گناه محمدیاسین چه بود؟!/ نوزادی که فقط یک بار مادرش را در آغوش گرفت


گناه محمدیاسین چه بود؟!/ نوزادی که فقط یک بار مادرش را در آغوش گرفت

خبرگزاری فارس: گناه محمدیاسین چه بود؟!/ طفلی که فقط یک‌بار مادرش را در آغوش گرفت

شروع حیات این خردسال با وداع مادرش همراه بود، شایدهای بسیاری در ذهن انسان نقش می‌بندد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان ساری، مادر ۲۸ ساله ساروی عصر روز شنبه به خاطر نا خوشی با پای خود به بیمارستان روح الله خمینی ساری رفت و اصلاً قصد زایمان نداشت، به این علت که دو هفته بعد زمان زایمانش بود.

این مادر با تزریق آمپول فشار ساعت دو صبح کامیاب به زایمان طبیعی شد و بچه اش را سلامت به جهان آورد و یک بار نازدانه‎اش را در آغوش گرفت ولی آگاهی نمیداشت این آغوش به معنای وداع با بچه اش است.

شروع حیات این خردسال با وداع مادرش همراه بود، شایدهای بسیاری در ذهن انسان نقش می بندد و اصلیتر از همه این که چنانچه این مادر در بیمارستان اختصاصی زایمان می کرد سلامت بود و محمدیاسین نیز از مهر مادری محروم نمی شد.

جواد هدایتی راد برادر این بیمار در مکالمه با فارس، بیان کرد: در برخی از اخبار دیدیم دلیل مرگ مادر ۲۸ ساله ساروی مریضی قلبی بوده و توسط پزشک معالج نیز منع از حاملگی شده است ولی باید گفت مریضی که ASD ترمیم کرده چنانچه بیمار قلبی است چرا بدون مجوز بستری، زایمان شده است.

وی با سبک این سؤال که چرا بیمار به بیمارستان قلب ارجاع نشده است، گفت: پزشک معالج، مریم را از حاملگی منع نکرده است و در نامه پزشک معالج قلب مریم همراه با واپسین اکو شناسایی شده که معضل قلبی ندارد و ولی این که قادر هست زایمان طبیعی به انجام رساند کجاست؟ چرا در پرونده قرار ندارد؟

هدایتی راد تصریح کرد: چنانچه بیمار قلبی بوده چرا عوامل متخصص قلبی و بیهوشی رو بالای سر بیمار قرار نبوده و چرا با روشی طبیعی زایمان کردند؛ روز شنبه یک مادر پا به ماه به خاطر خارش (نه نا خوشی) در هفته ۳۷ حاملگی به اورژانس بیمارستان روح الله خمینی (ره) مراجعه کرد و بدون گرفتن رضایت از بیمار را بستری کردند و پس از اهمال کاری یک نفر به ما تحویل دادند.

برادر این بیمار ادامه داد: خردسال را نیز پس از یک هفته در حالی تحویل گرفتیم که متأسفانه به خاطر لغزش در نگهداری (کمبود کلسیم و افتادن قند خون) تشنج کرد و با اصرار خانواده به بیمارستان بوعلی (بخش نوزادان) تحویل دادیم.

هدایتی راد با تقدیر و تشکر از پرستاران که طی هفته جاری بالای سر محمدیاسین بوده و برایش مادری کردند اضافه کرد: حتماً دانشگاه علوم پزشکی باید سطح علمی عوامل این مرکز بزرگ و مجهز را زیاد بکنند چراکه به خاطر عدم پزشک متخصص (طبق اسناد) و ساده انگاری آنان در حق بیمار پا به ماه این اتفاق ترسناک پیش آمده و قصد داشتند همین حادثه را سر بچه مریم تکرار کنند که به موقع مانع شدیم.

وی در انتها گفت: از تمامی جامعه علمی به خصوص پزشکان متعهد و رسانه ها خواستار پشتیبانی و پیگیری این بحث مهم با توجه به تبلیغات گسترده ای که برای زایمان طبیعی می شود، هستیم.

***اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد***

نگارنده: افشين ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن کس که اوفتاد خدايش گرفت دست
««« »»»
گو بر تو باد تا غم افتادگان خوری

گناه محمدیاسین چه بود؟!/ نوزادی که فقط یک بار مادرش را در آغوش گرفت

TT / 114 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال