آمریکا کشورهای اروپایی را برای تحریم ماهان تحت فشار قرار داده است


آمریکا کشورهای اروپایی را برای تحریم ماهان تحت فشار قرار داده است

خبرگزاری فارس: آمریکا کشورهای اروپایی را برای تحریم ماهان تحت فشار گذاشته است

خبرگزاری آسوشیتدپرس نگاشته است که واشنگتن کشورهای اروپایی را تحت فشار گذاشته تا آن‌ها وارد شدن هواپیماهای ماهان به انجمن اروپا را ممنوع کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه از تلاش آمریکا برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی به پیش گیری از پرواز هواپیماهای خطوط هوایی ماهان به این کشورها، گزارش کرده است.

ماهان از جمله شرکت های ایرانی است که با حضور توافق اتمی، به دستاویز «پشتیبانی از تروریسم» همچنان در فهرست تحریم های آمریکا باقی مانده است. با این حال انجمن اروپا این شرکت را تحریم نکرده و روزانه پروازهای آن به کشورهای اروپایی انجام می شود.

کشور آلمان، کشور فرانسه، دانمارک و کشور روسیه از جمله کشورهایی هستند که ماهان به آن ها پرواز دارد.

یک مقام در وزارت خزانه داری آمریکا به آسوشیتدپرس نقل کرده است که آمریکا در تلاش است که این کشورها را به همکاری با اقدامات آمریکا برای مختل کردن شبکه مالی ماهان متقاعد کند، اما با مقاومت سفت این کشورها مواجه شده است.

آمریکا ماهان را به جابجایی سلاح و نیرو به کشور سوریه متهم کرده و باور می‌ دارد که محدود کردن این خط هوایی قادر هست به کشورمان فشار وارد کند.

آسوشیتدپرس نگاشته است که با این حال آمریکا هیچ اهرم فشاری برای تحول مقررات انجمن اروپا ندارد و تنها کاری که قادر هست به انجام رساند، این است که از این کشورها بخواهد وارد شدن هواپیماهای ماهان را ممنوع کنند. واشنگتن همچنین قادر هست شرکت های خارجی همکار با ماهان، از جمله بانک ها و شرکت های حمل و نقل را تحت تعقیب گذارد.

یک سخنگوی انجمن اروپا نقل کرده است که هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم های اروپا نیست و آمریکا هم هیچ اختیاری برای بر آن شوی در رابطه با مقررات اروپا ندارد.

هفته گذشته هم انجمن اروپا با مقاومت یونان، ناگزیر شد تحریم های بانک صادرات را فسخ کند.

«برد شرمن» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در ماه می در نامه ای به نماینده انجمن اروپا در کنگره از این انجمن خواسته بود ماهان را تحریم کند، در مکالمه با آسوشیتدپرس هم این شرکت را به پشتیبانی از نظام کشور سوریه متهم کرده است.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد-

تهیه کننده: پروين س.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حبيبا در غم سودای عشقت
««« »»»
توکلنا علی رب العباد

آمریکا کشورهای اروپایی را برای تحریم ماهان تحت فشار قرار داده است

TT / 82 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال