حق‌شناس: خلق و خوی استکباری در آمریکا بوده و هست


روزجهانی مبارزه با استکبار/آیا امریکا تغییر کرده است؟/6

یک کارشناس سیاسی گفت: استکبار نتیجه خلق و خوی درونی تمامی کشورهایی است که زمانی در موضع قدرت جهانی بودند و هستند.

ششمحمدجواد حق‌شناس در گفت‌‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه روابط ایران و آمریکا را نمی‌توان بر اساس یک جمله اثباتی یا نفی کننده ترسیم کرد، اظهار داشت: ترسیم روابط کشورها به این شکل با ماهیت روابط بین‌الملل هم‌‌خوانی ندارد. 

وی با تأکید بر اینکه دوستی و دشمنی کشورها تابع منافع ملی آنان است، تصریح کرد: ممکن است امروز کشوری در منتها‌ الیه دشمنی با کشور دیگری باشد ولی فردا بنا بر مصالح و منافع ملی، طرفین متحد و دوستان جدا نشدنی یکدیگر شوند. 

حق‌شناس افزود: بهتر است در مورد روابط ایران و آمریکا حاکم کنیم، دستور کارمان را بر اساس منافع ملی و همچنین سه اصلی که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است یعنی عزت، حکمت و مصلحت ترسیم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ماهیت آمریکا تغییر پیدا کرده است؟ گفت: استکبار نتیجه خلق و خوی درونی تمامی کشورهایی است که در موضع قدرت جهانی بوده و هستند. در موضع استکبار هیچ فرقی بین آمریکا، انگلیس و شوروی سابق وجود ندارد و همه این کشورها سابقه استکباری در درون خودشان دارند و ما نباید تسلیم فضا و خلق و خوی استکباری این کشورها شویم.

انتهای پیام/

Source link 0 به این مطلب رای دهید

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال