صادرات عایق رطوبتی استان مرکزی ۴ برابر شد


صادرات عایق رطوبتی استان مرکزی ۴ برابر شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نقل کرد: صادرات عایق رطوبتی استان به‌ویژه در شهرستان دلیجان که قطب تولید این محصول در کشور است نسبت به سال گذشته چهاربرابر شده است.

تصویر و عکس   صادرات عایق رطوبتی استان مرکزی ۴ برابر شد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد ازاراک، محمدرضا حاجی پور عصر امروز در نشست وارسی معضلات صنایع دلیجان با اشاره به تولید عایق رطوبتی در استان بیان داشت: خوشبختانه استان مرکزی در زمینه تولید عایق رطوبتی روند روبه رشدی را داشته و صادرات استان در این زمینه به خصوص در شهرستان دلیجان ازدیاد یافته و چهار برابر سال گذشته است.

وی اضافه کرد: این بحث نشانگر این است که گرچه صنایع این استان با مشکلاتی مواجه است ولی واردات روند نزولی پیدا کرده و صادرات درحال ازدیاد است، یکی از راه های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پیش گیری از وارداتی است که شبیه آن در درون تولید می شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: پاییز با ازدیاد تقاضا برای مواد اولیه در زمینه عایق رطوبتی مواجه بوده و اوج فعالیت صنعت عایق رطوبتی در همین فصل از سال است، دولت در راستای پشتیبانی از تولیدکنندگان اقداماتی را از قبیل توجه کرد تسهیلات به واحدهای کوچولو و متوسط، ازدیاد نقدینگی و تامین مواد اولیه صنایع با مهار و تنظیم بازار به انجام میرساند.

حاجی پور بیان کرد: خوشبختانه کمبود مواد اولیه برای تولید عایق های رطوبتی در صنایع عایق دلیجان نداریم اما معضلی که حضور دارد این است که با حضور مواد اولیه شاهد بازار مشکی در این شهرستان هستیم، به گونه ای که بعضی از بنکدارها با خریداری مواد اولیه نکته احتیاج این صنعت و احتکار آن درپی ایجاد بازار مشکی هستند که با آنها مطابق قانون و با جدیت برخورد می شود.

وی ادامه داد: به منظور تنظیم بازار تیشو و پیش گیری از بازار مشکی در شهرستان دلیجان و همین طور پیش گیری از فعالیت بنکداران در خارج از قطب این ناحیه و تهیه کرد و به فروش رسان تیشو در محیط خارج از قطب بازرسی را دستور کار گذاشته ایم و اشخاص خاطی معرفی و نکته اعمال قانون قرار می گیرند، راه دیگر از بین بردن این مشکل حرکت اجلاس عایق رطوبتی با برنامه ریزی و نیازسنجی است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی دارای ۱۳۵ واحد صنعتی عایق رطوبتی فعال با ظرفیت اسمی است، پروانه بهره برداری این واحدها ۱۵۶ میلیون متر مکعب است، واحد صنعتی عایق رطوبتی در دلیجان حضور دارد که ظرفیت اسمی محصولی آنها ۱۳۷ هزار متر مکعب است.

حاجی پورافزود: صنعت عایق رطوبتی استان سالانه نیازمند ۹۴ میلیون متر مربع مواد اولیه نکته احتیاج تیشو است، این احتیاج در ابتدای سال باید به شرکت های محصولی اعلام شود.

————————————-

مطلب از : فرنوش ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

او را به چشم پاک توان ديد چون هلال
««« »»»
هر ديده جای جلوه آن ماه پاره نيست

صادرات عایق رطوبتی استان مرکزی ۴ برابر شد

TT / 78 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات