هیچ چیز واجب تر از دکوراسیون مطبخ در یک خانه نیست! مخصوصا برای زنهای خانه دار.. با همراه باشید.

۱) مطبخ قلب گرم و تپنده خانه و خانواده است؛ هر چه تمیز‌تر، خوش رایحه‌تر و مرتب‌تر، خوب تر! وسایل اضافه را جمع کنید و درون کابینت‌ها قرار بدهید. آیا واقعا هر روز به آب‌میوه‌گیری، مخلوط‌کن، توستر و ساندویچ‌ساز نیاز دارید؟ اگه نه، مکان عالی ای در کمد و کابینت برای آنها انتخاب بکنید.

 

۲) یک هجوم برق‌آسا به مطبخ بکنید، دستمال‌های لکه و قدیمی و پاره، ظروف ارزان‌قیمت شکسته، نشریه باطله را دور بریزید.

 

۳) در مطبخ هر چه قفسه‌بندی بیشتر باشد، کار شما آسان‌تر است. برای مثال، زیر میز رستوران سبد سیب‌زمینی و پیاز را با سیم‌ استوار کنید و ببندید یا اگه فاصله طبقات قفسه‌های شما زیاد است، قفسه‌ای از چوب ببرید و روکش رنگی یا پارچه‌ای برای آن برگزید و درون قفسه گذارید.

 

۴) اگه برای مهره‌های کمر و مفصل زانو احترام قایل هستید، اشیای سنگینی را که دایم استفاده می‌شود، بالاترین و پایین‌ترین جا قرار ندهید و برای بلند کردن ظروف سنگین خم نشوید، روی دو پا بنشینید سپس ظرف را بلند کنید.

 

۵) پیرامون سینک را خلوت کنید. دو مکان مایع شوینده به دیوار کنار شیرآب وصل کنیدکه اولی حاوی ماده سینک و دومی صابون مایع باشد.

 

۶) در کشورمان چندان شایع نیست که مطبخ چیزی جز مطبخ باشد ولی این مکان را می‌توانید به فرا زمینی مطبوع و آرام مبدل کنید، هماهنگ با رنگ کاشی‌ها و در قاب‌های چوبی عکس‌های خانوادگی و نقاشی‌های مناظر را برگزید و به دیوار بزنید.

 

۷) شمع و شمعدان و عودسوز را به میز مطبخ رسانید و رومیزی خوشحال روی میز بیندازید. اگه نگران لک شدن آن هستید، سفره پلاستیکی را هنگام غذا روی آن بکشید. سپس جمع کنید، گل و گیاه، جدول و نشریه به سادگی مطبخ شما مدد می‌کند.

 

۸) میز، یخچال و دیگر وسایل را طوری بچینید که شوخیم رفت و آمد اشخاص خانواده نشود و دایم با آن برخورد نکنند.