بیل گیتس همچنان ثروتمندترین فرد دنیاست


بیل گیتس همچنان ثروتمندترین فرد جهان است

روز ۲۸ اکتبر (یعنی همین یک هفته گذشته)، روز تولد بیل گیتس بود. این سرمایه دار بزرگ جهان تجارت، در تولد ۶۱ سالگی اش علل زیادی  برای ضیافت گرفتن داشت.

به اعلان سرزه و به نقل از کلیک، بزرگ ترین ثروتمند مرد دنیا به گزارش سرزه به نقل از فوربس دارای ثروت خالص ۸۱٫۹ میلیارد دلار است که او را در رتبه اول لیست پولدارترین اشخاص دنیا میگذارد. طبق این خبر، بیل گیتس ۶٫۵ میلیارد دلار از آمانیکا اورتگا، رییس مارک زارا و ۱۴٫۲ میلیارد دلار از جف بزوس، رییس آمازون ثروتمند تر است.

احتمالا موردی که بیشتر مؤثر است مددهای مالی بیل گیتس به سازمان های خیریه باشد. بنیانگذار مایکرو سافت بیش از ۳۶٫۷ میلیارد دلار را از طریق سازمان خیریه خود بنام Bill and Melinda Gates Foundation اعانه کرده است. این سازمان تامین خیریه توسط خود بیل گیتس و همسرش تاسیس شده است و از طریق همین سازمان، این زوج بیشترین درآمد خود را به سازمان های خیریه یاری میرسانند.

این سازمان اختصاصی تمرکز خود را بر روی ذخیره درآمد و پیشرفت حیات در آمریکا و سایر نواحی دنیا می کند. در سال ۲۰۱۴ این سازمان ۵۰ میلیون دلار را برای مجادله با مریضی ابولا در غرب آفریقا تخصیص داد. در اوایل ماه اکتبر هم ۲۵۰ میلیون دلار به یک کانون تندرست بین المللی تحت نظارت دانشگاه واشنگتن در سیاتل یاری رساند که یکی از بزرگ ترین موسسات اعانه تاریخ دنیاست.

در گفت و گوای با نشریه بریتانیایی The Evening Standard که در روز چهارشنبه هفته گذشته انتشار داده شده بود، گزارشگر از بیل گیتس سؤال کرد که برای میلادش چه چیزی می خواهد. گیتس پاسخ داد: دلش می خواهد کادویی بگیرد که در تمام میلاد های قبلی اش به سفتی قادر بوده بود گیرد؛ کتاب و فیلم! گیتس سال گذشته ضیافت تولد بزرگی گرفت اما برای سال جاری می درخواست چیزی هیجان انگیزتر داشته باشد.

– با تشکر از انتخاب شما –

نگارش : شهروز ی.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا ابد بوی محبت به مشامش نرسد
««« »»»
هر که خاک در ميخانه به رخساره نرفت

بیل گیتس همچنان ثروتمندترین فرد دنیاست

TT / 63 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال