تلاش سازمان های سلفی هند برای گسترش اسلام به سبک عربستان


تلاش سازمان های سلفی هند برای گسترش اسلام به سبک عربستان

یک نماینده مستقل کشور هند طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه این کشور خواستار توقف کمک‌های مالی خارجی به سازمان‌های عکس سلفی در این کشور شد.

عکس تلاش سازمان های عکس سلفی کشور هند برای گسترش اسلام به روش کشور عربستان

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس بین المللی خبرگزاری «حوزه» به نقل از timesofindia، رجیو چاندراسخار، نماینده مستقل پارلمان کشور هند طی نامه ای به وزیر امور خارجه این کشور خواستار پیش گیری از پیشروی سازمان های عکس سلفی در این کشور شد و اعلام کرد: این سازمان ها خطر رادیکالیسم و بنیادگرایی را با بهره گیری از مددهای مالی خارجی موسسات مشکوک در کشور هند گسترش می دهند.

او در این نامه خواستار پژوهش و تفتیش در منابع مالی خارجی نکته استفاده توسط سازمان های عکس سلفی رادیکال شده و آن ها را تحدیدی برای هندوستان آگاهی داشته که سعی دارند اسلام به روش کشور عربستان را گسترش دهند.

وی در ادامه نقل کرد: سازمان های غیردولتی عکس سلفی در سه سال گذشته ۱۳۴ کرور روپیه از کشورهای اسلامی گرفته اند که قرار بود صرف ساخت و ساز و توسعه آپارتمان مدارس، یتیم منزلها و امکانات تحصیلی برای دانش آموزان شوند با این حال این مددهای مالی تنها برای گسترش موسسات عکس سلفی و ترویج تفکر سلفیت در هندوستان خرج شده اند.

این سازمان ها با نفوذ خارجی ایدئولوژیکی، تحدیدی برای تمامی مسلمین صلح طلب کشور هند و تمامی ملت هندوستان به حساب آمده و مدت های مدیدی این جریان ادامه داشته است و اکنون گودال های پر خطری از رادیکالیسم و بنیادگرایی را بوجود آورده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال