طوفانی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت استان گلستان را درنوردید


طوفانی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت استان گلستان را درنوردید

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: طوفانی سریع ۱۱۵ کیلومتر در ساعت و بارندگی شدید بیشتر نواحی استان گلستان را فرا گرفته است.

تصویر و عکس   طوفانی سریع ۱۱۵ کیلومتر در ساعت استان گلستان را درنوردید

صادقعلی مقدم در مکالمه با خبرنگار تسنیم در استان گرگانبیان داشت: از اوایل امشب طوفان شدید و بارندگی از سمت غرب استان گلستان وارد شهرستان های بندرگز و کردکوی شده و اکنون نیز بیشتر نواحی شهرستان استان گرگان، بندرترکمن و علی آبادکتول و برخی نواحی شرقی را نیز فرا گرفته است.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی و کم فشار از سمت غرب به شرق استان در حال حرکت است و تا به حال خسارت هایی را وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به این که تا به حال گزارش مجلسی از خسارت های وارد شده توسط فرمانداری ها نشده، تصریح کرد: طوفان و بارندگی شدید باعث آبگرفتگی برخی معابر شهری، قطع درختان و خسارت به سقف برخی از منازل مسکونی شده است.

مقدم اضافه کرد: هم اکنون برق برخی از نواحی شهری و روستایی شهرستان های استان گرگان و علی آبادکتول قطع شده که این حتمی ها برخی برای پیش گیری از بروز حوادث و برخی به دلیل ورود خسارت به تاسیسات برق بوده است.

وی بیان کرد: براساس پیشگویی هواشناسی استان گلستان این شرایط جوی تا فرداشب در استان ادامه دارد و دمای هوا نیز به صورت محسوسی کاهش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان اضافه کرد: اخطاریه جوی از دیروز صادر شده و همه نیروها در آماده باش هستند.

معاون توسعه و پیشگویی هواشناسی استان گلستان هم در مکالمه با خبرنگار تسنیم با اشاره به این که بیشترین سرعت طوفان ۱۱۸ کیلومتر بر ساعت از شهر استان گرگان خبر داده شده گفت: بارندگی بیشتر نواحی استان گلستان را دربر گرفته و شدت بارش در شهرهای غربی شبیه به بندرترکمن و بندرگز شدید است و در نواحی شرقی استان نیز بارش شروع شده است.

محمدرضا رحمان نیا اضافه کرد: شدت طوفان در شهرستان بندرترکمن نیز ۷۰ کیلومتر بر ساعت خبر داده شده است.

وی بیان کرد: براساس اخطاریه داده شده این سامانه خنک بارشی بعدازظهر امروز از سمت غرب به استان گلستان نفوذ کرده و باعث وزش باد شدید، طوفانی شدن دریا، ازدیاد ابر، بارندگی متناوب و کاهش دمای هوا بین ۱۴ تا ۱۶ درجه و سرما هوا می شود.

رحمان نیا گفت: در این مدت خزر طوفانی و مواج می شود و ضروری است ماهی گیران و صیادان با رعایت موارد مطمئنی اقدام به شکار کنند.

براساس گزارش خبرنگاران تسنیم برق در بیشتر نواحی شهر استان گرگان، بندرترکمن، گنبدکاووس و علی آبادکتول قطع شده است.

————————————-

تهیه شده توسط : پيمان ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون غمت را نتوان يافت مگر در دل شاد
««« »»»
ما به اميد غمت خاطر شادی طلبيم

طوفانی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت استان گلستان را درنوردید

TT / 77 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال