حفظ هویت و عزت ملت در گرو حفظ وحدت است


حفظ هویت و عزت ملت در گرو حفظ وحدت است

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به این که حفظ هویت، عزت و توانایی ملت‌ها در گرو حفظ وحدت است نقل کرد: ابرقدرت‌ها برای تسلط بر جوامع بین مردمان تفرقه ایجاد می‌کند تا با تضعیف عده‌ای و تقویت گروهی دیگر بر مردمان مسلط شوند.

تصویر و عکس   حفظ هویت و عزت ملت  در گرو حفظ وحدت است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از قم، آیت الله العظمی محمدتقی مصباح یزدی امشب در نشست درس اخلاق در دفتر ولی امر مسلمین جهان به انجام رسانده شد، با اشاره به این که حفظ هویت، عزت و توانایی ملت ها در گرو حفظ وحدت است بیان داشت: ابرقدرت ها برای تسلط بر جوامع بین مردمان تفرقه بوجود مییاورد تا با تضعیف عده ای و تقویت گروهی دیگر بر مردمان مسلط شوند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که استکبار و استضعاف از عیوب جامعه است اضافه کرد: دولتمردان باید از تکرار این دو عبارت در قرآن مجید درس بگیرند و مردمان را دو دسته نکنند، با ایجاد شکاف در جامعه برخی در رفاه کامل و برخی محروم از امکانات خواهند بود.

وی با تاکید براینکه باید از آیات قرآن مجید برای اصلاح جامعه و خودسازی بهره گیریم ادامه داد: مشابهت های زیادی بین حیات فردی و اجتماعی وجود دارد که تسلط اشخاص بر هم در سطح جوامع هم قادر هست رخ دهد و در این جاست که فرعون فردی و اجتماعی که در قرآن مجید به آن اشاره کرده یافت میشوند.

آیت الله العظمی مصباح یزدی با بیان این که کشوری مانند ایالات متحده کسانی را دارد که ۹۰ درصد ثروت جامعه را در اختیار دارند یاد آوری کرد: در چنین جامعه ای بخش پولدار جامعه به حق خود قانع نیستند و درپی خوب تری به مردمان هستند.

استاد اخلاق حوزه علمیه به بحث میان اندیشمندان علوم اجتماعی درخصوص حیات اصالت با فرد یا جامعه تصریح کرد: این که انسان به عنوان موجود واقعی است که حتی با فوت هم در مقایسه یا دیگر جانوران زنده است اصالت با فرد است.

وی اضافه کرد: براساس تعالیم مکتبی در جامعه شناسی جامعه شبیه به موجود زنده ای است که ارکان و بدن دارد همین بحث موجب مشابهت های حیات فردی واجتماعی شده است.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد***

نگارش توسط: سالومه .ی

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز رقيب ديوسيرت به خدای خود پناهم
««« »»»
مگر آن شهاب ثاقب مددی دهد خدا را

حفظ هویت و عزت ملت در گرو حفظ وحدت است

TT / 90 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال