خوراکی ها مؤثر در جلوگیری از بیماری سرطان تخمدان


مواد غذایی مؤثر در پیشگیری از سرطان تخمدان

متأسفانه سالانه هزاران نکته ابتلا به بیماری سرطان تخمدان در هر کشوری به تصویب رسانده میشود. این مریضی به سفتی قابل معالجه است؛ اما با روش هایی می توان از ابتلا به آن جلو گیری کرد.

مریم مرادیان –
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مواد خوراکی ای تٲثیرگذار در جلو گیری از بیماری سرطان تخمدان

بیماری سرطان تخمدان به رشد سلول های بدخیم و غیر نرمال در تخمدان نقل میشود. بیماری سرطان تخمدان پس از بیماری سرطان های شش، سینه، کولون و لوزالمعده پنجمین بیماری سرطان مرگبار در بانوان است.
عوامل زیادی در ابتلا به این بیماری سرطان و همچنین جلو گیری از آن دخیل هستند اما ما در این جا تصمیم داریم مواد خوراکی ای سودمند برای جلو گیری از آن را که در مطالعات علمی ثابت شده است؛ گویم.
خطر ابتلا به بیماری سرطان تخمدان شبیه به اغلب بیماری سرطان ها به چیزهایی که می خورید هم مربوط است. در واقع کارشناسان باور می‌ دارند یک سوم از تمام بیماری سرطان ها با روش تغذیه رابطه دارند.

پیشنهاد میدهیم برای رویارویی با این بیماری سرطان در فنجان چایتان آب لیموترش بچکانید و خورید. روزانه مصرف دو فنجان از این چای شما را تا حد زیادی از ابتلا به بیماری سرطان مصون می سازد

چندین دهه است که محققان بر خوراکی هایی که خطر ابتلا به بیماری سرطان را کم میکنند مطالعه می کنند. شواهدی وجود دارد که این غذاها قادر هستند ریسک ابتلا به این بیماری سرطان پر خطر را در شما کم کنند. شما قادر هستید با آزمایش کردن این غذاها در مطبخ خود به نبرد بیماری سرطان بروید.

پیاز

تحقیقات نمایان کرده خوردن پیاز قادر هست خطر ابتلا به شمار زیادی از بیماری سرطان ها را کم کند که بیماری سرطان تخمدان یکی از آن هاست. پیاز یک سوپرخوراکی است!
مطالعات محققان دانشگاه کوماموتو در کشور ژاپن نمایان میکند ترکیباتی بنام ONA در پیاز وجود دارد که رشد سلول های بیماری سرطان تخمدان نوع EOC (رایجترین نوع بیماری سرطان) را کم میکند. این مطالعات نمایان میکند ترکیبات پیاز پاسخ مطمئنی ضد تومور لنفوسیت های میزبان را سرکوب می کند.
وارسی مدل های جانداری نمایان میکند ترکیبات پیاز علاوه بر کاهش قیمت رشد سلول های سرطانی، از تکثیر آنان نیز پیش گیری کرده و ویتامین C موجود در آن، با تشکیل رادیکال های آزاد عامل بیماری سرطان مجادله می کند. سرکوب سلول های بیماری سرطان تخمدان با ترکیبات موجود در پیاز، هیچ پیامد جانبی همراه با ندارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مواد خوراکی ای تٲثیرگذار در جلو گیری از بیماری سرطان تخمدان

بهتر است پیاز را نجوشانید. جوشاندن پیاز قادر هست تا ۳۰ درصد فواید ضد بیماری سرطان آن را از بین ببرد. خوب ترین روش مصرف پیاز به صورت نپخته در سالاد یا به تنهایی و یا به صورت سرخ شده با کمی روغن در تابه است.
برای محافظت از خود درمقابل بیماری سرطان تخمدان ضروری است در مجموع، روزانه نصف فنجان پیاز را در برنامه خوراکی ای خود جا دهید. احتمالا این مقدار، زیاد به چشم بیاید اما ضروری است آگاهی بدارید پیاز یک ماده خوراکی ای همه کاره است. قادر هستید پیاز را در سالاد تهیه کند کنید یا به صورت سرخ شده در غذا یا به صورت سوخاری بهره گیرید. چیزی که اهمیتی می دارد این است که این مقدار پیاز را در روز به اندام خود منتقل بکنید.

ماهی

مطالعه ای که روی ۱۳ هزار زن در ایالت کالیفرنیا صورت گرفته نمایان کرده که خوردن نصف فنجان گوجه فرنگی، پنج بار یا بیشتر در هفته خطر ابتلا به بیماری سرطان تخمدان را در آن ها تا ۶۰ درصد کم کرده است

کلکسیونی از مطالعات صورت گرفته در ایتالیا نمایان میکند خوردن ماهی خطر ابتلا به بیماری سرطان تخمدان را تا ۳۰ درصد کم میکند. نوع ماهی واقعاً اهمیتی نمی دارد. اسیدهای روغنی امگا ۳ که در تمام ماهی ها وجود می دارد علاوه بر این که برای قلب سودمند است و قادر هست از سکته مغزی پیش گیری کند، درمقابل بیماری سرطان ها هم از شما محافظت می کند. خوب ترین روش طبخ ماهی، بخارپز و کباب کردن آن است. بهتر است زمان پخت ماهی کوتاه باشد.
برای بهره گیری از مزایای بی شمار ماهی ضروری است هفته ای دو یا سه بار یک تکه ماهی به اندازه کف دست به کار برید.

کاهو چینی

این کاهو را قادر هستید در سالاد بهره گیرید. مزه ملایمی دارد و به سادگی با سبزیجات دیگر هماهنگ می شود. آن را قادر هستید کمی تفت هم بدهید یا به شکل دلمه درآورید.
برای پیش گیری از بیماری سرطان تخمدان شما باید حداقل دو بار در هفته نصف فنجان کاهو چینی را در برنامه خوراکی ای خود وارد کنید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مواد خوراکی ای تٲثیرگذار در جلو گیری از بیماری سرطان تخمدان

گوجه فرنگی

مطالعه ای که روی ۱۳ هزار زن در ایالت کالیفرنیا صورت گرفته نمایان کرده که خوردن نصف فنجان گوجه فرنگی، پنج بار یا بیشتر در هفته خطر ابتلا به بیماری سرطان تخمدان را در آن ها تا ۶۰ درصد کم کرده است. علت آن وجود ماده ای بنام لیکوپن در گوجه فرنگی است.
روش طبخ قادر هست تا حد زیادی روی مقدار جذب لیکوپن تأثیر قرار بدهد. خوب ترین روش پخت برای جذب لیکوپن گرم کردن گوجه به مدت ۲۰ دقیقه در درجه ملایم است. به نظر من خوردن گوجه فرنگی طبخ کرده یا به شکل سس سلامتتر از مصرف آن به شکل نپخته در سالاد است.

لیموترش

محققان برای درک بهتر مکانیسم تشکیل تومور، ۱۷۱۹۴۰ پرستار را در یک دوره ی وقتی بین ۱۶ تا ۲۲ سال تحت نظر گرفتند. در این دوره ۷۲۳ نکته بیماری سرطان تخمدان شناسایی شد. هر ۴ سال این خانم ها به پرسشهایی در خصوص عادت های خوراکی ای شان پاسخ می دادند.

برای پیش گیری از بیماری سرطان تخمدان شما باید حداقل دو بار در هفته نصف فنجان کاهو چینی را در برنامه خوراکی ای خود وارد کنید

محققان با وارسی این پاسخنامه ها دیدند زنهایی که روزانه دو فنجان چای با لیموترش خورده اند به میزان ۳۱ درصد کمتر در معرض این بیماری سرطان قرار گرفته اند.
پیشنهاد میدهیم برای رویارویی با این بیماری سرطان در فنجان چایتان آب لیموترش بچکانید و خورید. روزانه مصرف دو فنجان از این چای شما را تا حد زیادی از ابتلا به بیماری سرطان مصون می سازد.
چنانچه دنبال علت آن هستید باید بگوییم که این فایده شگفت انگیز در نتیجه ی وجود فلاوونوئیدهایی است که نه تنها در چای (به ویژه چای مشکی) بلکه در مرکبات یا انگور نیز وجود دارد که فایده حفاظتی درمقابل بهبود سلول های سرطانی دارد.
پیشنهاد میدهیم برای رویارویی با این بیماری سرطان در فنجان چایتان آب لیموترش بچکانید و خورید. روزانه مصرف دو فنجان از این چای شما را تا حد زیادی از ابتلا به بیماری سرطان مصون می سازد.

منابع:
دکتر سلام
ایرنا
جام نیوز

همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد

گردآورنده: كاوه ق.

تغذیه و بیماری ها در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر نکته‌ای که گفتم در وصف آن شمايل
««« »»»
هر کو شنيد گفتا لله در قال

خوراکی ها مؤثر در جلوگیری از بیماری سرطان تخمدان

TT / 357 — TP / 34%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال