الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره هاشمی در حال پیگیری است/ آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند


الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره هاشمی در حال پیگیری است/ آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند

نماینده پیشین مجلس با بیان این که اقتصاد کشور از ابتدا دست افرادی که موافق تعاملات با ایالات متحده بوده‌اند واقع بوده است، گفت: الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره مرد هاشمی در حال پیگیری است و به فرمان‌های آیت الله علی خامنه ای نیز توجه نکرده‌اند و دائماً به سمت تعامل با ایالات متحده گرایش دارند.

تصویر و عکس الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره هاشمی در حال پیگیری است/ آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند

به اعلان سرزه و به نقل از «نسیم آنلاین»، تسنیم نگاشت: علیرضا زاکانی شامگاه امشب در مهمانی گرامی داشت ۱۳ ماه آبان روز ملی مجادله با استکبار بین المللی بیان داشت: همه حوادثی که از ابتدای انقلاب رخ داده یک نقطه مشترک دارد و آن آمریکاست، انقلاب اسلامی انقلاب بین المللی است و چنانچه بخواهیم با انقلاب های کشور فرانسه و کشور روسیه آن را بسنجیم می نگاه کنیم انقلاب اسلامی ابعاد بسیار گسترده دارد و به همین دلیل نظام سلطه با انقلاب اسلامی کنار نمی آید.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و سرپرست کمیسیون برجام با اشاره به این که فتح لانه جاسوسی بزرگتر از انقلاب نخست بود عنوان کرد: دو خطا در کشور بنا به سخنان آیت الله علی خامنه ای دارد پیش مییاید؛ یکی کم رنگ کردن فریادها بر سر ایالات متحده و دیگری القاء این تفکر که رابطه با ایالات متحده عامل گره باز کنی است.

وی با بیان این که درمیان مسئولان دو نگاه وجود دارد، اضافه کرد: عده ای باور می‌ دارند انقلاب اسلامی الگویی را در اختیار جامعه بین المللی گذاشته و این الگو تاثیرات و تغییراتی در ناحیه بوجود آورده و راه موفقیت نیز حرکت در مسیر جامعه اسلامی است و بر مدار اندیشه انقلابی دنبال بین المللی شدن هستند، اما برخی مسئولان باور می‌ دارند راه گذشته قابل ادامه دادن نیست و باید در الگوی بین المللی سازی ایالات متحده همکاری کرده باشیم و تابع نظام نوین بین المللی شویم.

زاکانی تصریح کرد: برخی توانایی همراهی با انقلاب را نداشتند؛ عده ای به خاطر ضعف های خودشان، عده ای گرفتار متاع جهان شدند، عده ای نیز در قلبشان چیزی را باور و به زبان چیز دیگر نقل میکردند که همراهی با انقلاب حقیقتشان را نشان داد و عده ای نیز مرعوب توانایی آمریکای ۳۷ سال پیش شدند.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و سرپرست کمیسیون برجام بیان کرد: ایالات متحده رحلت کرده توانایی زیادی داشت ولی امروزه شکست خورده و بسیار ناتوان حتی در محیط سیاسی کشور خودش است همچنین با بدهی های زیاد، فرو رفتن در منجلاب فساد و ناتوانی دربرابر انقلاب اسلامی ایران دیگر توان هماوردی با جریان مقاومت را ندارد.

وی با اشاره به این که آغازکننده جریان برقراری رابطه با ایالات متحده دولت موقت وقت انقلاب بوده گفت: برقراری رابطه با ایالات متحده به تدریج توسعه پیدا کرد به طوری که در مبانی نگاه ای برنامه چهارم تمام عرصه های عزت آفرین ملت ایران به سخره گرفته و تمام راه های منجر به شکست ارائه داده شد و حتی قصد تنظیم مقررات داخلی با ایالات متحده را داشتند و امروزه برخی مسئولان با این نگاه به پیکره کشور زیان می زنند و پیشنهادهای اکید رهبر بر توجه به نفوذ و معرفی تکالیف در قبال انقلاب را نادیده می گیرند.

زاکانی ادامه داد: ایالات متحده در ابتدای انقلاب با هشت سال نبرد تحمیلی و انواع مختلف جنایت ها قصد براندازی انقلاب اسلامی ایران را داشت زمانی فهمید نبرد سخت خاصیت ندارد وارد نبرد نرم و تهاجم فرهنگی شد و با وجود مضراتی که در این حوزه خوردیم رشد نیز پیدا کردیم و انقلاب صادر شد.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و سرپرست کمیسیون برجام تصریح کرد: ایالات متحده در پایان دهه ۷۰ نبرد بین مسئولان را در ایران شروع کرد و چون به نتیجه دلخواه نرسید سال ۸۸ با فتنه قصد ایجاد دوگانگی در نوشته جامعه را داشتند و انقلاب را تا لبه پرتگاه بردند اما بصیرت و آگاهی مردمان و رهبر، انقلاب را حفظ کرد اما جراحت آن بر پیکره کشور ماند، در گام پنجم دشمن با نبرد اقتصادی سعی داشت مردمان را مقابل دولت گذارد اما به نتیجه نرسیدند و سعی در نفوذ به مسئولان کشور و ارائه سیاست های غلط به آنها را داشتند که بدترین نوع نفوذ این است که مسئولان کشور عمدا تصمیمات غلط بگیرند که در بخش هایی از جامعه گرفتار آن هستیم.

وی در مورد اهداف ایالات متحده از تصویب برجام، عنوان کرد: آمریکایی ها در برجام یک قصد داشتند با ایجاد گره در حیات اقتصادی مردمان جامعه را دو قطبی کنند که یا باید از مسئله اتمی بگذرند یا در سفتی باشند، در برجام دو قصد داشتند خط مقاومت را معامله کنند و جامعه اسلامی ایران را محصور کنند و برای اسرائیل مصونیت خلق کنند، در برجام سه قصد ناتوان کردن ایران محصور شده را داشتند و می خواستند قابلیتهای موشکی را بگیرند و در واپسین مرحله قصد داشتند مقررات داخلی و جهت گیری های ایران را تابع خود کنند اما به خواسته خود نرسیدند.

زاکانی تصریح کرد: توصیه اکید رهبر این بود که در موضوع برجام گام به گام قدم برداریم اما برخی مسئولان با رعب و وحشتی که از ایالات متحده داشتند و نبود دقت و کارشناسی به همه تعهدات خود عمل کردیم اما آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند و بخشی از این اتفاق غلط عمدی،بخش دیگر در تاثیر نا آگاهی و اعتماد به دشمنان است.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و سرپرست کمیسیون برجام با اشاره به این که مکان پرسشگر و پاسخگو در جامعه عوض شده است، یادآوری کرد: ناظر به گذشته حرف میزنیم زیرا گذشته چراغ راه است، در کشور پنج عرصه مهم از جمله فرهنگ، اقتصاد، سیاست، اجتماع و علم و تکنولوژی داریم.

وی در ادامه اضافه کرد: امنیت کشور از ابتدا دست کسانی بوده که در جهت انقلاب حرکت می کردند و امروزه تمام ناحیه در آتش می سوزد اما ایران دارای امنیت عالی است چنانچه بر اساس معیار های ایالات متحده حرکت می کردیم سرنوشت ایران شبیه به لیبی بود و سرشار از ستم و جنایت ولی با نگاه استکبار ستیزانه امنیت کشور دارای حالت عالی است.

زاکانی با بیان این که اقتصاد کشور از ابتدا دست افرادی که موافق تعاملات با ایالات متحده بوده اند واقع بوده است، گفت: الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره مرد هاشمی در حال پیگیری است و به فرمان های آیت الله علی خامنه ای نیز دقت نداشته اند و دائماً به سمت تعامل با ایالات متحده گرایش دارند.

نماینده مجلس در دوره های هفتم تا نهم و سرپرست کمیسیون برجام یاد آوری کرد: مجاهدت در حوزه اقتصادی در رده اصلی ترین فعالیت هاست و اقتصاد مقاومتی به معنای توانمندسازی داخلی با حفظ تعاملات با کشورهای خارجی است به شرط این که به استقلال کشور زیان نزند، همچنین باتوجه به این که زیر ساخت انقلاب اسلامی فرهنگ است دولت باید تلاش بیشتری در حوزه فرهنگ نماید.

—انتها—

تهیه کننده : سينا ف.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبا زان لولی شنگول سرمست
««« »»»
چه داری آگهی چون است حالش

الگوی اقتصاد آزاد به تقلید از غرب از دوره هاشمی در حال پیگیری است/ آمریکایی ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده اند

TT / 219 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات