شکر تلخ سهم کشاورزان اقلیدی از مطالبات یک ساله


شکر تلخ سهم کشاورزان اقلیدی از مطالبات یک ساله

سهم کشاورزان اقلیدی از مطالبات یک ساله فروش چغندر حواله‌های شکری بود که آن هم نصیب دلالان شد.

تصویر و عکس   شکر تلخ سهم کشاورزان اقلیدی از مطالبات یک ساله

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از شیراز، بعد از یک سال مطالبات چغندرکاران شهرستان اقلید توجه کرد شد آن هم به صورت دادن حواله شکر با گران بیشتر از آنچه در بازار است البته بخشی از مطالبات نیز به صورت تفاله چغندر به کشاورز داده شده است.

سید حسین افضلی، نماینده مردمان اقلید در مجلس شورای اسلامی در مکالمه با تسنیم درباره این نحوه توجه کرد نقل میکنید: کارخانه قند اقلید بعد از یک سال مطالبات چغندرکاران این شهرستان را به صورت حواله شکر توجه کرد کرده که این حواله نیز با قیمت بازار همخوانی نداشته و باعث شده که کشاورزان با قیمت پایین حواله ها را به فروش برسانند و متضرر شوند.

دود معضلات در چشم کشاورزان

به گزارش سرزه به نقل از وی این کارخانه در توجه کرد بخشی از مطالبات چغندرکاران تفاله های چغندر را که خوراک دام به حساب مییاید به کشاورز داده که این امر هم جز ضرر برای کشاورزان ندارد چراکه کشاورز وقت کاشت محصول باید به صورت انتقادی مخارجهای تولید را توجه بکند.

نبود توجه کرد یارانه شکر کارخانه های قند از سوی دولت توضیحی است که کارخانه قند اقلید در نشست با افضلی برای دیرکرد توجه کرد مطالبات کشاورزان گفته است، دلیلی که به گزارش سرزه به نقل از نماینده مردمان اقلید تنها به ضرر کشاورز به پایان رسانده میشود.

به گزارش سرزه به نقل از راستگو کریمی، فرماندار اقلید این شهرستان با سطح زیرکشت ۵ هزار هکتار و تولید ۳۷ تن چغندر در هر هکتار یکی از شهرستان های مطرح استان فارس در زمینه تولید چغندر قند است و نقش اهمیتی می داری در تولید قند و شکر استان دارد.

به گزارش سرزه به نقل از وی محصول محصولی چغندر این شهرستان به کارخانه های قند شهرکرد، مرودشت و اقلید به فروش رسانده میشود که هر سال معمولا با تاخیر بهای چغندر محصولی کشاورزان توجه کرد می شود و سال جاری چغندرکاران اقلید با تاخیر یک ساله مطالبات خود را گرفتند.

سود حواله های شکر نصیب دلالان شد

محمد مسعودی، مسئول انجمن کشاورزان شهرستان اقلید در مکالمه با تسنیم از اجبار کاشت چغندر در این شهرستان خبر می دهد و نقل میکنید: بافت خاک اقلید به گونه ای است که برای کاشت دیگر محصولات عالی نیست و باید چغندر کاشت شود.

وی اجبار کشاورزان برای کشت چغندر و ضمانتشده بودن تهیه کرد آن توسط دولت را علت عمده کشت این محصول با حضور تاخیری که در توجه کرد مطالبات چغندرکاران این شهرستان هر ساله رخ می دهد، اعلام می کند.

به گزارش سرزه به نقل از مسعودی حواله های شکری که کارخانه قند برای توجه کرد مطالبات به کشاورزان داده بود گران بیش از بهای شکر در بازار داشت به همین علت کشاورزان ناگزیر بودند برای نقد کردن آن به سراغ دلالان و واسطه ها بروند و زیر قیمت بازار حواله ها را به فروش برسانند.

محمدحسن جلیلی مسئول حقوقی کارخانه قند اقلید در مکالمه با تسنیم علاوه بر نبود توجه کرد مطالبات یارانه شکر به کارخانه داران توسط دولت، واردات بیش از اندازه شکر آن هم در وقت تولید شکر را عاملی برای توجه کرد دیرهنگام مطالبات کشاورزان عنوان کرد.

دولت جریمه می شود؟

قصه تاخیر در توجه کرد مطالبات کشاورزان آن هم در محصولاتی با تهیه کرد ضمانتشده باعث شد که کمیسیون کشاورزی مجلس درپی وضع قانونی باشد تا بعد از این در صورتی که دولت پول تهیه کرد ضمانتشده را به موقع توجه کرد نکند معادل قیمت روز سود بانکی بابت دیرکرد به کشاورز توجه بکند.

سید حسین افضلی نماینده اقلید در مکالمه با تسنیم نقل میکنید: «این قانون قادر هست در توجه کرد به موقع مطالبات کشاورزان یاری رساند هر چندین در شرایط کنونی نیز دولت قادر هست با توجه کرد تن خواه به سازمان جهاد کشاورزی سنگینی نبود توجه کرد مطالبات را از دوش کشاورز بردارد».

به گزارش سرزه به نقل از وی کشاورز برای تولید محصول از تسهیلات دولتی بهره میگیرد و در صورت یک روز تاخیر در توجه کرد اقساط باید دیرکرد توجه کرد کند به همین علت دولت نیز باید تدابیری برای توجه کرد به موقع مطالبات داشته باشد یا در ازای تاخیر در توجه کرد مطالبات معادل قیمت روز به کشاورز سود توجه کرد کند.

خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله گزارش هایی به اظهار معضلات و توانمندی های شهرستان ها و روستاهای استان فارس توجه بکند. مردمان نواحی گوناگون استان قادر هستند معضلات و توانمندی های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان قرار بدهند.

—ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد—

گردآوری توسط : شهران س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر تو زين دست مرا بی سر و سامان داری
««« »»»
من به آه سحرت زلف مشوش دارم

شکر تلخ سهم کشاورزان اقلیدی از مطالبات یک ساله

TT / 209 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال