عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ستان لرستان: عوامل متداول رحلت در نقاط گوناگون کشور، یکسان شده است (۲ عکس)


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان: عوامل شایع مرگ در نقاط مختلف کشور، یکسان شده است

عکس شماره ۱ ⇩
عکس عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:		عوامل شایع مرگ در نقاط مختلف کشور، یکسان شده است
سیناپرس: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شایع ترین دلیل مرگ و میر ایرانیان در نقاط مختلف کشور، بیماری های مشابهی است که بیشتر آنها قابل پیشگیری است.

دکتر سیاوش بیرانوند در گفت و گو با سیناپرس افزود: شایع ترین علت مرگ و میر ایرانیان، بیماری های قلبی و عروقی، سکته های قلبی و مغزی است که عواملی همچون فشار خون، دیابت، بیماری های کلیوی، بی تحرکی، دخانیات و چربی بالا در تشدید بیماری های قلبی و عروقی در ایران، تاثیر گذاشته است.

بیرانوند با اشاره به سبک غلط زندگی بسیاری از شهروندان اظهار داشت: سرطان و تصادفات در رتبه های بعدی علل مرگ و میر در ایران است که در بیشتر استان ها هم این وضعیت حکم فرماست. نکته مهم این است که هر سه عامل شایع مرگ و میر در ایران، قابل پیشگیری است.عکس شماره ۲ ⇩عکس عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:		عوامل شایع مرگ در نقاط مختلف کشور، یکسان شده است

وی با بیان اینکه با غربالگری می شود از شیوع بسیاری از سرطان ها جلوگیری کرد، یادآور شد: سرطان دهانه رحم، با غربالگری قابل پیشگیری است و سرطان های شایع دستگاه گوارش نیز با تغییر سبک زندگی، قابل مهار است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: بیماری های غیرواگیر به عمده ترین دلیل مرگ و میر ایرانیان در بیشتر نقاط کشور تبدیل شده است، اما می توان با پی گرفتن سبک زندگی سالم، تحرک، تغذیه درست و دوری از تنش های روانی، با این عوامل شایع مرگ و میر مقابله کرد.

بیرانوند تصریح کرد: پرورش مرغ های هورمونی، آنتی بیوتیک های فراوان در برخی مواد غذایی، استفاده بیش از حد از سم در بسیاری از محصولات کشاورزی به عامل شایع مرگ و میر ایرانیان در سراسر نقاط کشور تبدیل شده است که این عوامل هم قابل پیشگیری است.

 

گفتگو: مریم طالبی

پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: فرامرز س.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای نور چشم مستان در عين انتظارم
««« »»»
چنگ حزين و جامی بنواز يا بگردان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ستان لرستان: عوامل متداول رحلت در نقاط گوناگون کشور، یکسان شده است (۲ عکس)

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال