خوب کار کردن نوعی استکبار ستیزی است/ حذف روحیه مبارزه از فرهنگ انقلاب، ما را با بن بست روبرو می کند


خوب کار کردن نوعی استکبار ستیزی است/ حذف روحیه مبارزه از فرهنگ انقلاب، ما را با بن بست روبرو می کند

خبرگزاری فارس: خوب فعالیت کردن نوعی استکبار ستیزی است/ حذف روحیه مجادله از فرهنگ انقلاب، ما را با بن بست روبرو می کند

شهردار شهر تهران نقل کرد: روحیه مجادله شرط عزت و قرار گرفتن در مسیر درست است. انقلاب اسلامی بر اساس همین روحیه مجادله بوجود آمد و اگه این روحیه مجادله از فرهنگ انقلاب گرفته شود، انقلاب با بن بست روبرو خواهد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد محمد باقر قالیباف، شهردار شهر تهران ظهر امروز طی سخنانی در میان کارکنان شهرداری ناحیه ۱۶ با اشاره بنام قرار دهی ۱۳ برج آبان به عنوان روز استکبار ستیزی، تاکید کرد: داشتن روحیه استکبار ستیزی به معنی مجادله با ستم و مجادله با کسانی است می خواهند اراده خودشان را به ناحق و در راه باطل به دیگران تحمیل کنند.

وی خاطر نشان ساخت: عزت دنیوی و اخروی ما در این است که با خوی و خصلت استکباری و روحیه ستم و جور مجادله کنیم؛ اگه روحیه مجادله از هر فردی، در هر سطحی گرفته شود آن فرد قادر نیست در حیات مادی و معنوی خودش کامیاب باشد.

شهردار شهر تهران عنوان داشت: پیوسته جبهه حق و باطل وجود دارد و ابلیس نیز در پیشگاه خداوند قسم یاد کرده است که در راه منحرف کردن بندگان از صراط مستقیم تلاش کند. این ما هستیم که شناسایی میکنیم جبهه حق و باطل کجاست و چطور باید در جبهه حق قرار بگیریم.

قالیباف ابراز داشت: در فرهنگ قرآنی اینطور آمده است که هدایت در صراط مستقیم و تشخیص حق به دست خداوند صورت می گیرد، همانطور که وسعت و محدودیت روزی نیز در اراده خداوند است؛ از این رو باید از خدا بخواهیم که ما را هدایت کرده و به حال خودمان وا قرار ندهد.

وی با تاکید بر لزوم وجود «روحیه مجادله» یادآور شد: این روحیه مجادله شرط عزت و قرار گرفتن در مسیر درست است. انقلاب اسلامی بر اساس همین روحیه مجادله بوجود آمد و اگه این روحیه مجادله از فرهنگ انقلاب گرفته شود، انقلاب با بن بست روبرو خواهد شد.

شهردار شهر تهران تاکید کرد: این روحیه مجادله از داخل خود ما و مجادله با نفس اماره آغاز می شود و همین روحیه مجادله صبح تا شب در محیط کار ما وجود دارد؛ به این علت که ما پیوسته درمیان خیر و شر هستیم و هر لحظه امکان می دارد در معرض کار خطایی قرار بگیریم اما همین روحیه مجادله است که می تواند ما را حفظ کند.

قالیباف عنوان داشت: اگه با روحیه خدمت و مجاهدت سر کار می آئیم، این بخشی از همان روحیه مجادله است؛ ما اینجا نمی آئیم که حقوق بگیریم، بلکه اینجا هستیم تا به همنوع خود خدمت کنیم. از این رو شغل و اشتغال مکان ارتزاق نیست بلکه روزی دهنده خداوند است.

وی یادآور شد: روحیه مجادله می تواند ما را در ابعاد گوناگون تقویت کرده و به موفقیت برساند. خود کار و تلاش نیز بخشی از روحیه مجادله است؛ به این علت که کار به معنی حیات و جوهره انسان است و اگه همین کار را درست به انجام رسانیم، همان روحیه مجادله واستکبار ستیزی را پژوهشگر کرده ایم.

شهردار شهر تهران عنوان داشت: ولی امر مسلمین فرمودند دشمن عمده ما ایالات متحده است و تنها راه مجادله با ایالات متحده نیز کار، کار و کار است. به همین جهت درست فعالیت کردن ما نیز خودش یک مجادله است. اگه این روحیه مجادله از ما گرفته شود، انسان عزت خود را از دست می دهد و بعد زیر بار هر حرفی می رود و تحت هر شرایطی قرار می گیرد.

وی به تلاش فرهنگ سرمایه داری و تهاجم فرهنگی برای طلاق روحیه مجادله از جامعه اشاره کرد و نقل کرد: البته باید توجه داشت که دشمن تراشی ماهیتا با روحیه مجادله فرق می دارد و نباید دشمن تراشی کنیم. اشخاص عاقل درپی دشمن تراشی نمی روند همینطور که اشخاص عاقل و مبارز زیر بار ستم هم نمی روند و مجوز نمی دهند کسی بر عزت آنها خدشه وارد کند؛ آن ها حتی جان خود را هم می دهند اما ذلت نمی پذیرند.

قالیباف تاکید کرد: امیدواریم این روحیه مجادله و خدمت روز جدید در یکایک ما ازدیاد پیدا کند و به این ترتیب خیر و برکت در بعد مادی و معنوی و در حیات شخصی، هویت جمعی و واقعی و حقوقی ما تقویت شود.

شهردار شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه به سه بحث مسکن، معالجه و امنیت شغلی کارکنان شهرداری شهر تهران، عنوان داشت: باید همه تلاش خود را مورد استفاده قرار بدهیم که موضوعات معیشت کارمندان را در بستر عدالت قبل ببریم همینطور که متقابلا توقع داریم با اولویت به مردمان جنوب شهر خدمت کنیم؛ به این علت که در اولویت گذاشتن مستضعفان عین عدالت است.

وی در انتها ابراز داشت: ناحیه ۱۶ از جمله مناطقی است که در این دوره از نظارت ستادی جزو نواحی خوب و زحمت کش به حساب مییاید؛ از این رو از شهردار و همه عزیزانی که در سطح ستاد، نواحی و بخش های گوناگون انجام تکلیف می کنند، قدردانی می کنم.

**نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

گردآوری توسط: فريبرز ق.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام همت آنم که زير چرخ کبود
««« »»»
ز هر چه رنگ تعلق پذيرد آزادست

خوب کار کردن نوعی استکبار ستیزی است/ حذف روحیه مبارزه از فرهنگ انقلاب، ما را با بن بست روبرو می کند

TT / 158 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال