انتقاد اوباما از اف بی آی به دلیل به جریان انداختن پرونده کلینتون


انتقاد اوباما از اف بی آی به دلیل به جریان انداختن پرونده کلینتون

خبرگزاری فارس: نقد اوباما از اف‌بی‌آی به خاطر به جریان انداختن پرونده کلینتون

رئیس جمهور ایالات متحده خلال اشاره تلویحی به مداخله در تحقیقات از ایمیل‌های «خانم هیلاری کلینتون» نامزد رای گیری، مدعی شد اقدامات اف‌بی‌آی بر اساس اطلاعات ناقص بوده و نباید چنین اتفاقی ادامه یابد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «جناب باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده طی اظهاراتی در پشتیبانی از «خانم هیلاری کلینتون» نامزد هم حزبی اش در رای گیری رئیس جمهور، خلال نقد از آغاز مجدد تحقیقات پلیس فدرال درباره سری تازه ایمیل های کلینتون، اعلام کرد نباید بر اساس اطلاعات ناقص اقدام کرد.

اوباما با بیان این که اف بی آی از استانداردهای تحقیقاتی تجاوز کرده، گفت: «ما بر اساس اطلاعات ناقص عمل نمی کنیم. ما بر اساس اطلاعات افشا شده عمل نمی کنیم. ما بر پایه تصمیمات حتمی که گرفته می شود، وارد عمل می شویم.»

وی در مکالمه با شبکه خبری «اکنون این خبر» (Now this news) با پشتیبانی از کلینتون، تصریح کرد: «وقتی که این (ایمیل های کلینتون) به طور کامل در نوبت قبلی نکته پژوهش و تفحص قرار گرفت، جمع بندی اف بی آی، جمع بندی وزارت دادگستری و جمع بندی تحقیقات مکرر کنگره نمایان کرد که او (هیلاری) اشتباهاتی به انجام رسانده اما چیزی برای پیگرد قانونی موجود نبود.»

به نگاشته روزنامه «روزنامه نیویورک تایمز» رئیس جمهور ایالات متحده صراحتا بیان داشت که «عمدا بگونه ای رفتار کرده که به چشم نیاید در فرآیندی که باید مستقل باشد، دخالت کرده است.»

اوباما پیشتر هم به طور غیرمنتظره در سال ۲۰۱۵ وارد قضیه تحقیقات پلیس فدرال از ایمیل های لو رفته کلینتون از سرورهای شخصی او شده و نقل کرده بود با این که هیلاری غلط کرده بود از حساب های شخصی بهره گرفت اما گمان نمی کند آن ایمیل ها معضلی برای امنیت ملی ایالات متحده بوجود آورد.

**************

نگارنده : ستايش ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بردوخته‌ام ديده چو باز از همه عالم
««« »»»
تا ديده من بر رخ زيبای تو باز است

انتقاد اوباما از اف بی آی به دلیل به جریان انداختن پرونده کلینتون

TT / 80 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال