کاروان کمک های مردمی اردبیل به زائران اربعین عازم عراق شد


کاروان کمک های مردمی اردبیل به زائران اربعین عازم عراق شد

در حالی که زائران اربعین و راهیان عشق برای شروع مسافرت و زیارت دوست پسر لحظه‌شماری می‌کنند، کمک‌های مردمی اهالی حسینی اردبیل به زائران اربعین امام حسین ع در قالب ۱۳ تریلی به عتبات عالیات فرستاده شد.

تصویر و عکس   کاروان مددهای مردمی اردبیل به زائران اربعین عازم عراق شد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد ازاردبیل، این روزها که همه داغدار مظلومیت امام حسین(ع) و اهل بیت و یاران ایشان هستند همه تهیه میشوند تا در یک همایش بزرگ بین المللی شرکت کنند و با آرمان های دشت کربلا و سالار شهیدان پیمان جدید کنند.

عاشقان حسینی و زائران اربعین برای رسیدن به حرم سیدالشهدا(ع) و کربلا لحظه تعدادی می کنند و هرکس به نوعی این شور و شوق خود را به اکران قرار داده و از دلدادگی به دوست پسر غروری وصف ناپذیر در اعماق حضورشان دارند.

اما هستند کسانی که به هر علتی دستشان به ضریح امام حسین(ع) نمی رسد اما با اهدای مدد های خود به راهیان عشق و زائران امام حسین(ع) ارادت خود را به سیدالشهدا نمایان کرده تا با پذیرایی از زائران سیدالشهدا بهره ای از عنایات الهی برده باشند.

در حالی که زائران اربعین و راهیان عشق برای شروع مسافرت و زیارت دوست پسر لحظه تعدادی می کنند، مدد های مردمی اهالی حسینی اردبیل به زائران اربعین امام حسین ع در قالب ۱۳ تریلی امروز به عتبات عالیات فرستاده شد تا برای پذیرایی از زائران کربلا بکارگیری شود.

خدمات رسانی موکب اردبیل به زائران اربعین در ۲ نقطه

استاندار اردبیل در مهمانی بدرقه کاروان مددهای مردمی اهالی حسینی اردبیل به زائران اربعین امام حسین ع بیان داشت: سال جاری دومین سالی است که مدد های مردمی به عتبات عالیات هدایت می شود تا برای خدمت رسانی به عاشقان امام حسین(ع) که در حماسه بزرگ اربعین به خصوص با پای پیاده به این مسافرت معنوی اعزام می شوند، صرف شود.

مجید خدابخش با قدردانی از کمک ها و مساعدتهای مردمی برای زائران اربعین بیان کرد: این کمکها و تلاش برای خدمات رسانی به زائران سیدالشهدا(ع) توسط مردمان استان افتخاری بزرگ بوده به این علت که مردمان اردبیل مدام در آئین ها و مهمانی معنوی و مذهبی پیشگام و زبانزد بوده اند.

وی بیان این که کاروان پشتیبانیها و مددهای مردمی به عراق اعزام می شود، اضافه کرد: سال جاری در دو نقطه موکب استان اردبیل به زائران حسینی خدمات رسانی خواهد کرد که براساس هماهنگی ها، انتظار می رود این خدمات رسانی ها رضایت زائران را فراهم آورد.

استاندار اردبیل با قدردانی از هماهنگی های مناسب و مدیریت این قافله ها و مددهای مردمی تصریح کرد: تلاش های متولیان امر برای جمع آوری این کمکها و خبر دهی ها در این حوزه به مردمان اردبیل باید تداوم و گسترش یابد.

خدابخش نقل کرد: موکب های استان اردبیل همانند سالهای گذشته آماده هستند تا به شکل عالی ای به زائران حسینی خدمات رسانی کنند و مدیریت این امر باید به نحو صحیح و شایسته ای صورت گیرد.

برپایی موکب اربعین اردبیل در دیوانیه عراق

سرپرست ستاد نو سازی عتبات عالیات استان اردبیل بیان کرد: در مهمانی اربعین سال جاری ایستگاه پذیرایی اردبیل در دیوانیه عراق برپا می شود که مقدمات ضروری برای این امر صورت گرفته تا شاهد خدمات رسانی شایسته به زائران باشیم.

اسفندیار هوشیار از آمادگی کامل برای مشارکت در اربعین امام حسین ع گزارش کرد و نقل کرد: اجناس و پشتیبانی هایی که تا به حال از مردمان جمع آوری شده بود در انبارها نگه داری می شد که امروز این کمکها و اجناس مردمی عازم موکبها می شود تا برای پذیرایی و خدمات رسانی به زائران بهره گرفته شود.

وی با اشاره به ارائه مددهای انتقادی خیران و مردمان استان برای برگزاری مهمانی بیان کرد: در روز اربعین امام حسین ع از زائران خارجی نیز استقبال خواهد شد و به خصوص مسافران آذری که از گمرک بیله سوار وارد استان شده اند از این خدمات بهره مند می شوند.

سرپرست ستاد نو سازی عتبات عالیات استان اردبیل تصریح کرد: برای کمک و حمایت از زائران اربعین امام حسین ع شماره حساب خاصی برای مردمان شناسانده شده تا مدد های انتقادی خود را به این شماره حساب واریز کنند که امیدواریم خیران و مردمان استان اردبیل با کمکها و مساعدتهای خود ما را در خدمات رسانی شایسته به زائران یاری کنند.

وی با اشاره به ساماندهی ۱۳ کمیته در ستاد بیان کرد: براساس پیشگوییهای صورت گرفته موکب استان اردبیل برای بیش از ۲۵ هزار زائر در عراق خدمات ارائه می کند که انتظار می رود سال جاری روند خدمات رسانی ها خوب تر از سال گذشته باشد.

هوشیار از تدارک امکانات اسکان نظیر حمل و نقل و چادر برای ۲۵ هزار زائر در جوار تغذیه آنها گزارش کرد و نقل کرد: در زمینه بیمه و صدور ویزا نیز برای زائران هماهنگی های ضروری صورت گرفته و نواقش و نارسایی های سالهای گذشته با تدابیر اتخذشده کاهش یافته و نابود میشود.

پیش بینی ازدیاد شمار زائران اردبیل به ۱۰ هزار نفر

مدیرکل حج و زیارت استان اردبیل با اشاره به ازدیاد شمار اشخاص نام نویسی کننده برای مهمانی اربعین بیان کرد: تا انتها برج آبان زائران فرصت دارند تا برای پیاده روی عظیم اربعینی حسینی نام نویسی کرده و از فیوضات این مسافرت معنوی بهره مند شوند.

ودود چمن آرا با اشاره به نام نویسی ۴ هزار نفر برای پیاده روی اربعین از استان اردبیل در سال گذشته بیان کرد: سال جاری حدس زده میشود تا مهلت باقیمانده این شمار ازدیاد یافته و به ۱۰ هزار نفر برسد که در این زمینه تلاش و جدیت انجام می شود.

وی بیان کرد: تمامی اتوبوسها و ماشین ها برای خدمات رسانی به زائران حسینی تدارک نگاه شده اند تا بتوانیم از این طریق کمک رسانی به این زائران را در درون کشورمان و نیز درون خاک عراق به انجام رسانیم.

مدیرکل حج و زیارت استان اردبیل تصریح کرد: انتظار می رود مردمان از طریق سامانه آنلاین اقدام به نام نویسی کنند تا از خدمات بیمه تکمیلی و امکانات سازمان هلال احمر در درون و خارج از کشور برخوردار شده و نگرانی و نگرانی ای در این زمینه نداشته باشند.

اهدای ۲۳۰ راس گوسفند توسط عشایر به زائران اربعین

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل با اشاره به مدد های عشایر به زائران اربعین بیان کرد: سال جاری عشایر استان اردبیل ۲۳۰ راس گوسفند، یک تن برنج و ۲۰۰ میلیون ریال به صورت انتقادی به زائران اربعین امام حسین ع یاری رساندند که در سال گذشته نیز عشایر استان ۳۰۰ راس گوسفند برای این امر اهداء کرده بودند.

نیرومند آرتیست با قدردانی از جامعه عشایر استان اردبیل که مدام در عرصه های گوناگون مشارکت همه جانبه ای دارند، اضافه کرد: هدایای عشایر ناحیه با تلاشهای بسیج و سپاه اصلاندوز و عتبات عالیات استان جمع آوری شده و برای کمک به زائران اربعین امام حسین ع ارسال شده است.

وی حضور پرشکوه مردمان کشورمان در مهمانی اربعین امام حسین ع را نشان از دلدادگی به سید و سالار شهیدان و اهل بیت آگاهی داشت و نقل کرد: کمک ها و حمایتهای مردمان از زائران اربعین و برای برگزاری شکوهمند این مهمانی اقدامی مهم برای صیانت از دین اسلام است.

نیرومند آرتیست با بیان این که عشایر غیور و انقلابی استان اردبیل در تمامی صحنه ها وجودی گسترده و پرشور دارند، تصریح کرد: علاوه بر کمک به زائران اربعین، عشایر مسلمان استان در امر نو سازی عتبات عالیات، حمایت از پاسداران حرم و کمک به موسسات خیریه نیز حضور و مشارکتی خوب دارند.

گزارش از رقیه آذربنیاد

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: افشين ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عدو با جان حافظ آن نکردی
««« »»»
که تير چشم آن ابروکمان کرد

کاروان کمک های مردمی اردبیل به زائران اربعین عازم عراق شد

TT / 262 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال