طرح تفکیک زباله از مبداء به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید


طرح تفکیک زباله از مبداء به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید

فرماندار رشت گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء باید با مشارکت همگانی مردمان صورت گیرد و این اصلی به تنهایی از عهده دولت بر نمی‌آید.

تصویر و عکس   طرح تفکیک زباله از مبداء به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید

سیدعیسی مهدوی در مکالمه با خبرنگار تسنیم دررشت با اشاره به بازدیدهای میدانی جهت نظارت بیشتر بر اقدامات اجرایی مکان دفن زباله ها در سراوان بیان داشت: مبحث تهیه زمین پالایش منزل زباله در سراوان رشت به مرحله نهایی رسیده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان این که مدیریت و ساماندهی پسماند شهری تکلیف شهرداری است و این امر در قانون حدس زده شده است تصریح کرد: ساماندهی پسماند در روستاها بر عهده دهیاری ها و ساماندهی پسماند در شهر تکلیف شهرداری است.

مهدوی با اشاره به این که در شهر رشت روزانه ۷۰۰ تن زباله تولید می شود گفت: طرح تفکیک زباله از مبداء باید صورت گیرد تا زباله هایی که به مکان دفن جابجا میشوند کمترین زیانها را برای مردمان همراه با داشته باشد.

نماینده مناسب دولت در شهرستان رشت با تاکید براینکه زباله هایی که برای دفن جابجا میشوند باید مدیریت شود تا حداقل خطر را برای مردمان به دنبال داشته باشد اضافه کرد: دفن زباله مخارج بسیار سنگینی برای شهرداری ها و دولت درپی دارد.

وی با بیان این که جایگاه نفوذناپذیر شیرابه های زباله از جمله کارهای اصلی در مبحث دفن زباله است گفت: دفن بهداشتی زباله ها، هدایت شیرابه ها به لایه های ایزوله شده، کاهش بوی تعفن و کاهش آثارمخرب پسماندها موجب رضایت بیشتر مردمان است.

مهدوی یاد آوری کرد: حفظ و تقویت برنامه های تعلیمی، مشارکت مردمان و همه اقشار برای فرهنگ سازی بیشتر و آگاهی بخشی جامعه در اجرای نقشهای تفکیک زباله از مبداء و مقصد بسیار نقش می دارد.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به این که طرح تفکیک زباله از مبداء و مقصد و جداسازی زباله ها دارای اهمیت و مؤثری در اجرای این طرح است اعلام کرد: طرح تفکیک زباله و جداسازی زباله ها موجب کاهش حجم زباله ها است.

وی با بیان این که طرح تفکیک زباله از مبداء باید از آموزش و پرورش صورت گیرد و برنامه های تشویقی نیز در انجام این طرح نقش می دارد تصریح کرد: مدیریت و جداسازی پسماندها درمیان اشخاص جامعه به خصوص ادارات، زنهای منزل دار و اجرای دروس عملی درمیان دانش آموزان بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر این که میانگین تفکیک پسماند از مبداء در شهرهای گیلان ۷۴ درصد است یاد آوری کرد: طرح تفکیک زباله از مبداء باید با مشارکت همگانی مردمان صورت گیرد و این اصلی به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید.

مهدوی با اشاره به این که تطهیر گیاه مهاجم سنبل آبی توسط مردمان معمولی، سالخورده و جوان، محصل و دانشجو جهت نجات زیستگاه طبیعی استان گیلان صورت گرفت تا این طرح بزرگ در حداقل وقت به انتها برسد اضافه کرد: اجرای طرح تفکیک پسماند نیز نیازمند اتحاد همه اقشار مردمان استان گیلان است.

—لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد—

تهیه از : پژمان ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد و عجب و نماز و من و مستی و نياز
««« »»»
تا تو را خود ز ميان با که عنايت باشد

طرح تفکیک زباله از مبداء به تنهایی از عهده دولت بر نمی آید

TT / 98 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال