رتبه ایران در تولید علم ۱۵ و بکارگیری آن ۷۵ جهان است (۲ عکس)


رتبه ایران در تولید علم ۱۵ و بکارگیری آن ۷۵ جهان است

بجنورد – معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی با بیان اینکه کشور ما در تولید علم رتبه ۱۵ و بکارگیری علم رتبه ۷۵ جهان را داراست، نقل کرد: جامعه ما نخبه و پژوهشگر پرور است و با بهره گیری از این ظرفیت قادر هستیم به نتایج موردعلاقه ای در توسعه دست یابیم.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس رتبه ایران در تولید علم 15 و بکارگیری آن 75 جهان است

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی اطاق فکر خراسان شمالی در دانشگاه بجنورد بیان کرد: ما در بکارگیری علم در راستای توسعه کشور عملکرد خوبی نداشته ایم و ضروری است تا از ظرفیت های اطاق فکر متشکل از نخبگان بهره گرفته شود.
وی افزود: باید نظر جامع و کارشناسانه به این موضوعات داشت و اولویت های استان را هم انتخاب کرد تا بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم، باید دانشگاهیان و نخبگان و شخصیت های برتر و شاخص زمینه این بهبودها را فراهم کنند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه بسیاری از معضلات سبب شده پیشرفت جامعه کند شود، افزود: دلیل بسیاری از این معضلات خطاهای تئوریک و استراتژیک می باشد و ما اگه بتوانیم استراتژی صحیحی اتخاذ کنیم قادر هستیم جلوی بسیاری از معضلات را بگیریم.
وی افزود: اگه رحلت کرده استراتژی های صحیحی شکل می گرفت شاهد تورم ۴۰ درصدی در کشور شکل نبودیم، ای کاش از ابتدا با یک نظر علمی و کارشناسی به این آزمون وخطاها نمی رسیدیم.
وی یاد آوری کرد: ما باید در تعاملات جهانی موضع اقتدار خود را نمایان کنیم و مدام از منافع ملی پاسداری کنیم.
هاشمی افزود: هرچند که برخی از کارشناسان از سیاست انزوا طلبی پاسداری می کنند و باور می‌ دارند نباید خود را در تیر راس دشمنان گذاریم ولی ما اگه در هر شرایط و موقعیتی منسجم و متحد باشیم قادر هستیم به نتایج موردعلاقه ای دست پیدا کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی نقل کرد: متاسفانه در برخی تریبون ها دشمن فراموش و به خودی ها هجوم می شود.
وی تصریح کرد: عده ای که امروزه از رای مردمان بازمانده اند در دانشگاه ها ادعا می کنند که با نیم درصد از پول نفت هم قادر هستند مشکل اشتغال کشور را حل کنند،حال جواب من به این افراد این است که در زمان وفور دلارهای نفتی به چه دلیل قادر نبودید این معضلات را حل کنید.
وی عنوان کرد: باید واکاوی کنیم که چه خطاهایی سبب عقب ماندگی ما شده و از چه مزایای قادر نبوده ایم بهره گیریم.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه آزمون و خطا هم جزئی از سرمایه های کشور به حساب مییاید، تصریح کرد:در هر صورت باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم و همدلانه افکار خود را کنار یکدیگر گذاریم تا گام های نو و تازه ای را برداریم.
اعضای اطاق فکر استان در ادامه نشست به بیان دیدگاه های خود و همچنین معضلات فرهنگی و اجتماعی استان توجه کردند.
۶۰۰۳ /۱۷۴۴/ خبرنگار: روح الله صائب ** انتشاردهنده: عباسعلی نقی یان

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس رتبه ایران در تولید علم 15 و بکارگیری آن 75 جهان است


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال