فعالیت بیش از ۱۱۰ مبلغ در نقاط مختلف لرستان


فعالیت بیش از ۱۱۰ مبلغ در نقاط مختلف لرستان

حوزه / معاون تبلیغ حوزه علمیه لرستان از فعالیت ۱۱۲ مبلغ در نقاط گوناگون شهری و روستایی این استان گزارش کرد.

تصویر و عکس فعالیت بیش از ۱۱۰ مبلغ در نقاط گوناگون لرستان

حجت الاسلام محمد ولی پور در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در شهر خرم آباد با اظهار این مطلب گفت:از این شمار ۸۰ نفر بعنوان مبلغ سبک هجرت و ۳۲ نفر بعنوان مبلغ در مدارس امین به تبلیغ و تبیین آموزه های دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) سرگرم هستند.

وی با اشاره به این که مبلغان سبک هجرت با وجود در مساجد و منزلهای عالم روستایی علاوه بر تبلیغ دینی در روستاهای اعزام خود در روستاهای همجواری که فاقد مبلغ هستند نیز به تبیین احکام و مسائل شرعی توجه میکنند اضافه کرد:مبلغان با همکاری رابطان دینی فرهنگی روستاها علاوه بر به جا آوردن نماز جماعت در اجرای برنامه های تقویمی و مناسبتهای طول سال نیز به ایراد سخنرانی و تبلیغ توجه میکنند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه لرستان با اشاره به این که اجرای سبک ثقلین با محوریت تعلیم برنامه های قرآنی و احکام از دیگر برنامه های مبلغان سبک هجرت است تصریح کرد:در این سبک با همکاری طلاب حافظ قرآن مجید کلاس های روخوانی،روان خوانی،تجوید،حفظ قرآن مجید و اظهار احادیث اهل بیت ع به سنین گوناگون ارائه می شود.

حجت الاسلام ولی پور با اشاره به این که برگزاری روزانه دو ساعت معلوم اظهار احکام و مشورت در مساجد شهری و روستایی در ساعت برای مراجعان نیز از دیگر برنامه های مبلغان است یادآوری کرد:پاسخگویی به سوالات شرعی،شبهات دینی،زیانهای اجتماعی و….از دیگر برنامه های مشورت مبلغان مستقر در نواحی شهری و روستایی استان است.

وی در انتها با اشاره به این که مبلغان برنامه های منبر خود را در محورهای تبیین ابعاد گوناگون شعار سال با بحث اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل،حجاب و عفاف،فرهنگ سازی برای عروسی راحت و…پیشنهاد میکنند گفت:معاونت تبلیغ حوزه علمیه لرستان در طول سال با برگزاری کارگاهها با موضوعات گوناگون در جدید شدن دانش مبلغان و ارائه این یاد گرفته ها به مخاطبان برنامه ریزی ضروری را به انجام میرساند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات