باید با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) فساد استکبار جهانی را به دنیا اعلام کنیم


باید با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) فساد استکبار جهانی را به دنیا اعلام کنیم

خبرگزاری فارس: باید با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) فساد استکبار بین المللی را به جهان اعلام کنیم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نقل کرد: هرکدام از ما با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) و فرزندان سیدالشهدا(ع) باید به‌عنوان یک بیدارساز حسینی، فساد استکبار بین المللی و هر کس را که به استکبار چشم دارد را به جهان اعلام کنیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، آیت الله العظمی سید احمد علم الهدی امروز در اجتماع بزرگ «نهضت بیداری با خطبه های علوی» که در کلکسیون ورزشی آرامش مشهد به انجام رسانده شد، بیان داشت: معاویه از وقت خلیفه دوم به مدت ۴۰ سال بر سرزمین شام حکومت کرد و زمانی حضرت علی(ع) که می خواستند آن ملعون را از سمتش عزل کند، ۶۰ هزار نفر را به صف کرد.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به نبرد صفین، اضافه کرد: در این نبرد عده ای از مردمان شام کشته شدند و به همین علت علیه امام علی(ع) بغض و کینه در دل داشتند و از طرف دیگر معاویه در مدت خلافت خود علیه حضرت علی(ع) تبلیغ می کردند.

وی تصریح کرد: زمانی قافله اهل بیت(ع) وارد شام شد، کسانی که بغض و کینه علیه حضرت علی(ع) داشتند، کینه خود را بر سر اهل بیت(ع) تلافی کردند و آن اتفاقات در شام رقم خورد.

علم الهدی نقل کرد: به روایتی اهل بیت(ع) روز دهم و به روایتی روز دوازدهم صفر از شام بیرون رفتند و در این مدت با بصیرت حسینی تغییر عظیمی در مردمان به حضور آوردند.

وی بابیان این که در وقت وارد شدن اهل بیت(ع) به شام همه رقص و پای کوبی می کردند، یاد آوری کرد: اما زمانی اهل بیت(ع) از شام بیرون میرفتند همان مردمان با اشک ایشان را بدرقه می کردند و عزادار امام حسین(ع) بودند که این تاثیر بیدارسازی حسینی بود که با خطبه های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) رخ داد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اضافه کرد: در آن محیط خفقان شام و حکومت مسلح و فاسد یزید، اهل بیت(ع) بغض و کینه ۴۰ ساله علیه حضرت علی(ع) را به محبت به ایشان و اهل بیت(ع) مبدل کردند.

وی یاد آوری کرد: این داستان برای ما الگویی است که در امنیت و آسایشی که امروز در آن هستیم به مجادله با فساد استکبار بین المللی و بیداری حسینی توجه بکنیم.

علم الهدی در انتها با اشاره به تلاش های حضرت زینب(س) نقل کرد: ایجاد بیداری حسینی رسالت امروز همه ما است و هرکدام از ما با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) و فرزندان سیدالشهدا(ع) باید به عنوان یک بیدارساز حسینی، فساد استکبار بین المللی و هر کس را که به استکبار چشم دارد را به جهان اعلام کنیم.

-نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود-

تهیه کننده: فريبرز ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه از کبر سخن با من درويش نگفت
««« »»»
جان فدای شکرين پسته خاموشش باد

باید با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) فساد استکبار جهانی را به دنیا اعلام کنیم

TT / 97 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال