توقف ۴ ساله کتابخانه مرکزی لار در ایستگاه ۶۰ درصدی


توقف ۴ ساله کتابخانه مرکزی لار در ایستگاه ۶۰ درصدی

کتابخانه مرکزی شهر لار ۴ سال است که در ایستگاه ۶۰ درصد بهبود متوقف شده است.

تصویر و عکس   توقف ۴ ساله کتابخانه مرکزی لار در ایستگاه ۶۰ درصدی

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از شیراز، نزدیک به ۶ سال از کلنگ خانمی کتابخانه مرکزی شهر لار می گذرد اما روند ساخت این برنامه با ۶۰ درصد بهبود فیزیکی از سال۹۱ متوقف شده است و این کتابخانه نیمه تمام که قرار بود مکانی برای توسعه فرهنگ باشد به گزارش سرزه به نقل از محمد معتمدیان، سرپرست اداره کتابخانه عمومی لارستان به محل تجمع معتادان مبدل شده است.

توقف ساخت کتابخانه از سال ۹۱

کتابخانه مرکزی لار که از مصوبات دولت گذشته است از سال ۸۹ در مساحتی ۳ هزار و ۵۰۰ متری در دو کاربری اداری و کتابخانه کلنگ خورده است. به گزارش سرزه به نقل از معتمدیان در همان لحظه ۳ میلیارد ریال به برنامه تزریق و کار ساخت برنامه آغاز شده است اما از سال ۹۱ روند ساخت متوقف شده است.

آنطور که سرپرست اداره کتابخانه عمومی لارستان گفته است با حضور تخصیص اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی از محل اعتبارات استانی، ماده ۱۸۰ و ۲ درصد نفت و گاز هیچ اقدامی از سوی اداره راه و شهرسازی به عنوان «متولی» ساخت کتابخانه نشده است.

محمدرضا باقری فرد، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در مکالمه با تسنیم حین اظهار این نکته که راه و شهرسازی تنها اجراکننده ساخت است و نه متولی، نقل میکنید: راه و شهرسازی با دریافت اعتبار کار ساخت را آغاز می کند چراکه در این برنامه تنها اجراکننده ساخت است.

پای کمبود اعتبار بیخ گلوی کتابخانه مرکزی لار

به گزارش سرزه به نقل از وی علت عمده توقف سبک کمبود اعتبار است و راه و شهرسازی نقشی در اعتبارات ندارد. باقری فرد نقل میکنید: باید اعتبارات از فرمانداری شهرستان یا هر محل دیگری که اداره کتابخانه ها آگاهی میدارد در اختیار ما قرار گیرد تا ساخت برنامه کتابخانه مرکزی لار ادامه یابد.

باقری فرد اعتبار نکته احتیاج برای تکمیل این برنامه را ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان میگود و بر این باور است که میزان بهبود فیزیکی کتابخانه ۶۰ تا ۶۵ درصد است.

گفت وگو با مسئولان شهرستان لارستان نشان از تناقض هایی در میزان اعتبار برای تکمیل و اعتباری که تخصیص می یابد، دارد. محمد معتمدیان از طریق روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان فارس رقم نکته احتیاج برای تکمیل کتابخانه را ۲ میلیارد تومان اعلام کرده که یک میلیارد باید صرف تجهیز و ساخت کتابخانه شود و یک میلیارد هم معوقات پیمانکار است.

بهره برداری در سال ۹۶ به شرط اعتبار

به گزارش سرزه به نقل از وی در صورت تامین یک میلیارد تومان این برنامه انتها سال ۹۶ به بهره برداری می رسد اما در صورتی که اعتبارات به تعویق بیفتد نمی شود زمان معلومی برای انتها برنامه کتابخانه مرکزی لار و بهره برداری از آن گفت.

سرپرست اداره کتابخانه عمومی لارستان از مصوب شدن یک میلیارد تومان برای این کتابخانه گزارش کرده که ۸۰۰ میلیون تومان آن از محل ماده ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیون تومان از اعتبارات تملک دارایی است. وی گفته که در فاصله سال هایی که ساخت برنامه متوقف شده اعتبارات مصوب داشته اما تخصیص پیدا نکرده است.

این مطالب در حالی است که علی اصغر علیپور، معاون برنامه ریزی فرمانداری لارستان در مکالمه با تسنیم مبلغی که سال جاری برای کتابخانه مرکزی لار مصوب شده را ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی اعلام کرده است.

به گزارش سرزه به نقل از وی کل مبلغی که از ابتدا تا سال ۹۴ برای این کتابخانه مخارج شده ۵۲۵ میلیون تومان از مکانهای گوناگون اعتباری بوده و کتابخانه تا به حال ۶۰ درصد بهبود فیزیکی داشته است.

کتابخانه ها همه جا مرکزی برای توسعه فرهنگ هستند علاوه بر آن بسیاری از کارشناسان توسعه کتابخانه ها را عاملی برای ازدیاد سرانه مطالعه آگاهی میدارند. با پیشینه ای که لارستان و شهر لار در زمینه تاریخ و فرهنگ دارد، به چشم مییاید ادامه روند پاس کاری ها و کمبود اعتبارات برای بزرگترین برنامه فرهنگی شهر لار تنها توسعه فرهنگی لار را به تعویق بیندازد.

خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله گزارش هایی به اظهار معضلات و توانمندی های شهرستان ها و روستاهای استان فارس توجه بکند. مردمان نواحی گوناگون استان قادر هستند معضلات و توانمندی های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان قرار بدهند.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

گردآورنده: ستاره ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای پيک راستان خبر يار ما بگو
««« »»»
احوال گل به بلبل دستان سرا بگو

توقف ۴ ساله کتابخانه مرکزی لار در ایستگاه ۶۰ درصدی

TT / 127 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال