این لامپ دی اکسید کربن هوا را می بلعد


این لامپ دی اکسید کربن هوا را می بلعد

شیمی‌دانان فرانسوی برای اولین‌بار با تلفیق فناوری و طبیعت کامیاب به ساخت لامپ جاذب دی‌اکسیدکربن موجود در هوا شدند.
خبرگزاری ایسنا: شیمی‌دانان فرانسوی برای اولین‌بار با تلفیق فناوری و طبیعت کامیاب به ساخت لامپ جاذب دی‌اکسیدکربن موجود در هوا شدند.
به اعلان سرزه و به نقل از اینهبیتت، لامپ زندگی کردی تازه که قابل استفاده در خیابان و پارکینگ است، همزمان با روشنایی محیط پیرامون، گاز دی‌اکسیدکربن را با بهره گیری از ریزجلبک‌های زنده موجود در مخزن جذب می‌کند.
انرژی نکته احتیاج برای روشنایی این لامپ شگفت‌انگیز از فعالیت فوتوسنتز جلبک‌ها تامین می‌شود. همچنین جلبک‌ها نیز برای زنده ماندن از گاز دی‌اکسیدکربن موجود در هوا استفاده می‌کنند.
تصویر و عکس این لامپ دی اکسید کربن هوا را می بلعد
پژوهشگران فرانسوی بعد از امتحان میزان کارایی لامپ زندگی کردی دریافتند که هر لامپ در طول دوره وقتی یک ساله حداقل یک تن کربن را از هوا جذب می‌کند. این مقدار معادل فعالیت ۱۵۰ تا ۲۰۰ درخت در یک سال است.
پژوهشگران فرانسوی باور می‌ دارند که موافقت دولت و تامین بودجه برای تولید فراوان این لامپ، قطعا یک راهکار کارآمد برای رویارویی با پدیده گرمایش زمین خواهد بود.

****************************

متن از : فرداد ط.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در بوستان حريفان مانند لاله و گل
««« »»»
هر يک گرفته جامی بر ياد روی ياری

این لامپ دی اکسید کربن هوا را می بلعد

TT / 37 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال