باید در عرصه های علمی نیز به مقابله با استکبار بپردازیم


باید در عرصه های علمی نیز به مقابله با استکبار بپردازیم

سرپرست اجلاس کلام اسلامی حوزه علمیه قم گفت: امروز علاوه بر عرصه سیاسی و راهپیمایی و بیانیه و موضع گرفتن می بایست در در عرصه های علمی و فکر و اندیشه نیز به رویارویی با استکبار توجه بکنیم.

تصویر و عکس باید در عرصه های علمی نیز به رویارویی با استکبار توجه بکنیم

حجت الاسلام و المسلمین رضا برنجکار در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با تاکید بر اینکه بی شک توجه کردن به ۱۳ آبان ماه و مساله استکبارستیزی فقط در میدان عمل و راهپیمایی و صدور بیانیه و امثالهم برگزیده نمی شود ، ابراز داشت: البته اینها هم بسیار ضروری است اما باید توجه داشت که یک بُعد اصلی داستان ناظر به لزوم مجادله با استکبار و مستکبران عالم در عرصه علم و اندیشه است.

وی افزود: اساساً مجادله و چالش بین اسلام و استکبار و به تعبیر دیگر جبهه حق و باطل یک چالش دایمی بوده و خواهد بود و منحصر به وقت ما نیست که ایالات متحده مصداق هسته استکبار در جهان کنونی به حساب مییاید.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهر تهران همچنین گفت: از سویی باید آگاهی بداریم که استکبار فقط جنبه سیاسی و ارتشی ندارد، بلکه در عرصه های اعتقادی ، فرهنگی اجتماعی و اقتصادی نیز ظهور و بروز دارد و لازمه رویارویی با استکبار در این ابعاد و عرصه ها در وهله اول شناخت خود استکبار است.

وی افزود: از این حیث در جهان امروز ضروری است که در جوار مجادله عملی با استکبار به مجادله علمی توجه بکنیم و در این میان هر کسی در هر جایگاه و تخصص علمی که قرار دارد می بایست به خوبی تکلیفش را بشناسد و متعهدانه و مجاهدانه به آن عمل کند

حجت الاسلام و المسلمین برنجکار اظهار داشت: آنچه مسلم است اینکه ما باید دربرابر استکبار از همه توان خود به خصوص در حوزه های علمی و اندیشه ای استفاده بکنیم و لزوم این بحث زمانی دو چندان می شود که آگاهی بداریم در مقطع حساس کنونی دشمن اقدام به شبهه پراکنی در سطح وسیعی کرده و ذهن و فکر نسل جوان و توده مردمان را نشانه گرفته است.

وی یاد آوری کرد: ما باید خود را به سلاح علم و منطق تقویت کرده و به منافع نامشروع آن ها که همانا تسلط بر جهان اسلام است ضربه بزنیم و فراموش نکنیم که دشمنی دشمن به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی تمام شدنی نیست و لذا نباید فریب لبخند و ژست های تعامل گرایانه اما دروغین آن ها را خورد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال