مراسم اربعین، موجب افزایش اقتدار و امنیت جامعه اسلامی است


مراسم اربعین، موجب افزایش اقتدار و امنیت جامعه اسلامی است

مشاور سرپرست نهاد نمایندگی مقام عظمای ولایت در دانشگاه‌ها نقل کرد: اصلی ترین کارکرد شهید و شهادتش، ایجاد امنیت برای امت اسلام و ایجاد اقتدار برای جامعه اسلامی است و حقیقتا زائران اربعین امام حسین ع هم همین کارکرد را دارند.

تصویر و عکس مهمانی اربعین، سبب ازدیاد اقتدار و امنیت جامعه اسلامی است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، عصر امروز (چهارشنبه ۱۲ آبان ماه)، در دومین همایش ملی اربعین که با بحث وارسی ظرفیت های فرهنگی و تمدنی کنگره عظیم حسینی و در مکان سالن سوره تهران بزرگ به انجام رسانده شد، بیان داشت: زیارت اربعین امام حسین(ع) همچون جرقه ای بود که دل های پرمحبت عاشقان امام حسین(ع) را بیش از هر چیز دیگر به هم پیوند داد.

وی در ادامه با بیان اینکه زیارت اربعین، احتیاج به تبلیغات ندارد، نقل کرد: توانایی حماسه حسینی در اربعین معلوم بوده و خود را ثابت کرده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زائر امام حسین(ع) مقامی دارد که با شهید مقایسه می شود، نقل کرد: در برخی روایات داریم که زائر امام حسین(ع) مقامی همچون هزار شهید نبرد بدر دارد؛ و آگاهی میداریم که شهدای نبرد بدر، السابقون و دارای مقامات عالیه بوده اند.

وی تصریح کرد: برای کسانی که در مهمانی پیاده روی اربعین شرکت می کنند، این زیارت ثوابی چند برابر دارد به گونه ای که هر قدمی که در این مسیر برداشته می شود، ثواب یک شهید به صاحب آن قدم، داده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان با بیان اینکه باید وارسی و تفسیر کنیم که به چه دلیل مقام زائر امام حسین(ع) در روایات گوناگون امامان معصوم(ع) همچون شهید نگاه شده است، یاد آوری کرد: اصلی ترین کارکرد شهید و شهادتش، ایجاد امنیت برای امت اسلام و ایجاد اقتدار برای جامعه اسلامی است و حقیقتا زائران اربعین امام حسین ع هم همین کارکرد را دارند.

۳۱۳/۲۹

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال