کشفیات محققان علامت از تکنیک های شگفت آور حشرات قبل دارد: استتار بی نظیر حشرات در دوره کرتاسه (۷ عکس)


یافته های دانشمندان نشان از روش های عجیب حشرات پیش دارد: استتار منحصر به فرد حشرات در دوره کرتاسه

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسه
سیناپرس: یافته های محققان نمایان میکند که حشرات در زمان کرتتاسه از راهکارهای بسیار خاصی برای استتار بهره میگرفتند که در ادامه قادر هستید به تصاویر گلچینی از آنها دسترسی داشته باشید.

شواهد تازه حاصل شده حاکی از آن است که در بازه وقتی نزدیک به یکصد میلیون سال قبل برخی از حشرات برای مخفی فوت شدن خود از دید شکارچیان از پوشش خاصی برای استتار بهره میگرفتند که این پوشش شکل فریب دهنده بسیار باورنکردنی ای داشته است که دربین حشرات به روز به هیچ عنوان مرسوم نیست.

در بازه وقتی نزدیک به یکصد میلیون سال قبل برخی از حشرات برای مخفی فوت شدن خود از دید شکارچیان از پوشش خاصی برای استتار بهره میگرفتند که این پوشش شکل فریب دهنده بسیار باورنکردنی ای داشته است که دربین حشرات به روز به هیچ عنوان مرسوم نیست.

بر اساس مطالعات تازه به ثمر رسیده در طی دوره زمین شناسی کرتاسه حشرات برای فرار از شکارچیان خود از شیوه های بسیار عجیب و متنوعی بهره میگرفتند. شواهد تایید کننده این پوشش ها بسیار بی نظیر است به همین علت این تحقیق از اهمیت بسیاری برخوردار است. گروه محققان این تحقیق با مطالعه ۳۵ نمونه از حشراتی که در صمغ درختان حفظ شده بودند توانستند تا انواع مختلف شیوه های یاد شده را تشخیص دهند.

برای مثال لارو حشره بال توری سنتی برای حفاظت از خود راهکاری گمراه کننده داشته است. این حشره بعد از هجوم به موجوداتی بنام pseudoscorpion و خشک کردن آنها با بهره گیری از دهانی قوی خود، بدن قربانی را شکافته و خود را در جنازه آنها پنهان می کرده است.

برخی لارو های دیگر نیز برای حفاظت از خود از موادی شبیه به دانه های خاک سپر پوششی خاصی دیزاین می کردند که آنها را از چشم عنکبوتها دور نگه می داشت. در واقعیت بدن آنها نیز برای این کار دیزاین شده بود به نحوی که آنها قادر میبودند برای زیاد کردن دانه های خاک و گذاشتن آنها بر روی کمرشان، پاهای خود را به صورت ۱۸۰ درجه گشایند.

گروهی دیگر از لاروها نیز خود را در بستر زمین و یا زیر سنگ ها میپوشانیدند در حالی که دیگر حشرات خود را با بهره گیری از بقایای حشرات، الیاف چوب، گرد و غبار و پوسته های بی جان استتار می کردند. نمونه های نکته مطالعه که از نواحی گوناگون دنیا از نشریه میانمار، کشور فرانسه و لبنان جمع آوری شده بود نمایان کننده این است که این جانداران هر کدام از این استراتژی ها را به صورت جداگانه تکامل داده اند.

در ادامه قادر هستید تصاویری از نمونه های پیدا شده و همچنین نو سازی کامپیوتری مدل فیزیکی آنها را بینید.

منبع: gizmodo

ترجمه: احمد محمد حسینی

#roydadhaye_mohem.iosSlider .slider .item{height:450px !important}#roydadhaye_mohem{height:450px !important}

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسهتصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسهتصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسهتصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسهتصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسهتصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس یافته های محققان نشان از راهکارهای عجیب حشرات قبل دارد:		استتار بینظیر حشرات در دوره کرتاسه

**********************************

مسئول متن : سالومه .ی

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از روان بخشی عيسی نزنم دم هرگز
««« »»»
زان که در روح فزايی چو لبت ماهر نيست

کشفیات محققان علامت از تکنیک های شگفت آور حشرات قبل دارد: استتار بی نظیر حشرات در دوره کرتاسه (۷ عکس)

TT / 196 — TP / 41%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال