فعالیت های تحقیقی در حوزه فرهنگ عامه مازندران اندک است


فعالیت های تحقیقی در حوزه فرهنگ عامه مازندران اندک است

خبرگزاری فارس: فعالیت‌های پژوهشی در حوزه فرهنگ عامه مازندران اندک است

کارشناس فرهنگ عامه مازندران با اشاره به ضرورت پشتیبانی مسؤولان از حوزه فرهنگ عامه از اندک بودن فعالیت‌های پژوهشی و تفسیری در حوزه فرهنگ عامه مازندران نقد کرد.

ابراهیم باقری در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه که در نشست نقد کتاب «خانم در فرهنگ عامه مردمان مازندران» صورت گرفت با اشاره به ضرورت پشتیبانی مسؤولان از تلاش های فعالان فرهنگی و هنری در حوزه فرهنگ عامه، گفت: مسؤولانی که ادعای اشاعه ترویج فرهنگ می کنند و از آن برای خود جایگاهی تعیین می کنند، در حوزه پشتیبانی از این آثار تلاش عالی ای ندارند.

وی با بیان این که کتاب «خانم در فرهنگ عامه مردمان مازندران» نگاشته فریده یوسفی، کتابی علمی، دانشگاهی و با پشتوانه تحقیق میدانی همراه است، اضافه کرد: فعالیت های پژوهشی و تفسیری در حوزه فرهنگ عامه مازندران، اندک است و بیشتر به فعالیت جمع آوری محدود مانده است.

نگارنده کتاب «پرندگان در فرهنگ عامه مازندران» با اشاره به این که در حوزه فرهنگ عمومی بیشتر به کتاب سازی روی آورده شد، خواستار گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی در آن شد و یادآوری کرد: برای جابجایی فرهنگ عامه به فرزندان، احتیاج به اطلاعات درست و قانع کننده داریم.

کارشناس فرهنگ عامه مازندران با اشاره به فرقهای اقلیمی و اثر آن در ضرب المثل ها، آواز ها و سایر بخش های فرهنگ عامه مازندران، بیان کرد: نقد از زاویه ظرفیت شناسی و توجه به ابعاد گوناگون صورت گیرد تا شاهد توسعه فرهنگ عامه در جامعه باشیم.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد****

نگارش توسط: آبتين ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تنها نه ز راز دل من پرده برافتاد
««« »»»
تا بود فلک شيوه او پرده دری بود

فعالیت های تحقیقی در حوزه فرهنگ عامه مازندران اندک است

TT / 46 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال