احساسات پاک راهپیمایان اربعین، ناشی از شناخت و معرفت است


احساسات پاک راهپیمایان اربعین، ناشی از شناخت و معرفت است

سرپرست کانون تعلیمی و تحقیقی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) نقل کرد: شناخت و معرفت عاشقان امام حسین(ع)، در قالب احساسات تمیز خود را نمایان میکند که جلوه ای از آن مهمانی پیاده روی اربعین است.

تصویر و عکس احساسات تمیز راهپیمایان اربعین، ناشی از شناخت و معرفت است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در پیامی کلیپی به دومین همایش ملی اربعین که عصر امروز (چهارشنبه ۱۲ برج آبان) و با بحث وارسی ظرفیت های فرهنگی و تمدنی کنگره عظیم حسینی، در مکان سالن سوره تهران به انجام رسانده شد، بیان داشت: حرکت شما برای تبیین علمی حرکت میلیونی مردمان در مهمانی اربعین، یک نعمت الهی است که مکان تبریک دارد.

وی در بخش دیگری از این پیام کلیپی با بیان اینکه کشور ما کشور سیدالشهداء(س) و انقلاب ما انقلابی حسینی است، نقل کرد: مهمانی میلیونی اربعین، نعمتی برای نظام اسلامی است و البته دربرابر هر نعمتی وظیفه ای هم بر دوش ما وجود دارد و آن اینکه تلاش کنیم این حرکت مسیر درست خود را ادامه دهد.

سرپرست کانون تعلیمی و تحقیقی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) تأکید کرد: خوشبختانه مهمانی پیاده روی اربعین امام حسین ع، با وجود توده مردمان هر سال با شکوه تر از سال های پیش به انجام رسانده میشود و حتی از لحاظ محتوایی نیز مدام در حال رشد است؛ با تأکیدات آیت الله سید علی خامنه ای نیز این حرکت امید بخش باید نکته وارسی و تفسیر قرار گیرد که چطور این احساس تمیز دربین عزاداران امام حسین(ع) یافت شده است.

وی با بیان اینکه البته این احساس تمیز ناشی از شناخت است، نقل کرد: شناخت در فطرت انسان به صورت بالقوه وجود دارد، اما این ظرفیت، همچون یک ظرف خالی است که در طول حیات به تکامل می رسد و در نهایت این شناخت و معرفت، در قالب این احساسات تمیز خود را نمایان میکند.

۳۱۳/۲۹

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال