نحوه آغاز همکاری ظریف با وزارت امور خارجه از زبان ولایتی


صدای میانه به نقل از خبرآنلاین: دکتر ولایتی دربارۀ نحوه آغاز همکاری دکتر ظریف با وزارت امور خارجه توضیح داد.

دکتر ولایتی در پاسخ به سئوالی پیرامون انتشار برخی مطالب در خصوص نحوه آغاز همکاری و استخدام دکتر ظریف در وزارت امور خارجه در زمان مسئولیت جنابعالی گفت: برخی مطالبی که اخیرا در خصوص نوع آغاز همکاری دکتر ظریف با وزارت امور خارجه منتشر شده غیر واقعی است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در همین رابطه افزود : در سال 1361 در سفری به آمریکا با دکتر ظریف که حدودا 22 سال سن داشتند و از اعضاء فعال و تاثیر گذار انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا بوده اند آشنا شدم که در آن زمان برای دریافت دکترای روابط بین الملل به نیویورک آمده بودند و مرحوم دکتر رجایی خراسانی سفیر وقت کشورمان نزد سازمان ملل متحد به دلیل سوابق فعالیت های انقلابی و همکاری که پیش از این نیز به صورت افتخاری از سوی انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا با کنسولگری کشورمان در سانفرانسیسکو داشته اند ایشان را به بنده معرفی نمودند که با دفتر نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد همکاری داشته اند.

دکتر ولایتی در ادامه افزود: در سال 1361 و برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر نمودم و دکتر ظریف را متعهد، متخصص و متدین و مناسب برای همکاری در دفتر نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد یافتم و با توجه به توانمندی های ارزشمندی که داشته اند از ایشان برای همکاری در دفتر نمایندگی ایران دعوت نمودم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک افزود: در ادامه و در طی سفرهای بعدی به آمریکا برای مذاکره با دبیر کل سازمان ملل متحد، ایشان بنده را در جلسات همراهی می کردند و نهایتا در جریان یکی از این برنامه ها، دبیر کل وقت سازمان ملل از بنده درخواست کرد تا با حضور ایشان به عنوان نیروی دبیرخانه سازمان ملل متحد موافقت نمایم که با این درخواست مخالفت کردم و دکتر ظریف هم موافق این موضوع نبودند و لذا ایشان همکاری خود را با وزارت امور خارجه آغاز نمودند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال