علائم اخطار دهنده رشد بیماری سرطان در اندام شما


نشانه های هشدار دهنده رشد سرطان در بدن شما

تصویر و عکس علامت های اخطار دهنده رشد بیماری سرطان در بدن شما

تب مکرر و عفونت از جمله علامت های لوسمی است

به طور متداول مریضیها دارای یک سری علامت های اولیه هستند و بر همین اساس، پیش از کسب جواب امتحان برای رسیدن به پاسخ های مد نظر خود قادر هستید از این نشانه ها برای تشخیص هرچه سریع‌تر بهره گیرید. به دقت به بدن خود گوش فرا دهید زیرا بیشتر مواقع موارد سودمندی را برای شناسایی برخی مریضیها شبیه به بیماری سرطان در اختیار شما میگذارد. در ادامه با برخی علامت های اولیه که قادر هستند حاکی از ابتلا به بیماری سرطان باشند، بیشتر آشنایی پیدا میکنیم.

علامت های غیر مستقیم

خس خس سینه/ تنگی نفس

بیماران مبتلا به بیماری سرطان شش تنگی نفس را به عنوان یکی از علامت های اولیه بیماری خبر داده اند، اما در ابتدا آن را مرتبط با بیماری سرطان انتخاب نمیکردند.

تب مکرر یا عفونت

تب مکرر و عفونت از جمله علامت های لوسمی، بیماری سرطان گلبول های خون که از مغز استخوان شروع می شود، است. این نوع بیماری سرطان ایجاب میکند تا مغز استخوان گلبول های سفید غیر نرمال سازد که قدرتمندی بدن در مجادله با عفونت را کم میکند.

معضل در بلع

معضل در بلع از علامت های رایج مرتبط با بیماری سرطان گلو است، اما قادر هست نشانگر خوبی برای بیماری سرطان شش نیز باشد.

ضعف و خستگی

یکی از رایج‌ترین علامت های ابتلا به بیماری سرطان است که باید در مخلوط با علامت های دیگر مطالعه بشود تا نوع بیماری سرطان تشخیص داده شود.

احساس سیری و ناتوانی در خوردن

این قادر هست علامتی از بیماری سرطان تخمدان است. از دست دادن اشتها حتی وقتی که برای مدتی چیزی نخورده اید، یک نشانه بیماری به حساب مییاید.

بی اشتهایی

بی اشتهایی قادر هست از علامت های اولیه بیماری سرطان لوزالمعده باشد. احساس تنفر ناگهانی از قهوه یا دخانیات قادر هست با این مساله ارتباط داشته باشد.

تغییرات اندامی قابل مشاهده

خونریزی مقعدی یا خون در مدفوع

یکی از علامت های رایج بیماری سرطان کولون بزرگ به حساب مییاید. خون در مدفوع علامتی جدی است و باید به پزشک مراجعه کنید.

توده در گردن، زیربغل، یا کشاله رانندگی بکن

غدد لنفوای متورم علامتی از تغییرات در دستگاه لنفاوی است که قادر هست به بیماری سرطان منجر شود.

کدری بیش از اندازه یا خونریزی غیر قابل توقف

نشان از حالت غیر معمولی پلاکت ها و گلبول های قرمز خون دارد که قادر هست علامتی از لوسمی باشد. سلول های سرطانی گلبول های قرمز خون را زیر فشار قرار میدهند و قدرتمندی بدن برای حمل اکسیژن را مختل ساخته و به بوجود آیی لخته خون منجر می شوند.

نفخ یا ازدیاد وزن معده ای

بیماران مبتلا به بیماری سرطان تخمدان نفخ بدون علت که به ناگاه شکل می گیرد و مدت زمان قابل توجهی ادامه می یابد را خبر داده اند.

لاغری بدون علت

یکی از علامت های اولیه بیماری سرطان کولون بزرگ و دیگر بیماری سرطان های گوارش است. همچنین علامتی از گسترش بیماری سرطان به کبد به حساب مییاید که اشتها و قدرتمندی بدن برای دفع مواد اضافی را تحت اثر میگذارد.

پستان قرمز، دردآور یا متورم

علامتی از بیماری سرطان پستان التهابی است و تغییرات بی علت باید به سرعت با پزشک دربین قرار داده شوند. تحول شکل پستان به هر صورتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

تورم اعضای صورت

بیماران مبتلا به بیماری سرطان، پف، تورم، یا سرخی مشهود در صورت را خبر داده اند. تومورهای کوچولو شش رگ های خونی در سینه را مسدود می کنند و از گردش آزادانه خون به سمت سر پیش گیری می کنند.

درد/توده روی پوست که خونریزی دارد، پوسته شبیه به شده یا پیشرفت نمی یابد

انواع بیماری سرطان (ملانوم، کارسینوم سلول بازال و کارسینوم سلول سنگفرشی) قادر هستند به این شرایط منجر شوند. از این رو، نسبت به هر گونه تحول باورنکردنی در پوست خود توجه داشته باشید.

تغییرات در ناخن ها

نقطه های قهوه ای/مشکی زیر ناخن قادر هست علامتی از بیماری سرطان پوست باشد. نقطه های بی رنگ یا سفید قادر هستند علامتی از بیماری سرطان کبد باشند. چماقی شدن ناخن قادر هست علامتی از بیماری سرطان شش باشد.

درد

دوره های عادت ماهانه سنگین و دردآور، خونریزی بین هر عادت ماهانه

از جمله علامت های رایج بیماری سرطان آندومتر یا رحم است. در صورت تداوم معضل انجام سونوگرافی ترانس واژینال باید مد نظر قرار بگیرد.

سرفه مزمن یا درد سینه

سرفه مزمن قادر هستند علامتی از لوسمی و تومورهای شش باشد. برخی بیماران درد سینه که تا شانه ها گسترش می یابد و به سمت بازوها پایین می رود را نیز خبر داده اند.

درد لگن/معده ای

درد و گرفتگی در لگن قادر هست با علامت های نفخ بیماری سرطان تخمدان پیوند خورده باشد. همچنین، لوسمی موجب بوجود آیی این نشانه می شود زیرا اندازه طحال را بزرگ می کند.

درد در پشت یا سمت راست کمر

اغلب یکی از علامت های بیماری سرطان کبد است. بیماری سرطان پستان نیز قادر هست به بوجود آیی آن منجر شود.

آزردگی شکم

درد و گرفتگی شکم یا آزردگی شکم مکرر قادر هست علامتی از بیماری سرطان کولون بزرگ باشد.

پیشنهادهایی برای کاهش خطر

ویتامین D به عنوان یک عامل جلو گیری از بیماری سرطان شناخته می شود و از این رو، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بهره گیری از مکمل ها پیشنهاد داده میشود. سطوح انسولین خون را از طریق کاهش یا حذف مصرف خوراکی های فرآوری شده پایین نگه دارید زیرا سطح انسولین قادر هست بیماری سرطان غده پروستات را تحت اثر گذارد. از طریق امتحان خون قادر هستید همه چیز را زیر نظر داشته باشید.

ورزش مرتب نه تنها بدن را سلامت نگه می دارد، بلکه به کاهش سطوح انسولین نیز یاری میرساند. سطوح بالای لیکوپن، یک رنگدانه کاروتنوئید که در گوجه فرنگی و بسیاری از توت ها و میوه ها پیدا میشود، کاهش خطر ابتلا به بیماری سرطان غده پروستات در آقایان را نمایان کرده اند.

میزان قرار گرفتن در معرض سموم محیطی شبیه به آفت کش ها، مواد زداینده شیمیایی خانگی، خوشبوکننده های هوای مصنوعی، و ناپاکی هوا را کم کنید.

__________________

گردآوری از : سميرا د.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدان کمر نرسد دست هر گدا حافظ
««« »»»
خزانه‌ای به کف آور ز گنج قارون بيش

علائم اخطار دهنده رشد بیماری سرطان در اندام شما

TT / 319 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال