ماهواره توسعه یافته هواشناسی کشور ژاپن به جو پرتاب شد


ماهواره پیشرفته هواشناسی ژاپن به فضا پرتاب شد

پکن – کشور ژاپن ماهواره توسعه یافته هواشناسی خود را با یک فروند موشک مدل « H-2A» راهی فضا کرد.

تصویر و عکس ماهواره توسعه یافته هواشناسی کشور ژاپن به فضا پرتاب شد

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، این ماهوار که «هیماواری ۹» نام دارد، شامگاه چهارشنبه از مرکز فرا زمینی «تانه گاشیما» در استان «کاگوشیما» در جنوب غربی این کشور به فضا پرتاب شده است.
بر اساس گزارش سازمان هوافضای کشور ژاپن، این ماهوار ۲۸ دقیقه پس از پرتاب و براساس برنامه ریزیهای از پیش تعیین شده وارد مدار زمین به ارتفاع ۲۶۰ کیلومتری قرار گرفت.
انتظار می رود که این ماهواره، با بهره گیری از موتور توانا خود به صعودش ادامه دهد تا ۹ روز بعد به مدار ارتفاع ۳۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتری برسد.
«هیماواری ۹» همان عملکردهای «هیماواری ۸» را دارد که در ماه ژوئیه سال گذشته تولدی به فضا پرتاب شد.
«هیماواری ۹» قرار است تا سال ۲۰۲۰ که وارد عمکلرد کامل می شود، به عنوان ماهواره مکمل ماهواره قبلی تکالیف خود را به انجام رساند.
هیماواری در زبان ژاپنی به معنای گل آفتابگردان است.
ماهواره پرتاب شده کشور ژاپن به فضا در زمره اولین ماهواره هواشناسی نسل تازه در دنیا شناسانده شده است.
سازمان هوافضای کشور ژاپن اعلام کرده که «هیماواری ۹» به پیشرفت دقت نظارت های هواشناسی و پیشگویی پدیده های جوی ویژه شبیه به توفان ها یا رگبارهای ناگهانی یاری میرساند؛ پدیده هایی که در کشور ژاپن زیاد پیش مییاید.
این بیست و ششمین پرتاب موشک H2A از سال ۲۰۰۱ است که برای اولین بار این موشک پرتاب شد.
تا به حال تنها یکبار پرتاب این موشک ناموفق بوده است و آن هم در سال ۲۰۰۳ بود که پس از آن پرتاب این موشک برای رفع معضل تا سال ۲۰۰۵ به حال تعلیق درآمد.
آساق**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال