راهکار ترمیم و تنگ کردن واژن


روش جوانسازی و تنگ کردن واژن

تصویر و عکس روش جوانسازی و تنگ کردن واژن

روش جوانسازی و تنگ کردن واژن

 

احتمالا برای شما هم رقم خورده باشد از خود سؤال بکنید گونه می شود شل شدگى واژن را درمان کرد!به اعلان سرزه و به نقل از در این مقاله میخواهیم روش های برطرف کردن شلی و گشادی واژن و همینطور راهکار های جوانسازی ظاهر آلت ناسلی زنان را چک کنیم. با ما در همراه باشید.

 

چطور می شود شل شدگی واژن را درمان کرد و با چه راهکارهایی این کار اماکن پذیر است؟در دهه چهارم عمر (۳۰-۴۰ سالگی) همزمان با کاهش تولید و یا کمتر شدن اثر هورمونهاى استروژن و پروژسترون،تونسیته بافتهاى داخلى وخارجى تناسلى کاهش داده شده و آغاز شل شدگى واژن و کاهش حجم در لبهاى خارجى تناسلى خواهد بود.

 

باحال است آگاهی بدارید، شل شدگى واژن حتی در بانوانى که زایمان طبیعی را هم نیازموده اند و یا حتى بانوانى که بارورى نداشته اند هم اتفاق مى افتد. همین مسئله شل شدگى واژن در زندگى زناشویی بسیارى از زنان ایجاد آشفتگی کرده و بطور غیر مستقیم ریشه انبوهى از معضلات اجتماعى و خانوادگى مى باشد.

 

در مطالعات صورت گرفته ۵۰% خانمهاى سنین پس از یائسگى دچار سوزش و خشکى واژن، عفونتهاى ادرارى و درد در هنگام نزدیکى هستند و در کل کیفیت زندگى در آنان پایین تر است. این روش قادر می باشد خارش و سوزش منطقه واژن را که ناشى از خشکى آن است از بین برد. در سال‌های اخیر، عمل جراحی پلاستیک واژینال به خصوص لابیاپلاستی و واژینوپلاستی بسیار نکته توجه قرار گرفته است.

 

تا به حال پیوسته از جراحى پلاستیک جهت ترمیم تغییرات ظاهرى منطقه ولو و واژن که در اثر عوامل ارثی – حاملگی یا ناشی از ازدیاد سن می باشد، بهره گرفته می شد. اما جدیداً از روشهاى لیزرى نوینى براى درمان معضلات مذکور در منطقه ولو و واژن بهره گرفته می شود، که راهکاری امن و غیر تهاجمی است، و منجر به نو سازی مخاط واژن به طور سرپایی می شود. در روش لیزری نتایج بسیار عالی بوده و زنان به فاصله یک ماه پس از یک نشست درمان، به میزان زیادی آسایش و رضایت را به دست خواهند آورد، البته برای تکمیل دوره معالجه ای نیاز به ۳ جسه با فواصل یک ماه است. این وسیله بافت مخاطی منطقه تناسلی را به وضعیت پیش از یائسگی باز میگرداند.

 

چندین سال است که روش تنگ کردن واژن با لیزرهاى نوین ابداع شده است؟

 

طی سالهای ۲۰۰۹-۲۰۱۲ تولدی تحقیقات پژوهشگران به این نتیجه رسیده است که؛ روش تنگ کردن واژن با لیزرهاى نوین ،روشى موثر و ناب است که معضلات ناشى از جراحى را ندارد و نتایج مطلوبى بدنبال دارد. این لیزر، بسیار مطمئن می باشد و پیامدی درپی نداشته و راهکاری غیر تهاجمی است و فقط بر روی پوشش سطحی منطقه اثر کرده و به بافتهای زیرین زیانی نمی رساند. این لیزر در منطقه درون واژن بدون درد بوده و در قسمت خارجی منطقه تناسلی با مصرف ژل بی حس کننده به سادگی قابل تحمل می باشد. و مدت نشست تنگ کردن واژن با لیزرهاى نوین نیز کوتاه می باشد.

 

 

آیا واقعا پیش از لیزر نیاز به انجام آزمایشى هست؟

 

– بیمار پیش از انجام لیزر نیاز به معاینه دارد و در صورت وجود عفونت حتما باید ابتدا درمان کامل شود، و سپس برای لیزر اقدام نماید. همچنین باید پیش از لیزر، نمونه پاپ اسمیر آماده شود.

 

لگن در زنان به علل متعدد، مخصوصاً، خصوصیتهای آناتومیک مرتبط با فرآیند حاملگی و زایمان از استقامت اسکلتی کمیبرخوردار است. پاره ای از مسایلی که در طول وقت بروز میکنند نیز به ساختار و بافت شناسی واژن مربوط است. با گذر وقت کلاژن و الاستین موجود در بافت واژن دچار بی کفایتی می شوند و در نتیجه بافت واژن، قوام قبلی خود را از دست میدهد و شل شدن و گشادشدگی واژن هر سال بیشتر از سال پیش میشود.

 

حتی چنانچه زن ها هیچگونه مقاربت، حاملگی و یا زایمان طبیعی هم نداشته باشند، گشاد شدگی واژن؛ سرنوشت حتمی واژن همه زنها است.

 

هر چندین که میزان و شدت گشادشدگی واژن درهمه یکسان نیست. برخلاف تصور عموم اشخاص؛ زایمان طبیعی تنها علت و علت برای گشاد شدن واژن نمی باشد. انجام عمل سزارین هم برای در امان ماندن از گشادشدگی واژن ، یک روند پیشگیرانه کامیاب نیست. اثر شل شدگى واژن روى روابط زناشویی انکارناپذیر است. پس از جراحی تنگ کردن واژن، باز هم بمرور اثرات پیشرونده شل شدگى واژن ادامه دارد. همانطور که نقل شد بروز مشکل شل شدن واژن به ساختار آناتومیک لگن و واژن برمیگردد و جراحی نقش مهار میان مدت و نه درازمدت دارد.

 

از یک سو تکرار جراحی، به دفعات زیاد هم امکان نمی دارد. و از سویی دیگر دربین فراوان بزرگ افرادى که مبتلا به واژن گشاد هستند، هم گروهایی وجود دارد که قادر نمی باشند و یا نمیخواهند جراحی شوند، و درپی راه و روش کوتاه مدت و یا بلند مدت غیر جراحی برای تنگ کردن واژن هستند.

 

از چه سنى معمولا از این لیزر برای تنگ کردن واژن بهره گرفته می شود؟

 

خوب ترین سن انجام لیزر واژن سنین بین ٣٠ تا ۵۵ است.

 

آیا واقعا این لیزر دردآور است؟

 

لیزر واژن معمولا به عنوان یک کار بدون درد مطرح است، ولى در اشخاص خیلی حساس امکان می دارد احساس ناخوشایند مبهمی داشته باشند، و این درد مبهم قابل مقایسه با درد پس از جراحى نیست.

 

این لیزر ویژه، پوشش سطحی و بافت همبند را تحریک کرده و با ازدیاد ضخامت و مایع بافتی و بافت زمینه ای در آنها، جوانسازی منطقه تناسلی را ایجاب میکند. و بدین ترتیب تغییرات ظاهری و تونیسیته و کشش بافتی و سختی آن را اصلاح می کند. محیط واژن به وضعیت اسیدی طبیعی برگشته و در نتیجه از رشد میکروبهای بیماریزا پیش گیری می کند. در واقع این لیزر فیبروبلاستها را از نگاه متابولیک فعال کرده و سنتز کلاژن را ایجاب کرده و مخلوط بافت زمینه ای را اصلاح می کند که شامل فیبر کلاژن-مواد زمینه و آب کافی شود. و در نتیجه عملکرد مخاط مجدداً شبیه به وقت پیش از یائسگی ،طبیعی میشود.

 

آیا واقعا شل شدگى واژن فقط پس از زایمان طبیعى رخ مى دهد؟

 

١- ازدیاد سن از ۳۰ سالگی به بعد

٢- حاملگی؛ دقت دارید روند و مکانیسم حاملگی منجر به گشاد شدن واژن میشود

٣- لاغری شدید

۴- گذاشتن ابزار تشخیصی پزشکی (اسپوکولوم ) و یا خودارضایی با استعمال اجسام موجب گشاد شدن واژن میشود

 

آیا واقعا باردارى پس از لیزر واژن منعى ندارد؟

 

بدون شک خود هیچ گونه منعی برای حاملگی نیست. و تنگ کردن واژن به وسیله لیزر تاثیرى روى بارورى ندارد.

 

آیا واقعا لیزر واژن برای درمان بی اختیاری ادرار هم نقش می دارد؟

 

چنانچه علت این مشکل کاهش تونوسیته بافت مجرای ادرار باشد، پس از تنگ کردن واژن با لیزر این نقیصه هم از بین برده می شود.

 

در موارد خفیف که بی اختیاری ادراری ناشی از سرفه و عطسه کردن ( stress incontinence ) است بهبودى خوبى به وجود آمده است. اما چنانچه افتادگی مثانه شدید وساختار آناتومیک لگن دچارتغییرات آتروفیک شدید باشد، رفع این طوری بی اختیاری ادراری در مستلزم جراحی است، و چنین نکاتی با لیزر واژن، اصلاح نمیشوند.

 

چه زمانى از سیکل قاعدگى براى انجام تنگ کردن واژن با لیزر عالیتر است؟

 

سه تا پنج روز پس از زدوده شدن، وقت مناسبى برای انجام این لیزر است.

 

آیا واقعا نیاز به مصرف داروى خاصى است؟

 

معمولا هیچ دارویی ضروری نیست.

 

به یاد ماندنی ای لیزر واژن چندین سال است؟

 

در شرایط معمولی،به یاد ماندنی ای اثر تنگ کنندگى لیزر واژن ، دوسال است، و معمولا تکرار لیزر زودتر از ۲۰ ماه نیاز نیست.

 

مقایسه بین درمان لیزر و جراحی چطور است؟

 

در مقایسه روش جراحی برای تنگ کردن واژن با لیزر؛ به چندین نکته که بیشتر حائز اهمیت هستند اشاره می کنیم:

 

۱ : هنوز هیچ راهکاری همیشگی برای تنگ کردن واژن به صورت ابدی شناسانده نشده است.

 

۲ : در روش جراحی برای تنگ کردن واژن هم، چون علت گشادشدن واژن نابود نمیشود، متاسفانه؛ مجددا” با گشادشدگی واژن، مواجهه خواهیم شد. عود کردن این مشکل علت بر ایراد روش جراحی و یا روش لیزر نیست، بلکه مشکل گشادشدگی مجدد واژن؛ به ساختار آناتومیک و بافت شناسی واژن مربوط است، و نه راهکاری که برای تنگ کردن واژن برگزیده شده است.بافت واژن؛ با گذر وقت و آرام آرام، شل تر از گذشته می شود.

 

۳ : البته هر چندین تنگ کردن واژن با جراحی در ابتدا نتیجه خیلی خوبی دارد اما به این علت که قسمتی از بافت واژن برداشته میشود، که این برداشتن و حذف قسمتی از بافت واژن؛ تکرار عمل جراحی برای تنگ کردن واژن را بسیار محدود می کند.

 

۴ : اقدام به جراحی برای تنگ کردن واژن محدودیت هایی برای زایمان طبیعی، در آینده، بوجود مییاورد.

 

۵ : در روش جراحی تنگ کردن واژن؛ فقط وارد شدنی واژن تنگ میشود؛ که یکی از پیامد این کار مقاربت دردآور است، اما در روش لیزر، وارد شدنی واژن، دست نخورده باقی می ماند و تنگ کردن واژن در عمق واژن صورت می‌ گیرد.

 

چندین روز پس از تنگ کردن واژن با لیزر میتوان به کار و حیات معمولی برگشت؟

 

بلافاصله پس از انجام لیزر، فرد قادر می باشد به کار خود ادامه دهد.

 

آیا واقعا افرادى که عمل برداشتن رحم داشته اند نیز میتوانند از این لیزر بهره مند شوند؟

 

بله، این لیزر فقط روى واژن انجام مى شود و نبود وجود رحم مشکلى ایجاد نمى کند.

 

مراقبتهاى پس از تنگ کردن واژن با لیزر چطور است؟

 

تنگ کردن واژن با لیزر یک کار کاملا” سرپایی است و به جز پرهیز از مقاربت واژینال طی یک هفته پس از انجام آن هیچ مواظبت دیگرى نیاز نیست.

 

– کوچولو کردن لبه ها (لبیوپلاستی):

 

در این روش لبه های خارجی و لبه های داخلی را به صورت قرینه کوچولو می کنند که در شکل ظاهری منطقه تناسلی اثر به سزایی دارد و علاوه بر آن موجب رفع پیامدهایی نظیر عفونت ادراری نیز می شود. این عمل بدون خونریزى است و بصورت سرپایی صورت می‌ گیرد.

 

– روشن سازی بیرونی واژن

 

با بهره گیری از این لیزر، لبه های تیره و شل شده منطقه تناسلی و همچنین پوست ولو و پیرامون آن و کشاله ران را میتوان لیزر کرد و علاوه بر جوانسازى و پیشرفت چروک، کاهش شلى و پیشرفت کیفیت پوست، رنگ پوست را تا چندین درجه روشنتر کرد.

 

برگزیده کاربدهاى لیزر زنان

 

*کاهش شلى و جوانسازى واژن

 

*درمان آتروفى واژن پس از یائسگى

 

*کاهش تیرگى پوست منطقه تناسلى

 

*برطرف کردن درد هنگام نزدیکى

 

*برطرف کردن خشکى واژن

 

*برطرف کردن خارش و سوزش واژن

 

*لابیاپلاستى (کوچولو کردن لبه هاى داخلى)

 

همچنین به منظور ترمیم معضلات منطقه ولو در سنین بالاتر و شل شدگى و چروکیدگى لبه هاى خارجى منطقه تناسلى میتوان همزمان با لابیاپلاستى از روش جوانسازى با تزریق چربى و حجیم کردن لبه هاى خارجى بهره گرفت. با توجه به جوابدهی و نتایج راضی کننده ای که پس از اقدام به تنگ کردن واژن با لیزر(ظرف دو سال گذشته در سطح دنیا) خبر داده شده است،

 

بدون شک این روش با تقاضای بسیار زیادی روبرو خواهد شد. با لیزردرمانی برای تنگ کردن واژن آرام آرام روش جراحی را حاشیه رانندگی خواهد شد.

 

 

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد —

نگارنده : بهرام د.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو گر خواهی که جاويدان جهان يک سر بيارايی
««« »»»
صبا را گو که بردارد زمانی برقع از رويت

راهکار ترمیم و تنگ کردن واژن

TT / 300 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال