پرسه سگ های ولگرد در خیابان‎های بیجار و بی‎توجهی شهرداری


پرسه سگ های ولگرد در خیابان‎های بیجار و بی‎توجهی شهرداری

خبرگزاری فارس: پرسه سگ‌های ولگرد در خیابان‎های بیجار و بی‎توجهی شهرداری

اگرچه مشاهده سگ‌های ولگرد در سطح خیابان‌های بیجار برای مردمان معمولی شده است اما این ترس حضور دارد که روزی این سگ‌ها به دانش‌آموزان در مسیر تردد مدارس حمله‌ور شوند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیجار، در سال های اخیر سگ های ولگرد حیات شهروندان بیجاری را به خطر انداخته و شهرداری و مسوولان مربوطه گویا برای رفع این معضل اقدامی به انجام نمیرسانند.

قصه یا به اذعان برخی رسانه ها، «سریال تکراری پرسه سگ های ولگرد» بحث تازه ای نیست که برای خواننده این یادداشت تازگی داشته باشد، اما جولان آزادانه سگ های ولگرد در خیابان های بیجار نویسنده را بر آن داشت تا با این چندین سطر کوتاه توجه مسوولان مربوطه به خصوص شهرداری را به این مقوله معطوف کند که شهروندان صبور و شکیبای بیجاری را دریابید و آنان را از محاصره سگ های ولگرد نجات دهید.

امروزه حیات شهری علاوه بر مسائل کاری و اجتماعی که سبب فشار روان پریش بشر می شود گهگاهی بی توجهی ها و گذر از کنار مسائلی همچون جولان سگ های ولگرد در خیابان ها قادر هست بر این فشار روان پریش و دلهره اضافه کرده و مخل آرامش شهروندان شود.

نه تنها فشار روان پریش و دلهره ناشی از ترس سگ های ولگرد، بلکه جولان آزادانه آنها در سطح خیابان ها قادر هست سبب جابجایی و شیوع مریضیهای مشترک بین انسان و جاندار شود.

شهرداری بیجار پیش از شروع استراحت کن زمستانی به استراحت کن فرو رفته و چشم ها را به روی پرسه سگ ها در سطح خیابان های شهر بسته است.

مسوولان شهرداری خوب تر است به جای عکس العمل به هر نقدی، این معضل جدی را مرتفع سازند.

این بحث در سال های اخیر مکرر در فصول خنک سال تکرار می شود وقتی معضل حادتر می شود که شهرداری به آن هیچ توجهی نداشته باشد.

البته نمی شود اظهار کرد که حضور سگ های ولگرد در کدام ناحیه بیجار بیشتر است به این علت که در تمامی نواحی این معضل به نظر میرسد و مدام مردمان با ابراز قیمتی ای، خواستار جمع آوری یا معدوم سازی آنها هستند.

چنانچه شهرداری در معدوم سازی سگ های ولگرد ناتوان است و به این علت سکوت اختیار کرده است می توان از توان دیگر ادارات و یا بخش اختصاصی استفاده نماید.

هر چندین مشاهده سگ های ولگرد در سطح خیابان های بیجار برای مردمان معمولی شده است اما این ترس حضور دارد که روزی این سگ ها به دانش آموزان در مسیر تردد مدارس هجوم ور شوند.

شهرداری بیجار قادر هست به جای معدوم سازی سگ های ولگرد، آنها را در جا عالی ای جمع آوری کند تا به زیستگاه طبیعی نیز زیانی وارد نشود.

_______________________________

تهیه و تدوین : فرشيد و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا گر نروی از در او هم روزی
««« »»»
گذری بر سرت از گوشه کناری بکند

پرسه سگ های ولگرد در خیابان‎های بیجار و بی‎توجهی شهرداری

TT / 95 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال