تحلیل خرازی از علت شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴


تحلیل خرازی از علت شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴

دبیرکل حزب ندای ایرانیان نقل کرد: در سال ۱۳۸۴ شکست خوردیم و این شکست نتیجه عناصر و عواملی بود که در رفتارهای ما اصلاح‌طلبان رخ داد.

تصویر و عکس    تفسیر خرازی از دلیل شکست اصلاح طلبان در رای گیری رئیس جمهور سال ۸۴

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اراک، سید محمدصادق خرازی امشب در جلسه ای با اصحاب رسانه و مطبوعات بیان داشت: در سال ۱۳۸۴ شکست خوردیم و این شکست نتیجه عناصر و عواملی بود که در رفتارهای ما اصلاح طلبان رخ داد و باید نقل کرد که این شکست فاقد هرگونه ماهیت و هویت بیگانه و خاص توانایی ای بود.

وی اضافه کرد: آنچه که باعث شکست ما شد نتیجه رفتارهای ظاهری بود که در آن غرور، خودبزرگ نگاه کنی، عدم درک حقیقتهای جامعه از معضلات مردمان، عدم توجه به خواسته و احتیاج های مردمان و فقر شناخت دقیق معضلات جامعه بود، این نکات عناصر نمود و نماد شکست در رای گیری بود.

خرازی ادامه داد: برد رای گیری سال ۸۴ به صورت مجرد با ما بود، شمار ۳۰ میلیون نفر در رای گیری شرکت داشتند و اصلاح طلبان حدود ۱۸ میلیون رای کسب کردند و اصولگرایان ۱۱ میلیون رای، اما در یک هفته سونامی در باعث برگشت این نتیجه شد و رای هاشمی، کروبی، معین و مهرعلیزاده در مجموع ۱۷ تا ۱۸ میلیون رای و طرف مقابل که شامل قالیباف، احمدی نژاد و لاریجانی حدود ۱۲ میلیون رای بود.

وی عنوان کرد: چنانچه وحدت کنونی را در همان لحظه حفظ کرده بودیم کشور برای هشت سال به سوگ گرفتار نمی شد، چنانچه خواستار موفقیت و حفظ آرمان های بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران باشیم باید از خودمان شروع کنیم و با نفس عماره به مجادله توجه بکنیم زیرا غلبه بر نفس عماره شروع پیروزی و فتح الفتوح شما است.

عضو هیئت مدیره ندای ایرانیان یاد آوری کرد: ما خود را متعلق به یک مطلب فکری مبنی بر اصلاحات آگاهی میداریم و اصلاحات را همزاد اساس نامه مدینه می پنداریم و باور می‌ داریم آنچه در مبانی استقرار مدینه پیامبر بوجود آمد اصلیترین نقطه عطف اصلاحیه اسلام بود و در توالی و استمرار چنین موقعیت موقعیت خاصی پیروزی بزرگ دیگری برای امت اسلامی با عنوان اصلاحات درونی رقم زده شد و ما ریشه تفکر و مدرسه فکری خود را بر این پایه آگاهی میداریم.

خرازی بیان کرد: مگر نه این است که اندیشه تمام بزرگان ما، صاحبان علم، دین و اندیشه و تمام افرادی که مقلدان ما به حساب مییایند بر بوده که بر شبستان این سرزمین نطقه عطف اصلاح جامعه و اصلاح دین را درنظر داشته باشیم، سیدالشهدا(ع) در خطبه عاشوراییان کرده اند که من برای اصلاح دین جدم قیام کرده ام.

وی اضافه کرد: در تمام ادبیات موجود بعد از قیام کبری ولیعصر(عج) دربین علمای زمان غیبت کبری و صغری مبنی بر اصلاح است و صلاح و فلاح جامعه را رمز اعلای بهبود جامعه آگاهی میدارند، چندین رسانه به عنوان رساله بزرگ با عنوان دکترهای ادبیات سیاسی اصلاح طلبی وجود دارد.

*براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد*

گردآوری توسط: شروين س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه بر واعظ شهر اين سخن آسان نشود
««« »»»
تا ريا ورزد و سالوس مسلمان نشود

تحلیل خرازی از علت شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴

TT / 104 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال