رولت مرغ را با بیسکویت خورید (۱۱ عکس)


رولت مرغ را همراه با بیسکویت میل کنید

عکس شماره ۱ ⇩

عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید 

رولت مرغ به همراه بیسکویت ترد چه مزه ای خواهد داشت؟ مطمئنا ما از یک طعم تازه و ویژه حرف میزنیم. پس یک بار هم که شده این غذا را آزمایش کنید. این غذا در ظاهر کمی پیچیده به چشم میخورد اما در عین حال خیلی ساده و راحت است. مرغ، کالباس و پنیر را به شکل رولت درآورده و در آغشته به مواد ترد می کنیم. به نظر شما کسی پیدا می شود که رولت مرغ با بیسکویت ترد رو نپسندیده باشه؟

مواد ضروری:

۴ عدد سینه مرغ

۲۵ عدد بیسکویت ترد

۴ الی ۵ عدد نان تست

۵ قاشق غذا خوری کره آب شده

۸ اسلایس کالباس

۸ اسلایس پنیر سوئیسی یا پنیر گودا

۳ قاشق غذا خوری سس خردل

۱ پیمانه آرد

۲ عدد تخم مرغ بزرگ

نمک و فلفل

بیایید با این ۳ ماده آغاز کنیم: بیسکویت، نان و کره. الان خوب ترین وقت برای حرارت دادن فر در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت (۲۳۰درجه سانتیگراد) هست.

عکس شماره ۲ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

نان و بیسکویت ها را در غذاساز بریزید و هم بزنید. سپس کره آب شده را به آن افزایید و غذاساز را روشن کنید تا کاملا با نان و بیسکویت ها ترکیب شود.

عکس شماره ۳ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

اکنون مواد را در سینی فر بریزید و درون فر گرم به مدت ۳ تا ۵ دقیقه گذارید. حواستان به مواد باشد و آن را گاهی در فر هم بزنید تا کمی وضعیت ترد بگیرد و نسوزد. پس از اینکه آماده شد درون یک ظرف نقل کند بریزید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

قسمت دوم این دستور تهیه کردن رولت مرغ هاست. ابتدا درون کالباس ها کمی پنیر گذارید و رول کنید. چنانچه سوسیس ها کوچولو است با دو عدد سوسیس رول ها را تهیه کنید.

عکس شماره ۵ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

برای تهیه کردن رولت مرغ ابتدا باید وسط سینه مرغ شکاف بوجود آورید. با بهره گیری از چاقوی تیز قسمت ضخیم آن را پیدا کنید و شکاف را همانند عکس و تصویر زیر تهیه کنید. حواستان باشد که کناره های آن بریده نشود فقط حفره ای وسط آن بوجود آورید.

عکس شماره ۶ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

سپس درون حفره ها را با رول های سوسیس که از پیش تهیه کرده اید پر کنید. قسمت های اضافه آمده سوسیس را ببرید و درب آن را کامل ببندید.

عکس شماره ۷ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

دو طرف مرغ را با سس، فلفل و نمک آغشته کنید.

عکس شماره ۸ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

قسمت سوم این دستور مواد روی رولت هاست. سه ظرف بزرگ برای تخم مرغ ها، آرد و مواد تستی که تهیه کرده اید انتخاب بکنید. به تخم مرغ ها و آرد کمی نمک بزنید.

عکس شماره ۹ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

مرغ ها را ابتدا به آرد آغشته کنید. سپس به تخم مرغ و در نهایت به مواد تست. مواد را روی مرغ پرس کنید تا کاملا بچسبد.

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

برای تفت دادن رول های مرغ ابتدا سینی فر را روغنی کنید و مرغ ها را روی آن بچینید. به مدت ۸ الی ۱۰ دقیقه روی پایین ترین طبقه فر گذارید. سپس سینی را در طبقه بالاتر قرار دهیدو دمای فر را به ۴۰۰ درجه عوض کنید. و قرار بدهید رولت ها به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه در فر بماند. پس از تهیه شدن غذا قرار بدهید ۵ دقیقه خنک شود تا هنگام سرو آب نیندازد.

عکس شماره ۱۱ ⇩عکس رولت مرغ را به همراه بیسکویت خورید

بدونیم

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال