدان ضبط و جمع آوری شد


۳۹۰ تن شیرخام غیربهداشتی در استان همدان ضبط و جمع آوری شد

مدیرکل دامپزشکی استان همدان نقل کرد: در هفت ماهه سال جاری ۳۹۰ تن شیرخام غیربهداشتی در استان ضبط و جمع‌آوری شد و ۵۸ واحد متخلف به مراجع قضایی شناسانده شدند.

تصویر و عکس   ۳۹۰ تن شیرخام غیربهداشتی در استان همدان ضبط و جمع آوری شد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از همدان، محمودرضا رسولی ظهر امروز در کارگروه تندرست و امنیت خوراکی ای استان همدان با اشاره به اهمیت ارتقا تندرست شیر بیان داشت: در سال های گذشته به منظور تأمین تندرست شیر کاری صورت نگرفته است و سال جاری مبادی تولید، توزیع و عرضه شیرخام را معرفی و ساماندهی کردیم.

وی با بیان این که برای استقرار امنیت بهداشتی در شیر باید ظرفیت بازرسی ها افزایس یابد افزود: در هفت ماهه سال جاری ۳۹۰ تن شیر نپخته غیربهداشتی ضبط و جمع آوری شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان نمونه برداری از شیرخام و برخورد با واحدهای متخلف را از اصلیترین اقدامات نظارتی این سازمان برشمرد و نقل کرد: ۱۲ نوع تخلف در شیر رخ می دهد که از جمله آنها می شود به اضافه کردن آب پنیر، روغنی ای جانداری و یا روغن نباتی، نشاسته، نمک، شیرخشک و غیره اشاره کرد.

وی با اشاره به صدور پروانه حمل بهداشتی به ۵۶ سیستم خودرو برای جابجایی شیرخام از مراکز باستانی به کارخانجات بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۵۰۵۹ نکته نمونه برداری از ۱۳۱ واحد جمع آوری شیر در سطح استان صورت گرفته است که در این راستا ۵۸ واحد متخلف به مراکز قضایی ارجاع داده شدند.

رسولی تصریح کرد: سال جاری ۵۲۸ نمونه شیر به آزمایشگاه وارد شده که بیش از ۵ هزار امتحان بر روی این نمونه ها به ثمر رسیده است که در این راستا ۱۰ درصد نمونه ها معضل بهداشتی داشتند که اصلی تخلفات در شیرخام اضافه کردن نمک و آب پنیر بوده است.

وی عنوان کرد: ۱۵ درصد تولیدات شیر در استان همدان صنعتی و ۸۵ درصد باستانی است بر این اساس روند پرورش، نگهداری، جابجایی و جمع آوری شیر همچنان باستانی است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان نقل کرد: به منطور ارتقای کیفیت شیر مدام واکسیناسیون دام ها، تست منظم دام ها برای پیش گیری از شیوع مریضی سل، اجرای سبک ملی پایش و نظارت و اصلاح فرآیند نگهداری دام و شیر در دامداری ها انجام می شود.

وی با بیان این که نقاط بحرانی همچمنان در عرصه، فرآوری و نگهداری شیرخام حضور دارد، افزود: متأسفانه کارخانجات فراوری شیر بدون توجه به اجازه حمل و پروانه بهداشتی خودروها اقدام به تخلیه شیر می کنند.

رسولی خواستار مهار ماشین های حمل شیر توسط پلیس راهور شد و بیان داشت: سال جاری ۱۶ هزار نکته امتحان تب مالت بر روی دام ها صورت گرفته است و تنها یک رأس دام مبتلا به بروسلز بوده است.

*ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: مژده ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چرا نه در پی عزم ديار خود باشم
««« »»»
چرا نه خاک سر کوی يار خود باشم

۳۹۰ تن شیرخام غیربهداشتی در استان همدان ضبط و جمع آوری شد

TT / 88 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات