وزیر کشور برای گزارش نتایج جلسات فصلی خود به کردستان می آید!


وزیر کشور برای گزارش نتایج جلسات فصلی خود به کردستان می آید!

خبرگزاری فارس: وزیر کشور برای گزارش نتایج جلسات فصلی خود به کردستان می‌آید!

وزیر کشور دو سال پیش به مردم کردستان قول داد که شورای توسعه کردستان را تشکیل می‌دهد و جلسات آن را به صورت فصلی به انجام خواهد رساند، وی قرار است امروز به کردستان مسافرت ‌کند تا به مردم نقل بکنید که به چه دلیل به این وعده‌اش عمل نکرد!

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سنندج، خدمت صادقانه به مردم و جلب اعتماد مردم از جمله آرمان ها و اهداف والای انقلاب اسلامی کشورمان است که بارها آیت الله خمینی و رهبر انقلاب طی عمر با برکت نظام اسلامی مسؤولان را به رعایت این امر پیشنهاد داده اند.

نبود توجه برخی مدیران و مسؤولان ارشد و میانی به این مهم ایجاب کرده است فرهنگی نادرست در بدنه ادارات و سازمان های دولتی برای بی توجهی به نگرانی های مردمی بوجود بیاید.

دولت تدبیر و امید هنگامی که در سال ۹۲ تصدی امور اجرایی کشور را برعهده گرفت، شعار تدبیر و امیدبخشی به مردم پاسخگویی به نگرانی های نخبگان و اقشار گوناگون را به عنوان اولویت خود شناساند اما هم اکنون با گذشت سه سال از عمر این دولت وعده ها یکی بعد از دیگری به فراموشی سپرده می شوند.

البته درجه این بی توجهی ها در استان های گوناگون فرق می دارد و دولتمردان تدبیر و امید با چرتکه انداختن جمعیت استان ها به درجه این بی توجهی ها اضافه کرده اند.

هرچند که دولت تدبیر و امید با شعار بهادادن به اقوام و مذاهب گوناگون در کشور کامیاب شد آرای کردهای کشورمان و اهل سنت نقاط گوناگون کشور را به سوی خود کشد و موجب پیروزی حسن روحانی در رای گیری شود اما بعد از عبور از رای گیری شاهد کم رنگ شدن توجه دولتمردان تدبیر و امید به نواحی قومی و مذهبی کشور هستیم.

بی توجهی دولتمردان تدبیر و امید به دغدغه نخبگان کردستانی و پشت کردن به مردم این دیار موجب دلسردی آنان نسبت به پشتیبانان دولت روحانی شده و مردم کردستان در گامی عملی در ماه اردیبهشت امسال با رأی منفی به لیست امید نارضایتی خود را از عملکرد دولت تدبیر و امید اعلام کردند.

احتمالا یکی از اصلیترین عواملی که ریشه های این نارضایتی مردم و نخبگان کردستانی را شکل داد خلف وعده وزیر کشور و نبود تحقق قول های مخصوص رحمانی فضلی برای بهادادن به نخبگان کرد اهل سنت در سطح مدیریت های میانی و ارشد و تسریع در روند توسعه و سرمایه گذاری کردستان باشد.

درپی فراموشی وعده رئیس دولت در خصوص تشکیل کارگروه جبران عقب ماندگی های کردستان، وزیر کشور نیز وعده تشکیل جلسات شورای توسعه کردستان به صورت فصلی را به پشت گوش انداخت.

رحمانی فضلی در آذرماه ۹۲ در وقت معارفه استاندار کردستان خطاب به نخبگان کردستان نقل کرد: ما دارای برنامه های مخصوص برای بهره گیری از ظرفیت انسانی، منابع نرمال و کشاورزی این استان هستیم و شخصاً به عنوان مشاور استاندار نکات و برنامه های مخصوص کردستان را پیگیری می کنم اما اکنون این وعده ها در عمل نمودی نداشته و خبری از نتایج مصوبات شورای توسعه رحمانی فضلی برای کردستان نیستیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در این مهمانی اعلام کرد: مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند و هیچ تفاوتی بین اقوام و نژادهای ایرانی در کشور وجود ندارد و این کلکسیون اقوام و نژادها هستند که مردم کشورمان اسلامی را تشکیل داده اند و این گوناگونی قومیتی برای ما حسن بوده چون موجب اقتدار و عزت کشورمان شده است.

وزیر کشور همچنین در این مهمانی عنوان کرد: هیچ قومی قادر نیست ادعا کند که به اندازه کردستان در نبرد و سفتی ها از خود مقاومت نمایان کرده و هیچ قومی به اندازه کردها برای انقلاب دلسوزی و رنج نگاه نکرده و رنج همه اقوام ایرانی بوده است که جمهوری اسلامی را به عزت منتقل کرده و به قول فرمایش رهبر انقلاب، استان کردستان یک استان فرهنگی است و زبان کردی یک سرمایه ملی است.

رحمانی فضلی در این مهمانی افزود: دولت تدبیر و امید نیز باور می‌ دارد که رفاه و بهبود حق مردم کردستان است و باید معضلات آن از بین برده شود و بهبود و توسعه به این خطه از کشور راه یابد.

وی درباره نبود انتخاب استاندار بومی برای کردستان نیز نقل کرد: استاندار بومی حق مسلم مردم کردستان است اما گزینه بومی که بتواند این مهم را تحقق بخشد و تجربه ضروری را داشته باشد را نیافتیم و ما بر این نگاه بودیم کسی استاندار کردستان شود که بتواند برنامه های دولت تدبیر و امید و آنچه برای کردستان سودمند است را اجرایی کند.

وزیر کشور دولت روحانی در خصوص عبدالمحمد زاهدی استاندار جدید کردستان، نقل کرد: مرد زاهدی از آنجایی که فردی باتجریه و باتوان و عالی بود، وی را برای آبادانی کردستان اعزام کردیم اما از نیروهای بومی در درون استان کردستان و در سطح مدیریت های کشوری بهره خواهیم گرفت.

اما اکنون با گذشت سه سال از عمر دولت تدبیر و امید نه تنها شاهد تحقق قول های مرد وزیر کشور برای میدان دادن به نخبگان کرد اهل سنت در مدیریت های ارشد استانی و کشوری نیستیم، بلکه در سطح مدیران کل سیستم های اجرایی استان هم شاهد وجود کمترین مدیر کرد اهل سنت هستیم.

این خلاف وعده کلکسیون هیأت دولت نسبت به نخبگان کردستانی به بدنه جامعه کردستان تسری یافته و بی اعتمادی گسترده ای نسبت به وعده ها و برنامه های دولت روحانی را در نزدیک ترین استان مرزی کشور به پایتخت شکل داده است.

با وجود این شعارهای دهن پرکن وزیر کشور دولت روحانی خطاب به مردم و نخبگان کردستانی، اما امروزه شاهدیم که نمایندگان دولت در کردستان تنها درپی سیاسی کاری و به فکر مهره چینی برای رای گیری آینده هستند و احتمالا کمترین توجهی به مسائل و معضلات مردم استان نمی شود.

شعار مشارکت دادن مردم در امور نیز در عمل نمودی پیدا نکرده است و سازمان های مردم نهاد کردستان در عمل حق ابراز وجود ندارند.

در سطح کلان برنامه ریزی برای توسعه و بهبود کردستان نیز وعده برگزاری جلسات شورای توسعه کردستان ـ هر سه ماه یکبار در کردستان و هر ۶ ماه یکبار در تهران بزرگ با وجود رحمانی فضلی ـ تنها به برگزاری یک نشست و آن هم با وجود مدیران خودی محدود شد و مرد وزیر نیز به تکلیف معین بودن خود برای مردم کردستان عمل نکرد.

وزیر کشور قرار است امروز به کردستان مسافرت کند تا به مردم نقل بکنید که به چه دلیل به این قولش عمل نکرد!

حال که به خاطر بی تدبیری های دولت تدبیر و امید محیط رکود اقتصادی بر جامعه حاکم شده است مردم کردستان با نصف میانگین درآمد سرانه ایرانیان امیدشان را به دولت روحانی و قول های مدیران دولت یازدهم از دست داده اند و روز جدید بر سردشدن محیط مشارکت اجتماعی و اعتماد مردمی در کردستان اضافه میشود و تبعات خلف وعده مسؤولان اجرایی کشور و نمایندگان آنها در استان کردستان، در تعیین رئیس دولت دوازدهم تأثیر به سزایی خواهد داشت.

این خلف وعده ها و رویاپردازی های دولتمردان تدبیر و امید مضرات بسیاری را بر معیارهای مشارکت و اعتماد در جامعه وارد کرده است و کار دولت آینده برای جبران این مضرات بسیار سنگین خواهد بود.

**لطفا نظر دهيد**

نگارش: فيروز ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی مهر رخت روز مرا نور نماندست
««« »»»
وز عمر مرا جز شب ديجور نماندست

وزیر کشور برای گزارش نتایج جلسات فصلی خود به کردستان می آید!

TT / 175 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال