غول های مخابراتی در صف وارد شدن به کشورمان ایران


غول های مخابراتی در صف ورود به ایران

گروه‌های مخابراتی و رسانه ای غربی بدنبال برداشته شدن تحریم های بین‌المللی علیه تهران بزرگ، درصدد بستن معاهده هایی برای بهره برداری از این بازار بکر هستند.
ایسنا: گروه‌های مخابراتی و رسانه ای غربی بدنبال برداشته شدن تحریمهای بین‌المللی علیه تهران بزرگ، درصدد بستن معاهده هایی برای بهره برداری از این بازار بکر هستند.
تصویر و عکس غول های مخابراتی در صف وارد شدن به کشورمان

فایننشیال تایمز در گزارش با این مقدمه نگاشت: وقتی که جک دورسی، مدیرعامل توئیتر سال ۲۰۱۳ در پیام توئیتی از حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان سؤال کرد آیا واقعا شهروندان این کشور می توانند توئیت های ریاست جمهوریشان را بخوانند، شاید انتظار پاسخ نداشت. اما در کمال تعجب بسیاری در غرب، مرد روحانی فورا پاسخ داد دسترسی به اطلاعات جهانی، حق شهروندان ایرانی است.

چنین حرکتهای دلگرم کننده‌ای همراه با لغو تحریمهای اقتصادی، موجی از امید را دربین گروههای مخابراتی، تکنولوژی و رسانه‌ای غربی بوجود آورده که یکی از معدود بازارهای تازه در خاورمیانه عاقبت برای فعالیت آنها باز شده است.

سر مارتین سورل، مدیرعامل WPP، کشورمان را واپسین بازار بکر بزرگ دنیا خوانده است. این شرکت تبلیغات جهانی و روابط عمومی، یکی از اولین شرکتهای غربی بود که در زمان پساتحریم، تلاش کرد وارد کشورمان شود.

سورل با اشاره به قرارداد همکاری که در ماه ژوییه با شرکت تحقیقات بازار «راهبر بازار» بسته شد، بیان کرد شرایط تحریمها هنوز روشن نیست، اما ما در این زمینه بهبود می کنیم.

امتیازها برای شرکتهایی که زودتر وارد بازار کشورمان شوند، قابل توجه است. کشورمان با وجود انزوای اجباری از سوی جهان غرب، کشور نسبتا پولدار با جمعیت جوانی است که مشتاق رسانه نوین و خدمات ارتباطات و تکنولوژی هستند.

بخش مخابراتی تا حدود زیادی دولتی است و تحلیلگران انتظار دارند، بخشهایی از بازار در آینده نزدیک اختصاصی شود. طبق گزارش Analysys Mason، کشورمان در حال حاضر با ۱۰۳ میلیون اشتراک تلفن همراه و ۴۷ میلیون تلفن هوشمند که در سال ۲۰۱۵ نکته استفاده بودند، بزرگترین بازار تلفن همراه در خاورمیانه است.

در این بین خطوط فضای مجازی پرسرعت ثابت در فاصله سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، چهار برابر شده و به ۸.۳ میلیون خط رسیده است.

فهرست بلند بالا از شرکتهای مخابراتی جهانی برای وارد شدن به بازار کشورمان صف کشیده‌اند تا دسترسی به فضای مجازی و خدمات موبایل را بهبود ببخشند. شرکت ودافون، تلکام ایتالیا، AT&T و نوکیا در ماه‌های اخیر برای وارد شدن به بازار کشورمان و بستن قرارداد با گروههای ایرانی تلاش کرده‌اند در حالیکه اورانج و اینتروت (Interoute) قصد دارند در کشورمان حاضر باشند. از زمان برداشته شدن تحریمها، ۵۲ خواست اجازه برای فعالیت خدمات مخابراتی در کشورمان موجود بوده است.

اما این شرکتها اولین شرکتهایی نیستند که وارد بازار کشورمان می شوند. شرکت MTN آفریقای جنوبی و شرکت معمار تجهیزات مخابراتی سوئدی اریکسون حتی در زمان تحریمها در کشورمان کار کردند.

امید مدیران مخابراتی این است که کشورمان به تدریج تمایل بیشتری برای جذب سرمایه‌گذاری پیدا کند. دولت کشورمان که در سال ۲۰۱۳ بر سر کار آمد، از وارد شدن شرکتهای مخابراتی غربی به بازار کشورمان استقبال کرده است.

الساندرو تالوتا، مدیرعامل تلکام ایتالیا اسپارکل ماه گذشته در کنفرانس «ظرفیت اوراسیا» در آتن گفت: تمایل به سرمایه‌گذاری از سوی بخش اختصاصی برای ارتقای زیرساخت مخابراتی کشورمان وجود دارد. دولت کشورمان هم در زمینه سرمایه‌گذاری پهنای باند و ارتباطات و اطلاعات تکنولوژی دیدگاه روشنی دارد. در نتیجه اسپارکل با شرکت زیرساخت مخابرات کشورمان برای توسعه شبکه فضای مجازی جهانی خود به کشورمان قرارداد امضا کرده است.

تحلیلگران می گویند شناسایی شرکتهای غربی به توازن بخش مخابراتی که در آن چینی‌ها هم حضور دارند، یاری خواهد رساند.

به گزارش سرزه به نقل از کریم یایچی، تحلیلگر ارشد شرکت Analysys Mason، رشد بیشتر بازار مخابراتی نیازمند تسهیل بیشتر محدودیتها برای سرمایه گذاری شرکتهای خارجی است.

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش : پروانه ه.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دانست که خواهد شدنم مرغ دل از دست
««« »»»
و از آن خط چون سلسله دامی نفرستاد

غول های مخابراتی در صف وارد شدن به کشورمان ایران

TT / 111 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال