العبادی: ماجراجویی در شمال عراق برای مقامات ترکیه گران تمام خواهد شد


العبادی: ماجراجویی در شمال عراق برای مقامات ترکیه گران تمام خواهد شد

خبرگزاری فارس: العبادی: ماجراجویی در شمال کشور عراق برای مقامات کشور ترکیه قیمتی به پایان رسانده خواهد شد

رییس وزیران کشور عراق با اخطار مجدداً به مقامات کشور ترکیه در مورد دخالت ارتشی در شمال کشور عراق تأکید کرد که این اقدام برای کشور ترکیه مخارج زیادی خواهد داشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رییس وزیران کشور عراق بار دیگر درباره عواقب ماجراجویی های مقامات کشور ترکیه در شمال کشور عراق اخطار داد.

به نگاشته وبگاه شبکه خبری «السومریه» کشور عراق، العبادی چهارشنبه (امروز) خطاب به اشخاص برجسته و اصلی شهر ترکمن‎نشین «تلعفر» گفت: « رهبران کشور ترکیه اگه دست به ماجراجویی در کشور عراق بزنند، مخارج این کار برای آنها قیمتی به پایان رسانده خواهد شد».

این روزها، آنکارا و بغداد پس از اعلام آمادگی مقامات کشور ترکیه جهت مشارکت در آزادسازی عملیات موصل از دست گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش، شاهد نبرد لفظی بین مقامات این دو کشور بوده اند.

مقامات کشور ترکیه بر دخالت ارتشی در کشور عراق همانند آنچه در کشور سوریه در حال جاری است، اصرار دارند؛ از سوی دیگر دولت کشور عراق با متهم کردن آنکارا به دخالت در مورد داخلی این کشور، درباره دخالت ارتشی در شمال کشور عراق و عارضه های آن اخطار داده است.

به عنوان مثال، العبادی سه شنبه (دیروز) در عکس العمل به سخنان اخیر «رجب طیب اردوغان» ریاست جمهوری کشور ترکیه گفت: «ما بیشتر از هر کسی به فکر تلعفر هستیم».

اردوغان اخیرا اظهاراتی علیه بسیج مردمی کشور عراق مطرح کرد و این نیروها را «تروریست» خوانده بود.

وی با تحدید نیروهای بسیج مردمی و خط و نشان کشیدن های مکرر نقل کرده بود: «اگه نیروهای الحشد الشعبی در شهر ترکمن نشین “تلعفر” دست به اقداماتی تروریستی بزنند، پاسخ های کشور ترکیه فرق خواهد داشت.»

وی همچنین نقل کرده بود: «شهر تلعفر ساکنان ترکمن دارد و به اقدامات الحشد الشعبی حساس هستیم».

شهرستان تلعفر به مرکزیت شهر تلعفر در غرب شهر موصل قرار دارد و بیشتر ساکنان آن ترکمن هستند.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش از : فيروز ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

منش با خرقه پشمين کجا اندر کمند آرم
««« »»»
زره مويی که مژگانش ره خنجرگزاران زد

العبادی: ماجراجویی در شمال عراق برای مقامات ترکیه گران تمام خواهد شد

TT / 114 — TP / 40%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال