سود برداری از نانو مواد در رابطه با دارو رسانی هدفمند


بهره برداری از نانو مواد در زمینه دارو رسانی هدفمند

گروه فیزیک مواد توسعه یافته هر ساله یک کارگاه جهانی به انجام میرساند که دوره نخست آن مربوط به دستگاه های الکترونی و پدیده های مرتبط با آن بوده، کنفرانس دوم در مورد پدیده های کوانتومی و سومین هم در مورد کاربرد نانومواد در پزشکی است که سال جاری با همکاری این گروه به انجام رسانده شد.

بخش دانش و حیات تبیان
تصویر و عکس بهره برداری از نانو مواد در زمینه دارو منتقل کنی هدفمند

عبدالرضا سیم چی دبیر اجرایی سومین نمایشگاه جهانی کاربرد نانو مواد در پزشکی در دانشگاه صنعتی شریف، بیان داشت: گروه فیزیک مواد توسعه یافته هر ساله یک کارگاه جهانی به انجام میرساند که دوره نخست آن مربوط به دستگاه های الکترونی و پدیده های مرتبط با آن بوده، کنفرانس دوم در مورد پدیده های کوانتومی و سومین هم در مورد کاربرد نانومواد در پزشکی است که سال جاری با همکاری این گروه به انجام رسانده شد.
وی اضافه کرد: در این کنفرانس متخصصانی برجسته از درون و خارج کشور وجود دارند که واپسین دستاوردهای این حوزه را ارائه و اطراف مسائل و مشکلاتی که مانع توسعه آن می شوند، راه چاره پیشنهاد کنند.
سیم چی عنوان کرد: اهداف دیگر این نمایشگاه ازدیاد ارتباطات و تعاملات محققان کشورمان و سایر کشورهایی است که در این زمینه تجارب کامیابی داشته اند، و نیز آشنایی دانشجویان از واپسین دستاوردهای این حوزه است و این کنفرانس در سال آینده هم با بحث نانو مغناطیس ها و با وجود محققان برجسته جهان به انجام رسانده خواهد شد.
دبیر اجرایی نمایشگاه کاربرد نانو مواد در پزشکی، نقل کرد: د نمایشگاه سال جاری اصلی مهمانان و محققان مدعو از کشورهای ایالات متحده، یونان و کشور عراق هستند و در زمینه کاربرد نانو مواد در پزشکی با این کشورها تعاملات خاصی خواهیم داشت.
وی در خصوص اصلی کاربردهای نانو مواد در پزشکی، بیان داشت: از نانو مواد به منظور دارورسانی هدفمند، تصویربرداری، درمان و نیز ابزار مورد استفاده به منظور جایگذاری در اندام، پلیمرهای مورد استفاده در دارو منتقل کنی بهره گرفته میشود.
سیم چی اضافه کرد: متخصصان و محققین داخلی هم در زمینه های گوناگونی از جمله ژن معالجه ای، اخلاق پزشکی، استاندارد سازی در مهندسی پزشکی و به طور کلی نانو فناوری و نیز سمیت و خطرات نانومواد برای زیستگاه طبیعی سخنرانی هایی می کنند.
وی یادآور شد: در حاشیه نمایشگاه هم از برنامه ها و تحقیقات دانشجویان در این زمینه پرده برداری خواهد شد.

****************************

گردآوری از: سپيده ز.

علوم پایه در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نرگس مست نوازش کن مردم دارش
««« »»»
خون عاشق به قدح گر بخورد نوشش باد

سود برداری از نانو مواد در رابطه با دارو رسانی هدفمند

TT / 104 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال