اگر بغداد قدرت داشت، موصل را تقدیم تروریست ها نمی کرد/ یگانهای زرهی در مرز عراق جهت مقابله با حمله احتمالی


اگر بغداد قدرت داشت، موصل را تقدیم تروریست ها نمی کرد/ یگانهای زرهی در مرز عراق جهت مقابله با حمله احتمالی

خبرگزاری فارس: چنانچه بغداد قدرت داشت، موصل را اهداء تروریست‌ها نمی‌کرد/ یگانهای زرهی در مرز کشور عراق جهت رویارویی با هجوم احتمالی

وزیر خارجه کشور ترکیه در واکنش به رییس وزیران کشور عراق با اظهار این که چنانچه بغداد قدرت داشت، موصل را به تروریست‌ها اهداء نمی‌کرد، تاکید کرد استقرار یگان‌های زرهی در مرزهای این کشور برای رویارویی با هجوم احتمالی از جانب کشور عراق است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه کشور ترکیه در عکس العملی تند به توضیحات رییس وزیران کشور عراق اعلام کرد چنانچه دولت بغداد قدرتمندی ارتشی داشت، قرار نمیداد «موصل» به دست تروریست ها بیافتد و مجوز نمی داد گروه تروریستی «پ.ک.ک» از خاک کشور عراق بهره گیرد.

چاووش اوغلو طی نشست خبری در «آنتالیا» گفت: «هیچ پشتیبان قوی تری از کشور ترکیه [برای کشور عراق] حضور ندارد که خواهان محافظت کشور عراق از تمامیت ارضی و استقلال خود باشد. ثبات و امنیت کشور عراق برای ما اهمیتی می دارد.»

به نگاشته خبرگزاری «آناتولی» وی با اظهار این که درباره توضیحات تحریک آمیز دیگر کشورها اظهار نگاه ای نمی کند، با طعنه گفت: «چنانچه شما (کشور عراق) قدرت داشتید، به چه دلیل ابتدای امر موصل را در دست سازمان های تروریستی ول کردید؟ به چه دلیل پ.ک.ک برای سالهاست به سرزمین شما هجوم می کند؟»

وزیر خارجه کشور ترکیه همچنین از رییس وزیران کشور عراق بخاطر ناتوانی در رویارویی با گروه های تروریستی نقد کرده و اضافه کرد: «با این حال به گردن کشی و لفاظی ادامه می دهد. قبلا اخطار دادیم که کشور ترکیه اقداماتی را در راستای منافع امنیتی خود به انجام خواهد رساند. اکنون در حال اجرای آنها هستیم.»

چاووش اوغلو حین اعلام پشتیبانی مجدداً از عملیات آزادسازی موصل ادامه داد: «[اما] اکنون برادران ترکمن ما در خطر هستند. هیچکس قادر نیست کشور ترکیه را از منافع ترکمن های کشور عراق جدا کند. معضلات آنها مشکات ماست.»

وی تاکید کرد اعزام یگان های زرهی کشور ترکیه به مرز کشور عراق در راستای رویارویی با هجوم احتمالی بغداد به آنکارا صورت گرفته است.

«حیدر العبادی» رییس وزیران کشور عراق روز سه شنبه نقل کرده بود چنانچه کشور ترکیه در شمال کشور عراق ماجراجویی کند، بهای گزافی را توجه کرد خواهد کرد و دخالت ارتشی کشور ترکیه منجر به تجزیه این کشور خواهد شد.

—براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

تهیه از : فرزين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر آبروی که اندوختم ز دانش و دين
««« »»»
نثار خاک ره آن نگار خواهم کرد

اگر بغداد قدرت داشت، موصل را تقدیم تروریست ها نمی کرد/ یگانهای زرهی در مرز عراق جهت مقابله با حمله احتمالی

TT / 141 — TP / 43%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال