قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد (۳ عکس)


قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد

قطارهای مگلو یا ماگلو، قطارهایی هستند که به طور شناور در هوا و با فاصلۀ کمی از ریل، حرکت می‎‌کنند. این قطارها در واقع برای حرکت خود از نیروی الکترومغناطیسی استفاده می‌‎کنند، بنابراین می‌توانند با سرعت‌هایی نزدیک به هواپیما حرکت کنند.
وبسایت خبرآنلاین: به اعلان سرزه و به نقل از پرس‌‌تی‌وی، کشور ژاپن قصد دارد با استفاه از قطار مگلو جدیدِ خود که سال گذشته رکورد سرعت قطار‌ها را شکست و سریعی برابر با ۶۰۲ تا ۶۰۳ کیلومتر در ساعت حرکت کرد، اعتبار راه‌آهن این کشور را احیا کند.

قطارهای مگلو یا ماگلو، قطارهایی هستند که به طور شناور در هوا و با فاصلۀ کمی از ریل، حرکت می‎‌کنند. این قطارها در واقع برای حرکت خود از نیروی الکترومغناطیسی استفاده می‌‎کنند، بنابراین می‌توانند با سرعت‌هایی نزدیک به هواپیما حرکت کنند.

براساس گزارش شبکۀ خبری سی‌ان‌ان امریکا در سال ۱۹۶۴ تولدی که کشور ژاپن میزبان بازی های المپیک تابستانی بود، راه اندازی خط راه‌آهن سریع‌السیر شینکانسن که رکوردار سرعت قطارها در جهان شد، راه‌آهن این کشور را با توجهات بین‌المللی مواجه کرد.

توکیو، پایتخت کشور ژاپن، در سال ۲۰۲۰ بار دیگر میزبان بازی های المپیک تابستانی خواهد بود و به نگاه می‌رسد قطار جدید این کشور بار دیگر اعتبار راه‌آهن این کشور را زیاد خواهد کرد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد
این قطار مگلو سال گذشته در نزدیکی کوه فوجی رکورد شکست و ۳۷۴ مایل (حدود ۶۰۲ کیلومتر) در ساعت حرکت کرد. این قطار یک هفته قبل از این رکوردشکنی ۳۶۶ مایل (حدود ۵۸۹ کیلومتر) در ساعت حرکت کرده‌بود که این سرعت خود رکورد تازه ای بود.

در حال حاضر قطارهای مگلو با سرعت‌های پایین‌تری در شهرهای شانگهای و چانگشای کشور چین و اینچئونِ کرۀ جنوبی در حال فعالیت هستند.

قرار است خط مگلو چو شینکانسن، توکیو را به شهر جنوبیِ ناگویا متصل کند و مسافرت در این خط تنها ۴۰ دقیقه به طول بیانجامد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد

با توجه به فاصلۀ حدود ۲۵۶ کیلومتری میان این ۲ شهر و با درنظر گرفتن وقتی که برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه تلف می‌شود، بهره گیری از این قطار از مسافرت با هواپیما سریع‌تر و به‌صرفه‎تر خواهد بود.

کشور ژاپن همچنین طرح‌هایی برای گسترش خط مگلو چو شینکانسن تا شهر اوساکا دارد. این قطار با ۱۶ واگن نیرومند به جابجایی یکهزار مسافر است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد

پروژۀ قطارهای مگلو کشور ژاپن از سال ۱۹۹۷ در حال اجرای امتحانات گوناگون است. ژاپنی‌ها در طی سال‎ها به سرعتی برابر یا ۵۵۰ کیلومتر رسیده‌بودند، اما اعلام کردند تا وقتی که به امنیت کامل در مسافرت این‌گونه قطار‌های فوق‌سریع دست‌نیابند، به آزمایش ادامه خواهند‎ داد.

—لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد—

تهیه از : سپند ا.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که فکرش گره از کار جهان بگشايد
««« »»»
گو در اين کار بفرما نظری بهتر از اين

قطاری که به اندازه هواپیما سرعت می گیرد (۳ عکس)

TT / 67 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال