استکبارستیزی درس ماندگاری است که از امام و شهیدان آموخته ایم


استکبارستیزی درس ماندگاری است که از امام و شهیدان آموخته ایم

عضو خبرگان رهبری ، استکبارستیزی را درس به یاد ماندنی ای توصیف کرد که ملت دلاور کشورمان از امام راحل و شهیدان والامقام خود آموخته است.

تصویر و عکس استکبارستیزی درس به یاد ماندنی ای است که از امام و شهیدان یاد گرفته ایم

حجت الاسلام و المسلمین علی اسلامی در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» خلال بزرگ داشت وقایع تاریخی سیزدهم برج آبان که به همین عالیت به عنوان روز ملی استکبارستیزی نامیده شده است، بیان داشت: دولت ایالات متحده در طول بیش از نیم قرن گذشته و از وقت کودتای شرم آور ۲۸ ماه مرداد نمایان کرده که مدام علیه ملت ما ستم و ستم روا داشته و حقوق مردمان ما را در عرصه های مختلف و به دستاویزهای مختلف پایمال کرده است.

وی اضافه کرد: طبعاً ما درمقابل چنین توانایی ظالمی که به تعبیر رسای امام راحل ، ابلیس بزرگ است نباید ساکت بمانیم بلکه ضروری است که با شهامت تمام علیه او و اقدامات ظالمانه و جنایتکارانه اش جیغ بکشیم.

این استاد حوزه ادامه داد: در جریان نهضت امام (ره) و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، ایالات متحده به طور مستقیم و غیرمستقیم در به شهادت منتقل کردن بسیاری از جوانان دلاور این مرز و بوم همچنین چهره ها و چهره های تراز نخست دینی و علمی و فرهنگی این کشور موثر بوده و همین ایالات متحده بود که با تحریک دیوانه ای بنام صدام ، نبرد هشت ساله را علیه ما تحمیل کرد و خسارات مادی و معنوی بسیاری بر ما وارد ساخت.

وی یاد آوری کرد: حقیقت مسلم آن است که ایالات متحده به عنوان چهره و نماد شاخص استکبار بین المللی در جهان کنونی ، همچنان علیه کشور و نظام و انقلاب ما دست به فتنه انگیزی می زند و به خصوص این روزها علیه منافع مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

حجت الاسلام و المسلمین اسلامی همچنین بیان داشت: اینکه امام راحل (ره) با هوشمندی تمام، ایالات متحده را ابلیس بزرگ نامیدند و امروز رهبر معظم انقلاب هوشیارانه فریاد برمی آورند که هر جا فتنه و تنش و چالش در جهان است، یک سرِ آن به آمریکای جهانخوار بازمی گردد، درس بزرگی است برای ما که فریب لبخندهای دشمن را نخوریم و آگاهی بداریم که استکبارستیزی هم یک تکلیف دینی و شرعی برای ماست و هم تکلیفی انقلابی و ملی به حساب مییاید که غفلت از آن موجب خسران های بسیاری می گردد.

****************************

مطلب از : گلبانو غ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی زلف سرکشش سر سودايی از ملال
««« »»»
همچون بنفشه بر سر زانو نهاده‌ايم

استکبارستیزی درس ماندگاری است که از امام و شهیدان آموخته ایم

TT / 101 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات