پیش بینی ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید شیر از دامپروران کشور


پیش بینی ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید شیر از دامپروران کشور

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی 900 میلیارد ریال اعتبار برای تهیه کرد شیر از دامپروران کشور

کارشناس مسؤول امور آب، کشاورزی و منابع نرمال سازمان برنامه‌وبودجه نقل کرد: ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تهیه کرد شیر از دامپروران کشور پیش‌بینی‌ شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بجنورد، محمد دشتی عصر امروز در نشست با فعالان کشاورزی و دامپروری بیان کرد:۹۰۰ میلیارد ریال برای صندوق های پشتیبانی از بخش کشاورزی اعتبار قرار دادیم تا معضلی که در زمینه تهیه کرد شیر موجود بوده از بین برده شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که در زمینه تهیه کرد شیر در برخی از شهرهای کشور عارض شده که عکس العمل دامداران را درپی داشت تاکید کرد: تنها راه حل رفع مشکل شیر ایجاد زنجیره است؛ این اتفاق برای نیم میلیون تن شیر اصفهان پیش آمده و اثر خوبی داشته است، ما می خواستیم منزل شیر تشکیل دهیم که این موضوع در هندوستان پیش آمده که اساسا در کاهش معضلات این بخش موثر است و هیات مدیره آن هم غیردولتی است.

دشتی با یادآوری این که کشاورز باید با علم روز آشنایی پیدا کنند، نقل کرد: صندوق های پشتیبانی از بخش کشاورزی مصداق آشکار مردمی بودن هستند و از حیث کاهش معضلات فعالان این بخش بسیار موثر هستند.

وی با برشمردن اهمیت اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی هم نقل کرد: در موضوعهای اقتصاد مقاومتی ما مصوباتی را در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به ریاست معاون نخست رئیس دولت داشتیم که ۱۴ سبک برای جهاد کشاورزی مصوب شده است که از آب و خاک تا تامین نهادهای کشاورزی باغات گرفته تا سایر بخش ها برنامه داریم و اجرا کنندگان نیز معلوم شده اند.

کارشناس مسؤول امور آب و کشاورزی سازمان برنامه وبودجه تاکید کرد: صندوق ها به عنوان بازوان بخش کشاورزی در راستای توسعه بخش کشاورزی کار میکنند و به همین منظور هدف قرار دهی شده است تا ۱۱ میلیون تن ازدیاد محصولات کشاورزی را باید داشته باشیم که در این راستا باید بهره وری را در بخش کشاورزی زیاد بکنیم.

این مسؤول نقل کرد: در برنامه ششم توسعه بحث بهره وری آب بسیار اهمیتی می دارد و مدیران جهاد کشاورزی و بهره برداران با توجه به کمبودها ها در این بخش باید در این زمینه یاری رسانند.

کارشناس مسؤول امور آب و کشاورزی سازمان برنامه وبودجه نقل کرد: با توجه به این که بخش کشاورزی از منابع قابل توجه صندوق پشتیبانی بخش کشاورزی بهره میگیرند ازاین رو صندوق ها جایگاه خاصی در کشور دارند.

وی بابیان این که برنامه جامع عملیاتی صندوق ها راداریم یاد آوری کرد: صندوق ها در راستای توسعه فعالیت ها و ارائه خدمات هر چه بیشتر باید ظرفیت های تازه را بوجود آورند.

بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در استان خراسان شمالی فعالیت دارند.

****نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش از: بامشاد ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صوفی مجلس که دی جام و قدح می‌شکست
««« »»»
باز به يک جرعه می عاقل و فرزانه شد

پیش بینی ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید شیر از دامپروران کشور

TT / 98 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال